Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów!

od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Note'a z 2007 roku [1,4 benzynka], jest to mój w sumie 5 Nissan, a chyba 8 w rodzinie. Notes na razie spisuje się najlepiej a "usterki" na razie nie obciążyły za bardzo portfela (no może po za trafionym rozrusznikiem), gdyż, jak się okazuje, TTTM ;) [np. - w zimne i mokre dni gruchotanie w zawieszeniu, lewy przód... irytuje strasznie, ale zanim do mechanika zdążę dojechać - cisza ;)].

 

Ale, na wspomniane w tytule "ćwierkanie" jeszcze lekarstwa nie znalazłem [na forum jest podobny wątek, z chyba 2009 roku, "dziwne dzwieki z nawiewu", ale znalazło się kilka różnic więc postanowiłem założyć nowy].

 

Ćwierkanie udało mi się nagrać - link do youtuba poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=MhZTWyfNsV0

 

Bieg nawiewu - 2 w górę [na 1 nie zauważyłem, ale w rzadko używam]

Obieg zamknięty/otwarty - nie ma znaczenia.

Temperatura - początkowo myślałem, że włączona klima powoduje dźwięk, ale "udało" mi się go wygenerować na ogrzewaniu, i na wyłączonej klimie.

Zaraz po starcie tego nie słychać, po kilku minutach zaczyna piszczeć i nie przestaje.

We wspomnianym wyżej bliźniaczym wątku na częstotliwość dźwięku miały wpływ inne czynniki, np. kręcenie kierownicą, u mnie TYLKO nawiew, nic innego na ten dźwięk nie wpływa.

Dźwięk nie jest aż tak głośny jak udało się zarejestrować na filmiku [telefon bardzo dobrze wyłapał wysokie tony] - raczej chowa się za szumem nawiewu i wierci dziurę z tyłu głowy.

Na postoju znaczenie ciszej [zakładam że pęd powietrza ma tu jakiś wpływ]

 

No i pytanko - czy ktoś spotkał się z podobnym ćwierkaniem? Jakiś pomysł?

Rozbiórka kokpitu nie jest mi straszna, strzelam, że wystarczy przesmarować co-nie-co, a pisanie posta zajęło mi więcej czasu niż naprawa usterki pewnie zajmie, ale - może ktoś już to przeszedł i może doradzić coś innego niż (jazdę do serwisu i) rozbieranie plastików? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w Oplu Vectra ;).....jak rozkręciłem dmuchawę bo już nie szło tego słuchać wydobyłem prawie garść nasion klonu :)

http://www.jestemnaptak.pl/public/article/org/klonzwyczowoce.jpg

Widocznie poprzedni właściciel podczas wymiany filtra nawiewu (pyłkowego) nie zbyt dokładnie oczyścił puszkę.

Po wyczyszczeniu już nie ćwierkało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w Oplu Vectra ;).....jak rozkręciłem dmuchawę bo już nie szło tego słuchać wydobyłem prawie garść nasion klonu :)

http://www.jestemnaptak.pl/public/article/org/klonzwyczowoce.jpg

Widocznie poprzedni właściciel podczas wymiany filtra nawiewu (pyłkowego) nie zbyt dokładnie oczyścił puszkę.

Po wyczyszczeniu już nie ćwierkało ;)

dzięki, tego się spodziewałem, czyli śrubokręt w rękę i rozbiórka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...