Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ LEDy w postojówki W5W CAN czy bez CAN


monkahead
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj jeszcze W5W Osram cool blue świecą kapkę jaśniej bo bańka większa i malowanie inne od Philipsa White Vision 5W

Każda żarówka musi się rozświetlić daj im trochę czasu !!

Co do barwy 4300K bo taką masz bez poświat koloru niebieskiego to idealne były by T10 4000K philips bo 6000K nie zgrał by się z barwą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 rodzaje o temperaturze 5500. Będę próbował. Dam znać.

27f54a4e4e8d901bm.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw foty jak świecą, ciekawe jaki będziesz miał czas między wymianą, mnie zajęło to 10 minut na żarówkę. Słaby dostęp ale i tak lepszy niż w Megane II :)

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie kicha. Spróbowałem wszystkie 3. Nie nadaje się żadna.

Najlepiej wypadła ta najmniejsza. Ale też zbyt niebieska (zdjęcie).

 

06f6c196310b2bb7m.jpg

 

Ktoś pytał ile zajęła operacja. Błyskawicznie. Podjechałem do warsztatu ;).

Spróbuję jeszcze Osram. Ale komplet 65 zeta i bez canbusa.

Nie wiem czy ryzykować, bo po rozpakowaniu blistra nie ma zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać dokładnie jakie LEDy kupiłeś wraz z ich temperaturą?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie były z can busem i temperaturą 5500K.

Zdjęcia tych, które testowałem masz wyżej. Żadna z nich się nie nadaje.Odradzam.

Szukajcie 4000-4500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do best look na wał miedzeszyński 373 tam możesz otworzyć i podłączyć i zobaczyć barwę wybranego leda!

Ja tak zrobiłem i dobrałem barwę  :spoko:

Jak kupisz Philips czy Osram to nie ma zwrotu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście można zrobić przymiarkę i mają o takiej temperaturze jak trzeba, to chyba tak zrobię jak mówisz.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berater ile ja kasiory wywaliłem na Ledy chińczyki zanim nie znalazłem Best Looka o Panie kochany  :angry:

Tam jest taka wystawa z świecącymi leadami pod oknem ,kupujesz jakie chcesz i idziesz i sprawdzasz czy ci pasuję jeśli nie to wymieniasz na inny np 6000K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pozwolą sprawdzić w reflektorze, na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ale spytać warto a zapomniałem tam nie mają terminala trza kasiorę mieć przy sobie ale ceny mają mniejsze jak w sklepach moto!!! :spoko:

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Piwo poleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujesz jak dobierzesz, jak ja wybierałem to były tylko T10 Philips 4000K 6000K 8000K a Osrama może tylko dwa modele ale nie pasowały bo były za długie!

A dziś jak pojedziesz to jest tyle że mi by dnia zbrakło na dobór barwy i kontu świecenia :dribble:  

Te masz taniej http://allegro.pl/zarowki-philips-t10-w5w-4000k-x-treme-360-led-i5302368571.html od 5lat do 8lat świecenia !!!

Ale ja jakoś nie jestem przekonany do mocy swiecenia z bańką nad ledem !

Mi najbardziej pasowały z mocy świecenia i trafienia w odbłyśnik te http://allegro.pl/zarowki-philips-t10-w5w-led-4000k-gen-2-vision-led-i5274547757.html

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odwołuję podziękowania :).

Mnie chyba bardziej będą odpowiadały te droższe (większy kąt świecenia).

W dalszym ciągu pozostaje wątpliwość czy szyna can nie zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tymi ledami od chińczyka to trzeba troche popracować żeby działały dłużej.

Dostosowanie do CAN to dodatkowy rezystor równoległy żeby podnieść prąd do większej wartości w celu wykrycia świecenia przez komputer.

W Qashqai nie ma takiego systemu i te rezystory tylko podgrzewają płytkę ka której wlutowane sa też diody, co powoduje podniesienie temperatury LED (a w zamkniętej lampie i tak mają kiepskie chlodzenie) i potencjalne szybsze spalenie.

Należy kupować bez CAN lub wylurować te duże rezystory SMD.

Druga sprawa to źle dobrane rezystory szeregowe dla diod. Są one obliczane na napięcie zasilania 12V i często żeby diody świeciły jaśniej na prąd większy niż nominalny diody.

Gdy pracuje alternator napiecie wynosi 14V lub czasami np. w zimie np 14.5V co powoduje,  że diody pracują przy zbyt dużym prądzie.

Niestety nie da się podać uniwersalnej reguły, bo są różne kombinacje różnych rodzajów diod (1 dioda , 4 diody - 2 x 2 równolegle itd.) . Generalnie można by zwiększyć rezystor szeregowy o 10 do 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie problemy z Led W5W  u mnie skończyły się jak kupiłem T10 Philipsa żarówki kozackie nawet na przeglądzie gały robił co robi Philips  :|

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i zz takim pytaniem też miałem zamiar założyć ledy, ale jest jedno ale u mnie się nie mieszczą, Czy u Was wchodzą bez problemu czy wyjmowaliście lampę i jakoś poszerzali otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz T10 Philips to ci się zmieszczą bo mają takie same wymiary jak bańka W5W!!!

A jak jakieś wynalazki pchasz to nie dziwie się że się nie mieszczą  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz T10 Philips to ci się zmieszczą bo mają takie same wymiary jak bańka W5W!!!

A jak jakieś wynalazki pchasz to nie dziwie się że się nie mieszczą  :D

 

 

ale ty jesteś monotematyczny z tymi philipsami, no ale jak się za 2 żarówki  5W5 tyle płaci to trzeba chwalić ;)

 

"Czy u Was wchodzą bez problemu czy wyjmowaliście lampę i jakoś poszerzali otwór."

 

tu masz kolego żarówki, które świeca, pasują i co najważniejsze kosztują grosze:

 

http://allegro.pl/zarowka-w5w-5x-led-5050-t10-w3w-diody-smd-3chip-i5236152343.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comar dla ciebie 49zł to 490zł ??? :D

 

A jak o Ledach to dziś już musiałem równać barwę W5W do H4 White Vision bo się rozświetliły :|

I teraz świecą bardzo mocnym białym światłem aby zrównać barwę w lampie, wsadziłem T10 6000K i teraz jest pięknie tak samo z barwą  :spoko:

Philips dokonał techniczny myk w skrętce świateł mijania, bo jest cienka a nie jak w Osram czy Tungsram gruba !!

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...