Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

otwieranie z pilota?


mlodyks18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy u was tez tak jest ze jak otwieracie drzwi z pilota org w kluczyku to otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy? A jak klikne drugi raz otwieraja sie wszystkie. Moze trzeba cos zaprogramowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. :) Myślę że to normalne, nigdy się nawet nie zastanawiałem czy da się to przeprogramować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy u was tez tak jest ze jak otwieracie drzwi z pilota org w kluczyku to otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy? A jak klikne drugi raz otwieraja sie wszystkie. Moze trzeba cos zaprogramowac?

 

To jest standardowa kombinacja i o innej nie słyszałem. Chyba, że dodanie centralki alarmu może coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc to normalne myślałem że coś jest nie tak z moim pilotem :) trochę dziwne rozwiązanie Japończyków hehe. Może kiedyś się tym zajmę Dzięki za info koledzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych autach Nissan stosował podwójną kombinację. 1 tak jak u Was a 2 to otwieranie wszystkich drzwi jednym kliknięciem.  Spróbujcie wcisnąć, przy pozamykanych (zamki otwarte) drzwiach siedząc w aucie, oba przyciski na pilocie przez ok. 5 sekund aż do mignięcia kierunkowskazów. Wówczas powinna nastąpić, o ile istnieje, zmiana na otwarcie wszystkich drzwi. Ponowne wciśnięcie obu przycisków na raz przywrócić powinno poprzedni stan. Ciekawe czy to we wszystkich autach tak zaprogramowali czy tylko w niektórych.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Witam mam takie pytanie czy u was tez tak jest ze jak otwieracie drzwi z pilota org w kluczyku to otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy? A jak klikne drugi raz otwieraja sie wszystkie. Moze trzeba cos zaprogramowac?

Zaprogramować, to chyba nie - ale był tutaj na forum user /w innym modelu Nissanka/, co to zrobił z kombinacją przelutowania kabli w drzwiach pasażera.

Dał nawet fotki /tak jak jest a raczej powinno być praktykowane tutaj na Naszym Forum/ i wszystko elegancko śmiga -czyli na jeden przycisk /jak ktoś tak chce/..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w Columbii (xtrail) są dwie kombinacje. Po odłączeniu aku standardowo jest 2 etapowa. Potem trzeba coś zrobić, nigdy nie pamiętam co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety kambinacja ktora podales TESTER 1956 umnie nie dziala niestety, a mozesz mirekg9 mi podac jakis namiar na ten temat z przelutowaniem kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety kambinacja ktora podales TESTER 1956 umnie nie dziala niestety, a mozesz mirekg9 mi podac jakis namiar na ten temat z przelutowaniem kabli?

Naciskałeś oba przyciski na raz siedząc w aucie. Na zewnątrz to nie działa. I nie mignęły Ci kontrolki kierunków na desce po puszczeniu przycisków...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedziałem w środku drzwi zamknięte a guziki otwarte i naciskałem dwa przyciski naraz niestety nie mrugnęły mi kierunki 


Czyżby to ten temat był z tymi kabelkami ? 
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91828-otwieranie-całęgo-auta-jednym-wciśnięciem-przycisku-w-kluczyku/?hl=%2Botwiera+%2Bdrzwi+%2Bkierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Chyba tak. Nie mam swojego kompa przy sobie /został na tydzień w pracy/ tam miałem skopiowane fotki - teraz nie pamiętam.

Ale widać, że się starałeś i poszukałeś, a ja że nie oszukiwałem.

 

Po przeczytaniu tekst w tamtym linku - oświadczam iż to jest ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzis postaram sie sprawdzic kolega opisuje ze jest to do przerobienia w drzwiach kierowcy moze beda te same kolory kaBli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się w X-Trail jest inaczej ale będę próbował dalej może się coś uda zadziałać :) Dzięki za pomoc kolego. Jak by ktoś doszedł proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Niestety nie udało się w X-Trail jest inaczej ale będę próbował dalej może się coś uda zadziałać :)

Nie załamuj się kolego -->Polak potrafi<-- pewnie ktoś to wymyśli lub faktycznie może być opcja w ECU /inne marki mają/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj się kolego -->Polak potrafi<-- pewnie ktoś to wymyśli lub faktycznie może być opcja w ECU /inne marki mają/. 

Zawsze możesz otwierać kluczykiem. Otwierają się wszystkie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby można kluczykiem ale jaki sens skoro jest pilot ?  :)  będę szukał może się w końcu  uda to napiszę rozwiązanie. 

p.s jaki interfejs jest dobry do Nissana ? żeby można było zmieniać serwisowe opcje ? Posiadam tylko ELM ale to jest słabe 

Edytowane przez mlodyks18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działała sposób z dwoma przyciskami przez 4-5 sekund nie ma żadnego mrugnięcia kierunkami, sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa opisz kolego Carbomer jak to zrobiłeś ? A ty masz X-trail T30 czy może już T31 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod avatarem:

x-trail 2.2 dci '05

 

Sam uzupełnij profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T30, 2006, 2.2 -136, kluczyk prostokątny. U mnie zadziałało. Tylko dziwnie, bo włożyłem kluczyk do stacyjki, przekręciłem, i wcisnąłem obydwa przyciski na kluczyku na jakieś 7-10 sek, wyłączyłem zapłon...i nic nie zamrugało, nie zapiszczało. Pomyślałem, że widocznie nie ta konfiguracja i zapomniałem o wszystkim. Gdy pojechałem na miasto, okazało się jednak, że wszystkie drzwi otwierają się po pierwszym naciśnięciu pilota.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest coś na rzeczy w sposobie który podałem. 

:unsure: Nie dam gwarancji, czy kombinacje z kluczykiem robiłem przy zamkniętych drzwiach  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to też bez zapłonu przy zamkniętych drzwiach (byłem wew) i działa ta kombinacja. Trzymałem 12 sek. Ale nie widziałem czy mrugał. Mam 2006 kwadrat klucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...