Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lakier a ptasie odchody


gambiting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

No i dopadło mnie nieszczęście,bo nie było mnie w kraju 2 tygodnie, wracam, a na tylniej klapie ptasia kupa sporej wielkości - oczywiście zmyłem szybko,ale pewnie już była w tym samym miejscu ten tydzień lub dwa - i cała powierzchnia pod nią zrobiła się matowa, zupełnie stracił połysk lakier, wygląda to wstrętnie patrząc pod światło. Czy ktoś ma doświadczenie co z tym zrobić? Czy da się to wypolerować,zapastować,cholera wie? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie coś po dwóch dniach! Ciężko to było wyprowadzić na połysk,.Jeżeli nie masz lakieru pomarszczonego a tylko zmatowiony,to spróbuj polerować pastą do polerowania i nabłyszczania.Pasty te pozwalają na likwidację niewielkich rys,a więc i na zmatowienie pomogą,a nie są mocno ścierne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz tego użyć ale mocno nie wcieraj z wyczuciem!

I kup sobie porządny wosk to ci gówno ptasie gówno zrobi na lakierze :D 

Ja stosuje izolator co super się sprawdza a gówno ptasie se może leżeć do usranego i nie dojdzie do lakieru   :D

http://www.collinitepolska.pl/kosmetykisamochodowe1__nsulator_ax.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to dzisiaj odebrałem,zbliża się termin zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a tym łatwo się bawić  :D

Życzę miłej łatwej zabawy!!!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla 3G , bardzo dobra pasta tylko czy Ty chcesz to ręcznie polerować ?

 

tak czy inaczej uważaj na czarne gumowe elementy bo ciężko z nich domyć i używaj wodę na materiał którym będziesz polerować aby pasta nie robiła się sucha i najważniejsze ,

POLERUJ W JEDNYM KIERUNKU , nie rób kółek ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No i dopadło mnie nieszczęście,bo nie było mnie w kraju 2 tygodnie, wracam, a na tylniej klapie ptasia kupa sporej wielkości - oczywiście zmyłem szybko,ale pewnie już była w tym samym miejscu ten tydzień lub dwa - i cała powierzchnia pod nią zrobiła się matowa, zupełnie stracił połysk lakier, wygląda to wstrętnie patrząc pod światło. Czy ktoś ma doświadczenie co z tym zrobić? Czy da się to wypolerować,zapastować,cholera wie? Proszę o pomoc

Ta przypadłość chyba wszystkich dotknęła. Często stawiam samochód pod drzewem bo mam ograniczoną możliwość parkowania jak wracam późno. Miałem te sraki ptakowe na masce, dachu itd. ale nigdy nie zmywałem tego ręcznie. Zresztą nigdy, a samochód ma prawie cztery lata, nie myłem samochodu na myjce ręcznej tylko sam na bezdotykowej. O dziwo wżery jakoś same się wyrównywały. Po pierwszym myciu zostawał ślad ale już po następnych śladów nie było. Nie wiem na czym to polega ale wygląda jakby lakier sam się regenerował. Jak wspomniałem samochód ma prawie cztery lata a lakier wygląda jak nowy. Żadnych kółek od gąbek i szmat z piaskiem z myjni ręcznej. Jeśli chodzi o woskowanie to robię to dwa, może trzy razy do roku ale też na myjni bezdotykowej. Żadnych glinek czy wymyślnych wosków i lakier świeci się jak psu ......... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwazajcie co kupujecie i jak to uzywacie a najlepiej oddac auto do fachowca - mowie o zabezpieczeniu lakieru przed np. tego typu sprawami.

Nissan jak prawie kazdy japonczyk ma kiepska warstwe lakieru i niestety klar jest bardzo cienki co pewnie zauwazyliscie latwo porysowac to auto a przy polerowaniu mechanicznym mozna przepalic lakier.Np. Mercedes stosuje kwarcowe lakiery przez co trudno o zadrapania a przy polerce mozna beziecznie sie "zagapic" i nie przepalisz lakieru ;)

 

Niebawem zabire sie za mojego QQ bo ma juz troche rys . Rysy sa rozne i w zaleznosci od ich glebokosci mozna je zlikwidowac (spolerowac) lub zniwelowac tak aby oko ludzkie nie widzialo osterych krawedzi...

 

Co ja polecam

 

1.Porzadne mycie

2.Glinkowanie

3.Ponowne mycie

4.Polerowanie i niwelacja rys

5.Woskowanie antyhologramowe ( to sa te kolka ktore czesto widzimy po "polerce)

 

 

 

I to powinno nam odswierzyc i zabezpieczyc lakier ;)

 

Z doswiadczenia moge wam polecic tylko i wylacznie produkty firmy Koch Chemie - jak dla mnie cenowo sa bardzo dobre i co wazne nie rysuja tak jak slawny i mocno reklamowana firma 3M.

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przypadłość chyba wszystkich dotknęła. Często stawiam samochód pod drzewem bo mam ograniczoną możliwość parkowania jak wracam późno. Miałem te sraki ptakowe na masce, dachu itd. ale nigdy nie zmywałem tego ręcznie. Zresztą nigdy, a samochód ma prawie cztery lata, nie myłem samochodu na myjce ręcznej tylko sam na bezdotykowej. O dziwo wżery jakoś same się wyrównywały. Po pierwszym myciu zostawał ślad ale już po następnych śladów nie było. Nie wiem na czym to polega ale wygląda jakby lakier sam się regenerował. Jak wspomniałem samochód ma prawie cztery lata a lakier wygląda jak nowy. Żadnych kółek od gąbek i szmat z piaskiem z myjni ręcznej. Jeśli chodzi o woskowanie to robię to dwa, może trzy razy do roku ale też na myjni bezdotykowej. Żadnych glinek czy wymyślnych wosków i lakier świeci się jak psu ......... :)

Super masz lakier ja też chciał bym mieć taki :) 

Ja mam miękki gówniany szybko przecierający się -_-  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super masz lakier ja też chciał bym mieć taki :)

Ja mam miękki gówniany szybko przecierający się -_-  

Sądzę że mam taki sam lakier jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój nie ma właściwości samoregenerujący  się u mnie to by było coraz gorzej jak bym coś zaniedbał -odprysk,zarysowanie.   :)

Czytając ciebie  wychodzi na to że nie dotykasz go żadną szmatką tak ???

Ani po myciu -ircha ani po woskowaniu - mikrofibra???

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko , podklej do tamtego jeśli masz taką władzę moc potęgę , albo usuń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego działu nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój nie ma właściwości samoregenerujący  się u mnie to by było coraz gorzej jak bym coś zaniedbał -odprysk,zarysowanie.   :)

Czytając ciebie  wychodzi na to że nie dotykasz go żadną szmatką tak ???

Ani po myciu -ircha ani po woskowaniu - mikrofibra???

Dokładnie tak. Po myciu spłukuję jakąś wodą na myjce o nazwie "spłukiwanie - nabłyszczanie" i po sprawie. Po wyschnięciu nie mam żadnych zacieków i plam. Mikrofibrą wycieram jedynie ranty drzwi, progi po otwarciu drzwi i to wszystko. Na początku kupiłem zestaw kosmetyków firmy Meguiars ale nadal leżą nie używane.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś  :)

Ja jak bym nie wytarł całego irchą do sucha, to bym zawału dostał ale mój to czarny wredny lakier jest :angry:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś  :)

Ja jak bym nie wytarł całego irchą do sucha, to bym zawału dostał ale mój to czarny wredny lakier jest :angry:  

Mój też jest czarny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazywa się ta myjnia bezdotykowa??

Bo moja z jej wodą demineralizowaną pozostawia zacieki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazywa się ta myjnia bezdotykowa??

Bo moja z jej wodą demineralizowaną pozostawia zacieki ??

Nie ma jakiejś specjalnej nazwy - sieciowej

 

post-43265-0-98063100-1431631082_thumb.jpg

 

 

ale jest w Legnicy :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciśnienie duże z pistoleta czy małe ???

Lakier nie odpryskuje ale wystarczające aby zmyć ptasie odchody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pewnie to jest metoda na wodny lakier nie dotykać nawet mikrofibrą !!! :D

Ale ręcznie woskowałeś lakier czy też nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pewnie to jest metoda na wodny lakier nie dotykać nawet mikrofibrą !!! :D

Ale ręcznie woskowałeś lakier czy też nie ??

Nie :) Tak jak pisałem wcześniej tylko dwa trzy razy do roku woskowanie na myjce bezdotykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...