Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - skrzynia biegów


Gość mielcar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mielcar

WItam,

 

mam następujący problem. Posiadam Nissan Tiida 2007 1.6 benzyna, przebieg 19000km, supiony w polskim salonie. Prawdopodobnie rozyspała się skrzynia biegów (manual), troche dziwne przy takim niskim przebiegu. Podczas ruszania z 1 biegu auto strasznie hałasuje i szarpie, w pierszej chwili myślałem ,że to przegłub z prawej strony. Auto praktycznie straciło moc, start bardzo powolny. Bieg 2 i 3 praktycznie nie "wchodzą". Nie da się po prostu jechać. Zostało odstawione do warsztatu. Diagnoza uszkodzone tryby w skrzyni biegów.

 

Tak więc wertuje okoliczne szroty i allegro, ale niestety nigdzie nie ma używanej skrzyni do tego modelu.

Pytane moje jest następujące: czy skrzynia biegów od innego modelu będzie pasowała do Tiidy? Może Note, mają przecież ten sam silnik co Tiida lub Micra? Albo jakieś Renault, w końcu silnik francuski?

Ma ktoś może jakieś informacje?

 

Dzwoniłem do ASO, to u nich nie ma takiej informacji czy skrzynia od innego modelu pasuje do Tiidy, ale prawdopodobnie nie, bo chociaż Note ma ten sam silnik to ma inną wagę i inne przełożenia.

 

Jakieś porady, sugestie? Może ma ktoś za sobą wymianę skrzyni biegów lub miał podobne problemy?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mielcar... tyko 19 000 km. (edit :P ) i już skrzynia?

 

Moja w Primerze padła przy 140 000 km. - objawy miałam zupełnie inne - autko chodziło jak złoto , tylko na 3 biegu i wyżej ,hałasowało...

Diagnoza - łożyska w skrzyni.

A ,że auto mam od nowości / pewne ... na rynku brak używanych skrzyń do 1,6 i nie wiadomo na co się trafi (jaki trup) - więc po konsultacji z moim mechanikiem ,

doszliśmy do wniosku ,że damy moją do renowacji. Bo koszt nowej (w moim przypadku) przekroczyłby wartość auta...jeśli byłaby w ogóle dostępna .

Jak ustaliliśmy , tak zostało zrobione. Gwarancja na rok , z uświadomieniem,że na tej skrzyni nie przejadę już tyle tyś. km.

ale do końca żywota auta wystarczy (chyba)   ;)

 

Jeśli nie jesteś pewien / przekonany co do trafności diagnozy - udaj się może do innego mechanika / warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie jest francuski. 1.6 w benzynie to jednostka rdzennie japońska. Fracuska jest skrzynia biegów. Trzeba poszukać oznaczeń. Wieść gminna niesie, że te skrzynie są też w Dacia`ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te skrzynie są w Dacia,Renault i Nissan .

Mój teść w Draculi Duster 1.6 16V ma taką samą skrzynie  :)

Masz Tiide z 2007 z przebiegiem tylko 19.000km no nawet nie dotarty  :)

Dokładnie spisz numer z skrzyni i szukaj według numeru nie samochodu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ze względu na inne mocowania i przełożenia pasuje tylko od tiidy(bez względu na rocznik) ,a numer ORI to :

32010EL00C

u ruskich , przy aktualnym kursie ,  kupisz za 2500zł + koszt wysyłki

http://euroauto.ru/?option=com_eanumber&task=searchByOrigGrup&orig_grup=791423&orig_nr=32010EL00C

Skrzynie od NOTE pasuje do Micry K12 ,ale nie do tiidy,a nr ma 

32010ED403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pierwszym właścicielem? Ten przebieg i ten rocznik to jakaś abstrakcja.  :|


chyba że cofnięto z 200kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub to nie skrzynia ,ale skoro tak twierdzi mechanik :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Francuz za dużo łyknął bordo i źle złożył.

Albo zapomniał ,że tam jeszcze oleum się wlewa ;) Tak czy siak ,kolega wstawił 1 post iślad po Nim zaginął,a my tu pierdu,pierdu.

Albo zapomniał ,że tam jeszcze oleum się wlewa ;) Tak czy siak ,kolega wstawił 1 post iślad po Nim zaginął,a my tu pierdu,pierdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio moja Tiida z 2008 r przekroczyla 105tys i poniewaz chce autko sprzdac (bo jak sie zacznie psuc to sie nie wyplacę...) to oddalem tylko na wymiane oleju z filtrem. Odebralem od "zaufanego" mechanika i od razu po wyjechaniu cos mi warczy i terkoce przy dodawaniu biegu, Nie mialem czasu wracac, pomyslalem, ze pewnie czegos nie dokręcili i teraz coś drga, więc wrócę do mechanika przy okazji. Okazji nie bylo bo wszedlem na forum i zacząłem czyteć, czytać i czytać o skrzynich i sprzęgłach w Tiidach i strach mnie obleciał, ze juz cos sie zapsuło, albo, ze "zaufany mechanik" cos zepsuł. Wiec oddałem na diagnozę do innego mechanika, który na szyldzie ma napisane "nie wierz Mietkom, nie daj się naciągać, u nas rzetelnie itd..." i panowie w serwisie stwierdzili, ze to łożyska w skrzyni się wyrobiły i trzeba skrzynię wymienić. Zacząłem szukac, okazało się, ze najbliżej skrzynię to w Rosji można dostać za 2,5tys używaną. Powiało grozą i roztoczyła się przede mną wizja mojego "zaufaneg mechanika", który ukradł mi skrzynię i wstawił jakąś ze szrotu bo na dobrej to na czysto zarobił min.1,5 tyś. Więc oddałem autko do innego mechanika, ten posłuchał i powiedział, ze to pewnie jakies poduszki pod silnikiem albo skrzynią, ale ze to cicho warczy i żeby się nie przejmować bo ciężko będzie znalezć przyczynę i jak chcę to może mi zacząć wszystko wymieniać po kolei.

 

Zrezygnowany uznałem, ze wystawię Tiidę na znanym portalu i spuszczę cenę o 3/4 tyś i niech se ktoś to dziadostwo naprawia.Ewentualnie chcialem jeszcze do aso wstawić na "fachową" diagnozę. Do mojego "zaufanego" mechanika nawet nie mialem zamiaru zagladać ani skladać reklamacji bo tylko bym się pokłócił, postraszył i nic by to nie dało. Tak czy inaczej uznałem, ze umyje autko na wypadek, gdyby jskiś kupiec chciał go oglądać. Pojechałem na myjkę i przy okazji sprawdziłem poziom oleju. Wracając nic nie warczało, chrobotało, wibrowało, hałasowało. Błoga cisza i idealne mruczenie Japońskiego silniczka.

 

Przyczyną był źle włożony bagnet po zmianie oleju, który powodował w jakiś przedziwny sposób ogromne drgania całego silnika, wibracje, warczenie i w ogóle autko sprawiało wrażenie jakby miało się rozlecieć. Jak to możliwe? Nie mam pojęcia.

 

Ot taka anegdotka po dzisiejszym myciu Tiidy i zle działających skrzyniach i sprzęgłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mechaniory, wymieniacze, manianiowcy ja czytam o nich to bierze na wymioty  :wacko:

Debile w Rosji dopiero znaleźli skrzynie,a tych skrzyń pełno na Alletanio  :D

Dobrze że korek od wlewu oleju maniana ci dokręcił bo jak by nie dokręcił ,to byś i komorę silnika mył a tam strach wodą lecieć :wacko:

Ranger oni zawsze naciągają na grube kasę bo za cienkie kasę to nie podchodzą do auta  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...