Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozrząd polecacie? (Note Acenta 1,5 dci)


rafik73_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żarty żartami ale jeździłem na Castrol. Edge i chwaliłem sobie, jeździłem tez na Shell Helix-ie i tez złego słowa powiedzieć nie mogę. Oba są godne polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądźmy szczerzy - benzynówki Nissana nie są jakoś szczególnie wrażliwe na jakość oleju. Każdy olej zgodny ze specyfikacją będzie dobry. Potronas także :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądźmy szczerzy - benzynówki Nissana nie są jakoś szczególnie wrażliwe na jakość oleju. Każdy olej zgodny ze specyfikacją będzie dobry. Potronas także :).

Ok,tylko mój silnik to 1.5 dci 68km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy ,najlepszy olej to taki który ma dużo dodatków myjąco-płuczących i dobrą lepkość aby film olejowy chronił a nie udawał że chroni  :)

Ranger nie zgodzę się że każdy olej będzie dobry nawet zgodny z specyfikacją ,bo w większości to one nie są dobre tylko udają dobre  :D

Im dłużej silnik czysty lśniący w środku tym dłużej sprawny !!!!!  :spoko:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger ale odpisz Rafikowi bo on zadał pytanie czy Petronas nie wiem jaki dokładnie wlał jest dobry do jego 1.5dci???? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petronas 5w30

 

A co to za wynalazek ? 

Coś podobnego widziałem w Tesco obok karmy dla kotów, ale nie kojarzę dokładnie.

Czym się kierowałeś wlewając to do silnika ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malezyjska firma petrochemiczna. Na świecie dość znana. Potronas był sponsorem tytularnym BMW Sauber za czasów Roberta Kubicy w F1. Bardzo dobre wyroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się motoryzacją ale słyszałem o tej firmie tylko z reklam na F1.......zachodniej Europy raczej nie zawojowali bo było by więcej wzmianek na ten temat. A czytając opisy olei z tej firmy wszędzie pisze że zgodne ze specyfikacją grupy VW i BMW (specjalnie dedykowane) i nic więcej.

A z tym Tesco nie żartuję, litr tego oleum to 3.79f........4l to 13.98f więc to raczej tani niezbyt chodliwy towar.

Shell Helix 5W30 kosztuje 6.48f za litr.....za 4l to 23.78f.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa jest zdominowana przez europejskie koncerny: Elf, Total, Castrol, Motul to tylko te najbardziej popularne. Potronas jest znany raczej poza Europą. Myślę, że cena w Tesco o której mówiłeś wynika raczej z wyprzedaży produktu, który się słabo sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto  dodać ,że kupując olej mało znany w Polszy - jest szansa , że kupimy oryginał .

W przeciwieństwie do tych wszechobecnych i "jedynie tylko znanych" naszym rodakom :P

Na innych forach motoryzacyjnych ma dobre opinie.

 

 

@rafik - napisz za jakiś czas jak się autko sprawuje ;)

i nie przejmuj się komentarzem rodem z onetu ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyller, spoko. Jak narazie śmiga bez zarzutu, ale to jeszcze trochę za krótko na opinie


Ja tam się nie znam na Petronasie ale znam się na Balsamie  :D

Bal-sam, czyli imprezka w pojedynkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kuma :D. Kiedyś słyszałem o gościu który przed bal-samem siadał sobie na rękach, żeby zdrętwialy. Wtedy podobno miał wrażenie, że to nie bal-sam, tylko ktoś obcy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger miałem kiedyś samotną sąsiadkę co cyklicznie darła mordę jak by ją obdzierali ze skóry!

Któregoś raza sąsiad z piętra wyżej nie wytrzymał i zeskoczył na jej balkon piętro niżej  celem zobaczenia co ona wyprawia!

Jego oczom ukazała się sąsiadka nadziewająca się na nogę od własnego stołu  :wow:

Ona też miała wrażenie że ją koń stuka  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...