Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.6 dCi opinie, serwis, uwagi


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to prawda, poprawiam sie wiec, ze klub seniora QQ sklada sie z silnikow 1.5 i 1.6  dCi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nagrałem sprawę na autko :) jak to jedno popołudnie potrafi namieszać ;) dzięki za pomoc :) pieniste zimne dłużny Wam jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nagrałem sprawę na autko :) jak to jedno popołudnie potrafi namieszać ;) dzięki za pomoc :) pieniste zimne dłużny Wam jestem ;)

 

To rozsadny wybor, w zestawieniu z manualna skrzynia to solidny zestaw. Jedyne problemy o jakich slyszalem dotyczyly przekladni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie tylko nissan ma problem,w moim poprzednim oplu przez v pisanym automaty miały wycieki oleju ,przez co skrzynie rozpadły się po 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do DPFa... domyślam się, że żadna kontrolka się nie zaświeci, gdy przyjdzie mu ochota na wypalanie... gdzie by się tu diodą podpiąć, aby mieć świadomość, iż coś się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to jeszcze nie wiem,np w insigni system automatycznie załączal grzanie tylnej szyby i lusterek gdzie można bylo się podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do zuzycia uleju, to ja odebralam autko 10.10.1015, mam przejechane 4500 km, miarka oleju miedzy min. i max. ma okolo 4 cm a mnie ubyl o od max okolo 4 milimetry, wiec tylko sie cieszyc i na pewno (jak tak dale pojdzie) nie bede musiala robic dolewki przed nastepna wymiana oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do zuzycia uleju, to ja odebralam autko 10.10.1015, mam przejechane 4500 km, miarka oleju miedzy min. i max. ma okolo 4 cm a mnie ubyl o od max okolo 4 milimetry, wiec tylko sie cieszyc i na pewno (jak tak dale pojdzie) nie bede musiala robic dolewki przed nastepna wymiana oleju :)

 

Ja zrobilem tylko jedna, niepotrzebna zreszta. Od tamtej pory nic, nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie te dane spalania wyglądają :) czyli przy mojej spokojnej jeździe będę oscylował koło 4,5-5,0l /100km :) a żonka to znowu będzie rekordy oszczędności mi robić ;)

 

no i z tego co piszecie to DPF nie taka straszna rzecz ;)

No ja w ogóle nie potwierdzam takiego spalania, ostatnio przeniosło mi się biuro i baaaardzo zmniejszyła droga do pracy(6km w jedną stronę) i obecne spalanie wychodzi mi 8.5l/100km. Na dłuższych trasach jak jadę "normalnie" wychodzi ~6l/100km. Najniżej zszedłem do 5l/100km ale to cały czas na tempomacie 100km/h. 

 

Auto mam 3 rok i żadnych problemów z filtrem DPF, nawet nie wiem kiedy się wypala, szczerze to mnie to nie interesuje wcale,jeżdżę normalnie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ,ale przy tak krótkich trasach nie długo się dowiesz co to dpf  , a co do spalania ,nie może być inne na tak krótkich dystansach ,silnik non stop nie dogrzany(co też produkuje większe ilości sadzy i koło się zamyka)

Jeśli jednak cyklicznie masz trasy ,to problemu może nie być długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekkkk

Witam koledzy jestem tutaj nowy i może u was uzyskam jakąś informację mianowicie posiadam qashqaia z 2014r 1.6 dci automat i podczas zapalania słychać jakby stuknięcie silnika o karoserię sprawdzałem pod spodem nic takiego nie widać chciałem  zapytać może ktoś z was też ma taką dolegliwość z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało objawów... a czy karoseria w drgania wpada jak silnik pracuje? Jeśli tak to obstawiałbym poduszkę. Tak miałem w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jestem tutaj nowy i może u was uzyskam jakąś informację mianowicie posiadam qashqaia z 2014r 1.6 dci automat i podczas zapalania słychać jakby stuknięcie silnika o karoserię sprawdzałem pod spodem nic takiego nie widać chciałem  zapytać może ktoś z was też ma taką dolegliwość z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam.

Ja mam tak.Delikatne stuknięcie ,ale u mnie dobiega gdzieś z tyłu.Też oglądałem,ale nic nie znalazłem.Ani się to nie nasila ,ani nie znika.Pojawiło się po pół roku uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko; to weż WD40 z bagażnika wyciągnij ;)

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu to może być któraś guma na wieszaku trochę slabsza,ale jesli jest stuk z komory to na 99%poduszka,co w tak mlodym wieku oznacza wczesniejsze przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację, w serwisie usunęli to zjawisko mówiąc, że to obudowa filtra uderzała o blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko; to weż WD40 z bagażnika wyciągnij ;)

Jaką WDę!?  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wracam do tematu bo może kogoś zainteresuje parę danych po dłuższej trasie.

Tak wyszło po wypadzie świątecznym

Przejechane: 1190km

Średnie spalanie: 5.5l/100km

Średnia prędkość: 78km/h

Czas za kółkiem: 15:52

Przewidywany zasięg po zatankowaniu do pełna po powrocie z trasy: 979km

 

 

WfKhoYD.jpg

PYv5Jui.jpg

L8eRTRA.jpg

qmE1GGc.jpg

fNWEtWh.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pięknie te dane spalania wyglądają :) czyli przy mojej spokojnej jeździe będę oscylował koło 4,5-5,0l /100km :) a żonka to znowu będzie rekordy oszczędności mi robić ;)

 

no i z tego co piszecie to DPF nie taka straszna rzecz ;)

Przejechałem na tym silniku 30 tys. km. i zadnych problemów z filtrem cząstek stałych, dwumasem, etc. choć w większosci jeżdżę na krótkich odcinkach po miescie ( ca. 20km) i stoję w korkach.... Także oleju nie dolewałem pomiedzy przeglądami rocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jestem tutaj nowy i może u was uzyskam jakąś informację mianowicie posiadam qashqaia z 2014r 1.6 dci automat i podczas zapalania słychać jakby stuknięcie silnika o karoserię sprawdzałem pod spodem nic takiego nie widać chciałem  zapytać może ktoś z was też ma taką dolegliwość z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam.

 

 

Również u mnie występuje takowe stuknięcie przy odpalaniu, pojawiło się jakiś czas temu. Póki co nie drążyłem zbyt mocno tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,że problem może stwarzać poduszka silnika(skrzyni)Podczas rozruchu jest największe szarpnięcie i gdzieś może obijać.Nie zaszkodziłoby zapewne sprawdzenie zawieszenia wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,że problem może stwarzać poduszka silnika(skrzyni)Podczas rozruchu jest największe szarpnięcie i gdzieś może obijać.Nie zaszkodziłoby zapewne sprawdzenie zawieszenia wydechu.

 

Będę musiał chyba się uśmiechnąć do zaprzyjaźnionego serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...