Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż kamery cofania - kilka pytań


destylates
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem j10 z 2007r . Czy ktoś orientuje się czy jest w klapie instalacja do podłączenia kamery (mam zamiennik oryginalnej w miejsce oświetlenia tablicy). Mam w razie czego moduł bezprzewodowy i tu kolejne pytanie - jak dobrać się do świateł cofania - żeby za dużo strat nie narobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :)

Jeśli nie było w klapie kamery od nowości , to instalacji do niej nie ma .

Ja również założyłem kamerkę w miejsce żarówki oświetlającej tablicę rej. z własną żarówką led.

Pomyśl od razu nad zmianą drugiej żarówki również na led by nie odróżniała się barwą ,bo kulawo to później wygląda .

Aby dobrać się do świateł cofania , wykonania i pociągnięcia drutów :) musisz zdjąć ten czarny plastik z wnętrza klapy , czyli jedna śrubka i 13 spinek .

"Rwać" należy w ciepły słoneczny dzień wtedy tworzywo z którego wykonane są spinki mięknie i jest szansa że odzyskasz wszystkie , jeśli nie to około 5-6 pln sztuka .

Chociaż masz moduł bezprzew. to i tak od wyświetlacza  musisz ciągnąć przewód do światła wstecznego który aktywować będzie ekran , sam sygnał z kamery sprawy nie załatwi :(

 

Ps przelotka z klapy do auta  po prawej stronie jest luźniejsza od tej po lewo .(ja mam wersję angielską) 

Do przeciągania kabli i naciągania przelotki gumowej spowrotem na blachę użyj kropli płynu do mycia naczyń , bardzo ułatwia i nie degraduje po czasie gumy jak smary i inne mazidła ropopochodne .


http://www.aliexpress.com/item/Factory-selling-promotion-Special-Car-Rear-View-Reverse-Camera-backup-rearview-parking-for-NISSAN-QASHQAI-Nissan/620538091.html

Podrożało o 100% ja za swoją płaciłem €7 

Umocuj wszystkie kable opaskami z tworzywa lub izolacją  żeby Ci w klapie później nic nie pukało :) 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego,zdjąć osłony przedniego słupka,naszykować sobie długi drut,najlepiej miedziany 2.5 kw lub 4mm kw w izolacji.Drut przeciągnąć od tyłu,tam gdzie wchodzą wszystkie przewody ,pod dachem nad podsufitką ,aż pokarze się przy słupku.A później za jego pomocą wciągnąć właściwy przewód.Majstersztyk! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....lub ciągnąć po podłodze pod progami i dywanem , bez wyłamywania palców , gimnastyki i innych ekwilibrystycznych pozycji :) 

I pamiętaj żeby podczas schylania rowa nie było widać , bo wrażenia estetyczne znikome :) 

Teraz wiem czemu wymyślono ogrodniczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem,po podłodze ,ale trzeba zdejmować listwy i dywan.A pod podsufitką się udało mozolnie ale bez znaczącego rozbebeszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko w J11 zakładałeś czy J10?

No mnie łatwiej było po podłodze kable przeciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ,że w NOTE,ale wydaje mi się że wQqłce jest lepsze dojście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po kolei :)

Jeśli nie było w klapie kamery od nowości , to instalacji do niej nie ma .

Ja również założyłem kamerkę w miejsce żarówki oświetlającej tablicę rej. z własną żarówką led.

Pomyśl od razu nad zmianą drugiej żarówki również na led by nie odróżniała się barwą ,bo kulawo to później wygląda .

Aby dobrać się do świateł cofania , wykonania i pociągnięcia drutów :) musisz zdjąć ten czarny plastik z wnętrza klapy , czyli jedna śrubka i 13 spinek .

"Rwać" należy w ciepły słoneczny dzień wtedy tworzywo z którego wykonane są spinki mięknie i jest szansa że odzyskasz wszystkie , jeśli nie to około 5-6 pln sztuka .

Chociaż masz moduł bezprzew. to i tak od wyświetlacza  musisz ciągnąć przewód do światła wstecznego który aktywować będzie ekran , sam sygnał z kamery sprawy nie załatwi :(

 

Ps przelotka z klapy do auta  po prawej stronie jest luźniejsza od tej po lewo .(ja mam wersję angielską) 

Do przeciągania kabli i naciągania przelotki gumowej spowrotem na blachę użyj kropli płynu do mycia naczyń , bardzo ułatwia i nie degraduje po czasie gumy jak smary i inne mazidła ropopochodne .

http://www.aliexpress.com/item/Factory-selling-promotion-Special-Car-Rear-View-Reverse-Camera-backup-rearview-parking-for-NISSAN-QASHQAI-Nissan/620538091.html

Podrożało o 100% ja za swoją płaciłem €7 

Umocuj wszystkie kable opaskami z tworzywa lub izolacją  żeby Ci w klapie później nic nie pukało :)

Dziękuję za pomoc. Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i wszystko hula. Cieszę się już kamerką cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę ze swoim pytaniem. Co prawda X-Trail a nie QQ, ale nie powinno mieć to znaczenia.

 

Czy kamerka fabryczna dogada się z niefabrycznym ekranem (nawigacja lub tablet z av-in) ?

 

Chociaż masz moduł bezprzew. to i tak od wyświetlacza  musisz ciągnąć przewód do światła wstecznego który aktywować będzie ekran , sam sygnał z kamery sprawy nie załatwi :(

A jeśli się dogada z niefabrycznym, czy też trzeba ciągnąć przewód od ekranu, czy wystarczy moduł bezprzewodowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko konektor będzie pasować to powinno się dać podłączyć .

Fabryczna kamerka ma za zwyczaj inne złącze , trzeba jedynie rozkminić co jest (+) a co (-) i odpowiednio połączyć.

Natomiast coś musi wywołać obraz z kamerki na ekranie tzn przełączyć go nań .

W dedykowanych do tego celu ekranach jest dodatkowy przewód +12V , gdy pojawia się na nim napięcie to ekran przełącza się z automatu na kamerkę , ale jeśli takiego nie ma to trzeba tę opcję wywołać ręcznie przyciskiem .

Z resztą każde urządzenie jest inne więc teoretyzować można do woli , a życie i tak zweryfikuje plany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma, lub doradzi gdzie szukać danych technicznych kamerki fabrycznej (28442 JG00A) ?

Chodzi mi o rozdzielczość, system (PAL/NTSC), poziomy, pionowy kąt widzenia, napięcie zasilania (12V/5V) i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...