Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 falujące obroty na gazie, muli, brc


Gość slimak197

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slimak197

Witam.

Na wstępie od razu chciałbym przeprosić za dość może podobny temat, ale sprawdziłem już możliwe przyczyny odczytane na innych forach i nie znajduje rozwiązania. 

Mianowicie:

Auto: primerka p11 Sr20De 140km, 

Instalacja gazu:brc sequent 24.(ta z nowym typem filtrów i okrągłym wskaźnikiem)

 

Otóż problem pojawia się w chwili przełączenia z Pb na gaz, auto momentalnie spada z obrotów (z 1000 do około 650-800), które zaczynają falować, chociaż występują okresy poprawnej pracy. Podczas jazdy auto na gazie wyraźnie "muli", brak przyspieszenia, chociaż powyżej 3000 obr/min problem delikatnie ustaje.

Co zostało sprawdzone i wymienione:

przewody

świece,

wszystkie filtry,

przepływomierz(kilka miesięcy temu miałem podobny problem, wtedy pomogła wymiana przepływomierza, więc myślałem że i tym razem szl.g go trafił. Niestety po kupnie kolejnego i zamontowaniu brak jakichkolwiek efektów)

kopułka cewki sprawdzona( zmiana kąta wyprzedzania zapłonu prze załączeniu gazu z 9* na Pb do 16 na gazie)

sonda także sprawdzona .

Mimo to cały czas pali się kontrolka  z błędem p0171-mieszanka za uboga-blok silnika nr 1.

Ma ktoś pomysł co może być jeszcze przyczyną, lub ewentualnie odesłać do podobnego tematu?

Poza tym mam pytanie czy do kalibracji ustawień brc mogę użyć map sensora p1 z jednym wężem..jeśli tak to gdzie wpiąć ten wąż w owej primerce.

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj gaz, znajdź @ullisesa i z nim pogadaj ma BRC obcykane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...