Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań po przejechaniu ~3500km


blackpazner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni samochód miał heel holder`a.

Fajna sprawa.

Ja się nauczyłem - i tak robie  że gdy puszczam sprzęgło - automatycznie dodaje gazu/ Wtedy hamulec puszcza. Więc nie wiem co jest priorytetem.

Nie pamiętam ( jeszcze ) jak jest w nissanie.

Ale fiat ma 3 sekundy aby puścić sam hamulec.

Sprawdźcie może sami po jakim czasie wam puści.

 

PS

czy gniazda zapalniczek są ZAWSZE pod prądem? CZy może po pewnym czasie się wyłączają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem jak ten hamulec działa, dzisiaj dla odmiany świeciła się zielona kontrolka od hamulca i w momencie kiedy puściłem hamulec zgasła a samochód od razu zaczął się staczać co mnie dość przestraszyło jako, że się tego totalnie nie spodziewałem + za mną był samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy na granicy spadku, codziennie do pracy pokonuję tą samą trasę i na tym samym wzniesieniu asystent się załącza, a działa chyba jak mu się podoba.

Nie wiem czy powinienem z tym jechać do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga na gaz i hamulec od razu puszcza, trzeba się przyzwyczaić jezeli całe życie jeździło się tylko na ręcznym

 

Tylko problem u mnie taki, że nie puszcza a koła buksują w miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wg obserwacji można jeszcze przejechać od kąd skończy się licznik paliwa. ( Tzn pokaże zero do stacji).

Wskazówka jest na połowie rezerwy.

Wiem że zależy od stylu jazdy .

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy miałem tak dwa razy i za każdym razem wyszło mi około 30km (zbiornik 55L dotankowanie do pełna i przeliczona reszta ze zbiornika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy miałem tak dwa razy i za każdym razem wyszło mi około 30km (zbiornik 55L dotankowanie do pełna i przeliczona reszta ze zbiornika)

Zatankowałem 60l. Czyli było ok 5 w baku.

Czyli może tak być jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wg obserwacji można jeszcze przejechać od kąd skończy się licznik paliwa. ( Tzn pokaże zero do stacji).

Wskazówka jest na połowie rezerwy.

Wiem że zależy od stylu jazdy .

W 1.6 benzynie jak się zapaliła rezerwa to na stacji zalałem 56L więc w baku było jeszcze 9 litrów, natomiast komputer pokazywał 40km zasięgu więc wskazania nie są za bardzo dokładne.

Edytowane przez blackpazner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rzucić okiem przy jakim przebiegu sie zapaliła rezerwa i świadomość ile auto spala

Dlatego pytam.

W poprzednim aucie miałem już wyliczone że zapala się rezerwa na 100, a zasięg znika na 40 km przed stacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj obwodnicą w lekkim deszczu i kiedy dodawałem gazu samochód nie chciał przyśpieszać powyżej 120km/h + dało się słyszeć ciche piszczenie jakby przyhamowywał za każdym razem jak chciałem dodać gazu.

Rozumiem że to ESP - czy podczas działania systemu nie powinna zapalić się jakaś kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...