Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki w autach


Gość MacKo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przygotowuję sie do zmiany światełek w moim primerku...

 

no i teraz mam zgryza...

wziąść cały komplet BlueVision (H4 + H1) + VisionPlus P21/5W (do tyłu jako pozycja/stop)

blueh1gh4.jpgbvot9.jpg

p215wcr6.jpg

 

czy też cały zestaw VisionPlus H4 + H1 + P21/5W + dodatkowo W5W (pozycja) BlueVision

 

vph4pv6.jpg

p215wcr6.jpg

 

kto na jakich z was jeździ (a w szczególności czy macie w/w ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ani też doświadczonym kierowcą, więc nie chciał bym Cię wprowadzić w błąd.

 

Subiektywnie rzecz ujmując zauważyłem że na tych żarówkach pobocze jest dokładniej oświetlone i dają dłuższy snop swiatła. Może być to jednak mylne odczucie bo przy okazji regulowałem reflektory.

 

 

Nie mam za to porównania do BlueVision bo nigdy ich nie używałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJTUSMAXIMUS02, zielone? :shock: no musze Ci powiedziec ze takich jeszcze nie widzialem!

a co do BlueVision to jezdzilem na nich dlugo Primerka, potem obecnym autkiem, ale czesto sie przepalaly wiec kupilem cos takiego: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=119766639

jezdze na nich juz dlugo i podobaja mi sie o wiele bardziej od Philipsa. Czesm wydaje mi sie ze daja ciut mniej swiatla (ale moze to calkiem subiektywne odczucie).

Kupie teraz 100W i zobacze jaka jest na nich roznica.

tak czy inaczej polecam (tansze i jak dla mnie lepsze niz philips)

a jezeli pojdziesz w philipsa (czy inne niebieskawe) to pozycje tez zmien bo sie odcina.

 

Teraz moje pytanie :) szukam jakis postojowek (W5W) ktore daja bielsze (wpadajace w niebieski) swiatlo niz wspomniane Philipsowskie - zna ktos cos ciekawego??

srednio chce sie pakowac w diodki i inne takie, ale jakby byly sprawdzone, o mocnym swietle i nie mega-niebieskie to moze bym sie skusil :)

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
WOJTUSMAXIMUS02, zielone? no musze Ci powiedziec ze takich jeszcze nie widzialem!

no ja tez jeszcze niewidzilaem zeby ktos mial taki kolor ,,,,,,,,lada dzien dojda odrazu zakladam i foty jakie strzele i zobaczymy efekty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie teraz 100W i zobacze jaka jest na nich roznica.

po pierwsze - zabronione...

po 2 - dają mocniejsze swiatło

po 3 - lampa, i instalacja dostanie trochę w dupe (z czasem oczywiście)... miałem 100/90W i wiem co mówie...

 

poza tym używam Philipsów i wytrzymują mi po2 lata więc nie wiem gdzie tu obawy o jakość ?? jakość z marketu budzą zastrzezenie ale nie markowe produkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Philipsow to opisuje swoj wlasny przypadek - rozbawilo mnie wlasnie to ze niedosc ze bluevision wymienialem kilka razy najpierw w jednym autku, a potem jak mi sie w drugim jedna przepalila to wrzucilem jakies supermarketowki za 30 pln i nie dosc ze swiatlo mi sie bardziej podoba to jeszcze w moim przypadku zyja znacznie dluzej :) ale podkreslam ze mowie tylko za siebie :)

co do 100W to, ze zabronione nie wiedzialem (ale to akurat srednio mi przeszkadza), mam wlasnie szczera nadzieje ze dadza mocniejsze swiatla, a co do instalacji to wymienialem opinie z kilkoma osobami ktore jezdza na 100W zarowkach konkretnie w s14a i ponoc nie maja zadnych problemow (jeden koles od 3 lat na 100W zarowkach jezdzi - teraz przesiadl sie na 135W :shock: ale to juz moim zdaniem przegiecie). pozyjemy zobaczymy jak to bedzie - najwyzej wrzuce w dlugie 100W zeby byly na jakies szczegolne sytuacje.

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

a ja mam bluevision w długich (h1), mijania (h7) i w postojowych (w5w) i uważam że sa to najlepsze żarówki oprócz osram silverstar. W dodatku daja lekko niebieski odcień, nie taki perfidnie niebieski jak żarówki niby xenonowe.

Prawie 2 lata i nie musiałem ich wymieniać, o pardon, w tę zime przepaliła mi się jedna h7 i ją wymieniłem (dostepne sa też pojedynczo). Jeżdżę prawie cały czas na światłach choc ostatnio nie robię dużo kilometrów.

Wiem że te żarówki sa bardzo wrażliwe na wstrząsy, jak są gorące i się mocno trzaśnie zamykając maskę, to mogą się od razu przejarać (tak się zdarzyło mojemu koledze w astrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Z tego co wyczytałem kiedyś w AŚ o zarówkach to napisali, ze lepsze są Vision+ bo w Blue Vision ta niebieska barwa szkła "pożera" troszkę światła.

 

Różnica podobno nie jest ogromna, mierzona specjalistycznymi urządzeniami ale na korzyść Vision+.

 

Adams napisał/a:

Kupie teraz 100W i zobacze jaka jest na nich roznica.

 

po pierwsze - zabronione...

po 2 - dają mocniejsze swiatło

po 3 - lampa, i instalacja dostanie trochę w dupe (z czasem oczywiście)... miałem 100/90W i wiem co mówie...

 

Potwierdzam. Po pierwsze nie mają homologacji, po drugie przewody i cała reszta będą się mocniej i szybciej nagrzewać i wypalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, jak juz zauwazyl johny_fellow, im wyzsza temperature barwowa maja zarowki tym mniej swiatla emituja przy tej samej mocy - warto o tym pamietac :roll:

MacKo, sadze ze dobry wybor! Bedzie lepiej wygladac i dawac wiecej swiatla! zdaj relacje jak juz je zalozysz. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zamiast niszczyc oswietlenie, poprzez wstawianie zarowek do tego nieprzewidzianych, dac dodatkowe punkty swietlne tzn. druga para halogenow. Mozliwosc taka chyba zgodnie z Prawem o ruchu drogowym jest. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa nie ma nic lepszego niż świecenie nadjeżdzającym kierowcom prosto po gałach

masz u mnie gwarancje ze nikomu po galach nie bede swiecil: nie dosc ze auto jest niskie to jeszcze projektory swieca bardzo "plytko" i do tego daja rowny, uciety z gory snop swiatla. wrecz do tego stopnia ze popularna przerobka w UK dla s14a jest podwyzszanie pulapu swiecenia. stad o nadjezdzajacych sie nie martwie

Nie lepiej zamiast niszczyc oswietlenie, poprzez wstawianie zarowek do tego nieprzewidzianych, dac dodatkowe punkty swietlne tzn. druga para halogenow.

tak jak pisalem kilka postow wczesniej gadalem z kilkoma osobami ktore od dlugiego czasu jezdza na 100W zarowkach w s14a i nic zlego sie nie dzieje. tez sie troche balem wiec rozeznalem temat (mam nadzieje ze zgodnie z prawda :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dac dodatkowe punkty swietlne tzn. druga para halogenow. Mozliwosc taka chyba zgodnie z Prawem o ruchu drogowym jest. :?:

 

np takie:

 

e9013ha9.jpg

te większe to dalekosiężne a te mniejsze to przeciwmgielne... ze względu na szybkość sprzedaży corolli nie wymontowałem ich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

http://allegro.pl/item119494779_zarowki_xe...y_carpoint.html

takie kupiłem, zobaczymy jak pociągną, przepisy mnie walą (mam np. wszystkie szyby czarne) Ważne żeby się instalacja nie popsuła. Gość sprzedał juz ok.300 takich żarówek i ma same pozytywy, nikt się nie skarży, że mu 100W coś niszczy! Sami sprawdzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ja też mam wszystkie szyby ciemne, ale to nie szkodzi innym uzytkownikom dróg. Żarówki 100 watowe szkodzą jadacym z przeciwka i przed Tobą, więc dziwna jest Twoja postawa.

 

Co do komentarzy na allegro:

-zależą od wymagań

-niektórzy wystawiają pozytywy nawet gdy nie dojdzie do transakcji

-znajomi wystawiają sobie nawzajem żeby zdobyć "renomę"

-sporo ludzi wystawia sobie samym z innych kont żeby zdobyć "renomę"

-ludzie niezadowoleni z transakcji wystawiają pozytyw w obawie żeby nie dostac negatywa

- ludzie niezadowolnei nie wystawiają żadnego komentarza

- KOMENTARZ DOTYCZY PRZEBIEGU AUKCJI i wystawia się go w kilka dni lub od razu po sfinalizowaniu jej. A odbłyśniki niszczą się nieco dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99
ja też mam wszystkie szyby ciemne, ale to nie szkodzi innym uzytkownikom dróg. Żarówki 100 watowe szkodzą jadacym z przeciwka i przed Tobą, więc dziwna jest Twoja postawa.

 

Co do komentarzy na allegro:

-zależą od wymagań

-niektórzy wystawiają pozytywy nawet gdy nie dojdzie do transakcji

-znajomi wystawiają sobie nawzajem żeby zdobyć "renomę"

-sporo ludzi wystawia sobie samym z innych kont żeby zdobyć "renomę"

-ludzie niezadowoleni z transakcji wystawiają pozytyw w obawie żeby nie dostac negatywa

- ludzie niezadowolnei nie wystawiają żadnego komentarza

- KOMENTARZ DOTYCZY PRZEBIEGU AUKCJI i wystawia się go w kilka dni lub od razu po sfinalizowaniu jej. A odbłyśniki niszczą się nieco dłużej.

Pożyjemy zobaczymy jak będzie gówno to wyrzucę, od 30zl nie zbiedniej a może Sie czegoś nowego nauczę ;) Robie to w imię nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie gówno to wyrzucę, od 30zl nie zbiedniej a może Sie czegoś nowego nauczę n Robie to w imię nauki.

 

byle ta nauka nie kosztowała wielokrotności 30,- jak bedziesz musiał wymienić odbłyśniki i/lub instalacje

 

ja stosowałem kiedys H4 90/100W w ATOSie a ten ma plastikowe klosze... które zaczęły się nagrzewać i przytapiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

Pojeździe i zobaczę czy cos sie dzieje. 4Miesiace temu wymieniłem alternator i akumulator na nowy wiec raczej z instalacja nie będzie problemu. Jak sie zaczną klosze topić to zmienię na żarówki, których teraz używam, czyli Philips VISIONPLUS H1 +50%. A ten wynalazek 100W wsadzę na długie, napewno się przydadzą w trasie na baranów, którzy lewym pasem wolno jadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, czyli mniej więcej rok od założenia spaliła mi się żarówka Philips Visionplus H4 +50%. Jak dla mnie dobry wynik patrząc na to że rocznie przejeżdżam około 40kkm i zawsze włączam światła. Może troszkę skróciłem jej żywot zakładając automatyczny włącznik świateł (jeżdżę z nim jakieś 3 miesiące), który ma trochę dziwną funkcję przy zmianie świateł z mijania na drogowe, a mianowicie przez 3 sekundy palą się oba włókna tzn. mijania i drogowe (jasno jak w dzień), potem wygasza mijania i zostają normalnie drogowe.

 

Już kupiłem drugi taki komplet żarówek, jak dla mnie rewelacynie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...