Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki w autach


Gość MacKo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę obecnie na Tungsram MegaLight +60% świecą całkiem przyzwoicie, lepiej niż Philipsy +30% które kiedyś miałem i lepiej niż Helli +30%, nie porównuję nawet z ala xenonami z supermarketów, a co najciekawsze za cholerę nie chcą się spalić, latam na nich już około roku, przeszło 40tys km i dalej świecą, a te Helli i philipsa to mi padały po około 2 miesiącach, może niefart miałem jakiś ale te są strasznie żywotne,

Fakt -Philipsy +30% sa przeciętnej trwałości -powiedzmy palą się śrdnio 1szt co 20tys km (z mojego doswiaczenia), maja za to przyjemne dla mnie światło.

Tungsram (Osram też) to jedni z lideów produkcji żarówek -więc powinny być dobre.

Problem zawsze jest taki że wskazane jest wymieć dwa palniki co pociąga za soba większy koszt.

Całe szczęscie że wymiana ząrowek w naszych autkach jest dziecinnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam białe diody w postojówkach i w oświetleniu tylnej rejestracji, wytrzymałe w miarę są, chyba koło roku jak pierwsza mi padła w postojówce, dają lekko niebieskawe światło, co ciekawe w zegarach przepalały się diody po około 2 miesiącach i non stop musiałem rozbierać i wymieniać, teraz mam zwykłe żarówki na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy używał ktoś zarówek pozycyjnych firmy tungsram i czy wiecie czy są tungsrama pozycyjne różne rodzaje??

 

[ Dodano: Czw 13 Lis, 2008 11:20 ]

KUPIŁEM!!!! Po przejrzeniu wielu ston na forach oraz analizie róznych terstów z gazet itp. biorac pod uwagę jakość i trwałość w stosunku do ceny wybrałem: TUNGSHRAMMEGALIGHT PLUS 60% -25,30ZŁ oraz PHILIPS NIGHTGUIDE -50ZŁ ceny zarówek podane za kmpl. kupione na Allegro z kosztami wysyłki. Najpierw założyłem Tungshramy róznica do tych co miałem bardzo duża świecą jasno i biało dobrze oswietlaja droge ,nastepnie zamieniłem na philips to już wogóle rewelacja jeszcze jepiej oświetlają drogę oraz pobocze a pozatym ciekawie wyglądaja reflektoty jak patrzy się na nie z przodu po lewj stonie reflektora widać żółte a po prawj niebieskie światło Skoda octavia. Postanowiłem sie podzielić moimi spostrerzeżeniami ponieważ sam kożystałem z innych moze komuś się to przyda. ps co do trwałosci nie mogę się narazie wypowiedzieć co oczywiste mam je za krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście cały czas używam od 2 lat Blue Vision Philipsa- - jak kupiłem je pod koniec 2006 roku tak do dziś na nich jeżdżę (mam H4- chyba najtrwalszy typ żarówek). Muszę wziąć poprawkę że jeździłem przez prawie cały(bo w kwietniu wprowadzili niepotrzebny obowiązek) 2007 rok na światłach. Nissanem robię rocznie około 8 tys. km(osiem tysięcy)- czyli raczej niewiele w porównaniu ze średnią krajową. Jeżdżę na różnych odcinkach zarówno 5km jak i 40- i więcej. Od maja tego roku używam w dzień dziennych światełek Helli, a jak zapada zmrok przełączam się na Blue Visiony. Stąd piszę że należy w moim wypadku wziąć na to poprawkę. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony- nie mogę złego słowa powiedzieć, znaki widać wyraźniej, strumień światła jest odpowiednio daleki i silny. Mimo to wczoraj kupiłem komplet "na zapas"(na wiosnę je włożę) żarówek jakie miałem w poprzednim Nissanie- Philips Allweahter. Jest je dość trudno zdobyć- szukać radzę w prywatnych sklepach motoryzacyjnych. Koszt za sztukę H4- 25zł. Dają one żółto-fioletowe światło. W tamtym jeździłem na nich ponad 4 lata i byłem super zadowolony- rzucają fajną wiązkę, faktycznie lepiej widać w gorszych warunkach atmosferycznych- to zasługa żółtej poświaty która ponoć nie ginie na ciemnym asfalcie, a dzięki fioletowej poświacie autko wygląda fajnie z włączonymi światłami i lepiej widać białe pasy, znaki itd. Ale się rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Toyota ma 9 lat i wierzcie mi,że teraz padła mi żarówka jakiś miesiąc czy dwa temu i akurat wymieniałem olej w warsztacie.Mówie gościowi aby mi ja wymienił to mnie odesłał do elektryka...Ale nie o to mi chodziło bo o tym juz kiedyś pisałem gdzieś tu na forum.Chodziło mi o to ,że ja sam się męczyłem jakiś czas aby ja wymienić /okazało sie bardzo proste/ A BYŁA TO PIERWSZA ŻARÓWKA wymieniona w tym aucie..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk z tążarówkę 9-cio letnią dałbym Ci po łapach!Owszem możesz nie wymieniać twoja sprawa ale żarówki po jakimś czasie tracą swoją siłę świecenia i dla własnego bezpieczeństwa należałoby je wymieniać po 2-ch 3-ch latach(zależy od intensywności używania świateł)Ja w tej chwili używam Philips x-treme dają niesamowicie mocne białe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ależ wy dajecie sie omamiac tej wszechobecnej reklamie - żarówki z czasem rzeczywiście tracą na sile światła, zwłaszcza wtedy gdy się przepalą. Nauczcie wy się lepiej jeździć i poustawiajcie sobie światła bo co rusz to widać na drogach stada ciężkich kretynów oślepiających sowy na drzewach jakimiś wynalazkami w swoich reflektorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem dać znać jak padnie....

 

Przesiadłem się z PHILIPSów na Osram NIght Breakery +90% bo są tańsze o połowę od x-tremów i podobno żywotniejsze. Różnica w świeceniu jest bardzo mała lub jej nie ma w ogóle, ale do rzeczy, Osram mi właśnie padł jeden (ten +90%) wytrzymał około 15 tys km (około pół roku). Kupie je ponownie, myślę że super wypadają cena / jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ja "testuję" Tungsram SportLight BLUish +50%

Trasa-0536.jpg

trochę kiepsko wyszło ale chodzi o barwę światła...

następnym razem postaram się zatrzymać ;)

te żarówki mam zarówno na mijania (H7) jak i na "długich" (H1)

 

AUKCJA

Edytowane przez MacKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolesia z Sevisu Boscha zakupilem żarówki Bosch Xenon Blue H1 28zl/szt

Bańki żarowki są przezroczyste a światło jest bialutkie jak jedną żarówke wsadzilem dla porownania róznica była bardzo widoczna stare lekko żółtawe a te Boscha bialutkie. Ponoć zamiast gazu halogenowego zastosowano xenon i dla tego jest taka róznica ale ile w tym prawdy to kto wie.

Edytowane przez rambo321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolesia z Sevisu Boscha zakupilem żarówki Bosch Xenon Blue H1 28zl/szt

Bańki żarowki są przezroczyste a światło jest bialutkie jak jedną żarówke wsadzilem dla porownania róznica była bardzo widoczna stare lekko żółtawe a te Boscha bialutkie. Ponoć zamiast gazu halogenowego zastosowano xenon i dla tego jest taka róznica ale ile w tym prawdy to kto wie.

a na co cię mógł pracownik boscha namówić jak nie "na swoje" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co cię mógł pracownik boscha namówić jak nie "na swoje" ;)

pracownik boscha to mój dobry znajomy jeszcze z czasów szkolnych, a patrząc na to jak te żaróweczki świecą stwierdzam że zakup był dobrym posunięciem.

Za to podziwiam kolesi co kupują żaróweczki zabarwione na niebiesko albo uniwersalne zestawy pseudo xenonów i oślepiają wszystkich bo jeb.. to po oczach że szok :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na OSRAM NIGHT BREAKER H4 NIE SA TANIEE BO ZA 2SZT dalem prawie 80pln w jakims markecie ale warto duzo dalej swiecai jasniej postojowki równiez zmienilem na W5W COOL BLUE OSRAM XENON LOOK

To strasznie drogo placisz za te zarowki, ja H1 kupuje zawsze w hurt.com.pl i place 40zl. H4 sa za 45: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4223 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na Philips X-treme Power 80%. Czy może lepiej Tungsram Mega Light Ultra 90%. Chodzi o żarówki H4.

Zawsze kupowałem zwykłe Narvy, teraz mam Hella, ale wydaje mi się, że są cienkie jak barszcz.

Proszę Was o jakąś poradę w dziedzinie żarówek do świateł przednich.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe kazdy najmniejszy wybor Polaka urasta do rangi jedynego trafnego wyboru ;) Wymienilem wlasnie standardowe i najtansze H4 Tungsram (bardzo przyzwoite) na Philips NightGuide Double Lifetime i jak tu napisal poprzednik mamy trzy barwy swiatla (niebieska, biala, zolta) z czego najbardziej rzuca sie biale centralne i zolte oswietlajace lewa strone. Ze swiecenia jestem zadowolony, choc byc moze sa zarowki, ktore emituja wiekszy strumien swiatla - zobaczymy jak z zywotnoscia bedzie.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jak kupiłem autko zainwestowałem w dobre żarówki Osram Night Breaker i muszę przyznać że świeciły bardzo ładnie ale krótko... wytrzymały mi akurat na czas zimowy bo wytrzymały 4 miesiące, później jeździłem na zwykłych Varty ale się denerwowałem na barwę światła latem kupiłem żarówki Bosma Electronic firma z Baranowa i świecą tak samo dobrze jak Osramy a kosztują ponad połowę mniej także osobiście polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat w mojej Toyocie używam żarówek Osram Silverstar +50%.

Pierwszy zestaw wytrzymał rok, samochód sprzedałem.

Po zakupie kolejnej Avensis, pierwszym krokiem była wymiana standardowych żarówek Osram na w/w model. I tutaj zawód. Świecą lepiej niż standardowe żarówki - światło jest bielsze, strumień dłuższy, lecz padły po ośmiu miesiącach i przebiegu 15.000 km.

 

Założyłem kolejny komplet, lecz jeżeli znów się przepala równie szybko, kupię żarówki innej firmy.

Edytowane przez matt28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia nad żarówkami, to mogę z czystym sumieniem polecić Philips Night Guide (H4 są od 60zł na Allegro). Używałem ich przez 3 lata, przejechały około 60 tys. km. Niewielki niebieski paseczek podbarwiający światło podświetlające prawą stronę jezdni na lekko-niebieski, oraz żółty dla części wiązki padającej na przeciwny pas ruchu spisują się doskonale, a ponieważ większa część żarówki jest "goła" (bez filtrów) to natężenie oświetlenia na tym nie cierpi.

Obecnie używam żarówek Osram Night Breaker - rewelacyjnie świecą, niestety prawdopodobnie są zbyt "wykręcone" jeśli chodzi o moc światła i zapewne odbije się to na ich trwałości. Niewielki kawałeczek błękitnego filtra przy brzegu żarówki nie odcina zbyt dużo z natężenia światła, a daje przyjemną błękitną poświatę (baaaardzo delikatną). Na razie przejechały około 10 tys. km w pół roku i są rewelacyjne. Doskonale komponują się z diodowymi zamiennikami żarówek W5W (postojowe), reflektor wygląda jak ksenon (prawie ;) ).

Największą ich zaletą Night Breaker jest zachowanie wiązki światła w gęstej mgle - porównałem z jedną Night Guide i ze zwykłą żarówką za 10zł/szt. O ile Night Guide daje niezły wynik - światło niebieskie nieco się rozprasza, ale żółte i białe doświetlają co powinny... to zwykła żarówka daje białą plamę w niewielkiej odległości od reflektora, co oślepia kierowcę zamiast pomagać. Najlepiej zachowywały się Night Breaker - przed reflektorami prawie w ogóle nie było widoku "białej ściany" - światło z tych żarówek niemal nie rozprasza się we mgle. Nie wiem jak to zostało osiągnięte.

Jeśli mogę coś doradzić ze światłami postojowymi LED - nie polecam zwykłych "żarówek" z diodami skierowanymi tylko do przodu dla aut, w których to światło nie przechodzi przez soczewkę rozpraszającą w "szybce" reflektora. Takie diody wyglądają tam jakby ledwo świeciły. Natomiast bardzo dobrze się prezentują w starszych typach reflektorów, gdzie są rozpraszane na szybce reflektora i dają wrażenie, że to cały reflektor świeci, a nie pojedynczy ledwo widoczny punkcik. Być może bardziej rozbudowane "żarówki" (np. z diodami SMD skierowanymi na boki), zastosowane w nowoczesnych lampach, w których to zwierciadło reflektora rozprasza i ukierunkowuje wiązkę światła, będą dawać zadowalający efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...