Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki w autach


Gość MacKo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji regeneracji reflektorów przyszła też pora na wymianę żarówek w P10. Tak się zastanawiam nad zestawem: H4 - Philips Vision Plus, H3 i W5W - Philips BlueVision. Jak myślicie dobre zestawienie czy niekoniecznie. Może wybrać coś od Osram'a? Zaznaczam, że w grę wchodzą tylko standardowe żarówki 55/60W - żadnych mocniejszych nie chce.

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybrać coś od Osram'a? Zaznaczam, że w grę wchodzą tylko standardowe żarówki 55/60W - żadnych mocniejszych nie chce.

Pozdrawiam Janusz

Zdecydowanie polecam Osram Nightbreaker -> https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4223 jedne z lepszych. Mam taki komplet u siebie i sa po prostu wyjechane w kosmos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i nie musiałem długo czekać na efekty. Osram Nightbreaker H7 wytrzymały dwa miesiące z lekkim haczykiem (popatrzcie kilka postów wcześniej). Wczoraj przepaliła sie jedna z nich. Więc ich żywotność jest co najmniej mierna, zaryzykuję stwierdzenie, że wręcz tragicznie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i nie musiałem długo czekać na efekty. Osram Nightbreaker H7 wytrzymały dwa miesiące z lekkim haczykiem (popatrzcie kilka postów wcześniej). Wczoraj przepaliła sie jedna z nich. Więc ich żywotność jest co najmniej mierna, zaryzykuję stwierdzenie, że wręcz tragicznie mała.

Miales poprostu pecha :P u mnie smigaja juz 6tys km czyli ok 4 mc-e i zyja wiec nie mozne jeszcze sie ktos inny wypowie to bedziemy mieli jakis poglad jak dlugo wytrzymuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupione Osram Silverstar na H4 zobaczymy jak to będzie śmigać. Teraz jeszcze jakieś H3 dobre i tanie trzeba dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupione Osram Silverstar na H4 zobaczymy jak to będzie śmigać

Ja miałem i nawet pół roku nie wytrzymały... Generalnie lipa, światło po zmroku średnie, a nawet mierne, przynajmniej w moim odczuciu. Moim zdaniem "filipsowskie" są lepsze pod względem strumienia światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

moje typy to Blue Vision Philipsa / GT150 / Nightguide 3 in 1 co do BV to się nie wypowiem ponieważ już kupiłem samochód z zamontowanymi tymi żarówkami więc nie znam odpowiedzi na pytanie ile czasu w nim jeździły,GT 150 zostały rozbite wraz z poprzednim samochodem (wielki plus za barwę światła dla nich!!) obecnie Nightguidy - jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i nie musiałem długo czekać na efekty. Osram Nightbreaker H7 wytrzymały dwa miesiące z lekkim haczykiem (popatrzcie kilka postów wcześniej). Wczoraj przepaliła sie jedna z nich. Więc ich żywotność jest co najmniej mierna, zaryzykuję stwierdzenie, że wręcz tragicznie mała.

Miales poprostu pecha :P u mnie smigaja juz 6tys km czyli ok 4 mc-e i zyja wiec nie mozne jeszcze sie ktos inny wypowie to bedziemy mieli jakis poglad jak dlugo wytrzymuja.

 

Być może miałem pecha, ale swoje zdanie na temat tego produktu już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej Primerce jeden Osram Silverstar padł po ok 1 roku i 3 miesiącach, drugi świeci już prawie dwa lata. Użytkowane na codzień.

Tak więc jak widać trwałość to kwestia względna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej Primerce jeden Osram Silverstar padł po ok 1 roku i 3 miesiącach, drugi świeci już prawie dwa lata

nie wymieniasz parami ?? Ja wymieniam parami, dlatego oceniam komplet po tym kiedy pierwsza padnie, zawsze ta dłużej używana będzie słabiej świecić niż nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to będzie świecić i jak długo. Jutro powinny wrócić reflektory i halogenki z regeneracji i jak się uda to założymy a jak nie to poczeka sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich mam pytania dotyczące zarówek H-4 jakie wybrac czytając rózne fora wybrałem kiklka ale dalej mamm dylemat czy mają to byc ,żarówki Philips NightGuide, Tungsram megalight+60 ,Tungsram sportlight +50 ,Narva Range Powr Blue, a moze jeszcze polecicie coś innego. Czekam na komętarze i z góry dziękuję. ps. na Alegro pojawiły się phipipsy pakowane pojedyńczo czy są to orginały????

 

[ Dodano: Pon 29 Wrz, 2008 21:23 ]

Witam wszystkich mam pytania dotyczące zarówek H-4 jakie wybrac czytając rózne fora wybrałem kiklka ale dalej mamm dylemat czy mają to byc ,żarówki Philips NightGuide, Tungsram megalight+60 ,Tungsram sportlight +50 ,Narva Range Powr Blue, a moze jeszcze polecicie coś innego. Czekam na komętarze i z góry dziękuję. ps. na Alegro pojawiły się phipipsy pakowane pojedyńczo czy są to orginały???? słyszałem tez dużo dobrego o zwykłych żarówkach Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze polecicie coś innego

Polecam Philips X-treme power +80%, dawały ładną białą barwę i zauważalnie jaśniejsze od zwykłych żarówek, lecz w porównaniu do żarówek typu +30% już takiej wielkiej różnicy nie było. O żywotności się nie wypowiem, bo za krótko je używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem Philips Blue Vision, niedługo wyjeżdżam na nocną przejażdzkę by zobaczyć efekty. Pierwsze wrażenie po założeniu, bardzo pozytywne.

 

Kolego nie mam Ci nic dobrego do powiedzenia. Tez miałem BlueVision i jestem rozczarowany. Po 3 miesiącach moje H4 padły...spaliła się jedna (druga zdeptałem z nerwów). Potwierdzone opinie kolegów( Ford Focus i inne auta ) do których się przyłączam BlueVision to nic dobrego dla Twojego portfera. H4/H7 kosztują koło 100 razem z posotówkami na 3-4 miesiące to drogo :/

Sam wiem ciężko się przekonać, że tak szybko padną no ale niestety mnie kolega też uczulał i zrobiłem po swojemu i je kupiłem teraz jeżdżę na H4 Osrama i nikomu nie polecam BlueVision.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w fokusie mam H7 xenonwhite firmy Farenheit i świecą ponad rok, teraz założyłem do micrusa też Farenheity. Od dawna używam żarówek tej firmy i raz mi się zdażyło, że po 3 miesiącach jedna się spaliła ( H7 w vectrze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zarowki xenono podobne nie maja zlego wplywu na lampy?

 

Masz na mysli coś takiego? KLIK

 

Jeżeli nie przekraczają mocy zwykłych H4 (55/60W) to nie mają.

Ale nie polecam takiego wynalazku. Świecą kiepsko, w deszczu lub mgle nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje spostrzezenia i może kogos tym samym ostrzege przez pochopnym zakupem zarówek.

ótóz do niedawna żywaem zwykłych zarówek halogenowych H4.

Pol roku temu dostalem w prezencie jakiej pseudo kryptonowe (niebieskawe) żarówki ktore swieciły przecietnie, ale mnie raził ich mocno zimny (niebieskawo-białawy kolor).

Po czym jak niezależnie żona stwierdziala -powiedziala ze stare byle lepsze.

Wtedy zakuplem kolejną pare żarówek Philips +30% more energy (zólte opakowanie) i narazie jestem z nich normalnie zadowolony nie narazajac sie na wydatki zarowek ktore sa drogie, moga sie nie podobac i czesto palić.

 

Temperatura barwowa światła ma sie podobnie jak świetlowka do zwykłej żarowki w pokoju. Po prostu wole ciepłe światło zwykłej żarówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wpadł mi w ręce ostatni numer "Auto Świata-poradnika"

 

Akurat jest tam test żarówek,wprawdzie H7 no ale do H4 można porównać.

No i niestety jako użytkownik H4 zabarwionych mocno na niebiesko przekonany byłem że jest ok .... niestety nie.

 

Wg testu mocno niebieski filtr "zabiera" strasznie dużo strumienia świetlnego i choc barwa światla owszem jest bielsza to naprawdę odchyłki od normy sa masakryczne.

Dodatkowo przeważnie pobierają za dużo prądu co wiadomo ze nie jest tez dobre.

 

Na dodatek jest tez o ksenonach HID z allegro.

 

Polecam przeczytać,jest sporo testowanych żarówek,można porównać.

 

Ogólnie moje postanowiłem z auta wyjąć.Zamówilem Philipsy +30%,tanie a ponoć dobre.

Zobaczymy.Wiele nie tracę.

Kazdy moze mieć swoje zdanie ale artykuł ciekawy,warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę obecnie na Tungsram MegaLight +60% świecą całkiem przyzwoicie, lepiej niż Philipsy +30% które kiedyś miałem i lepiej niż Helli +30%, nie porównuję nawet z ala xenonami z supermarketów, a co najciekawsze za cholerę nie chcą się spalić, latam na nich już około roku, przeszło 40tys km i dalej świecą, a te Helli i philipsa to mi padały po około 2 miesiącach, może niefart miałem jakiś ale te są strasznie żywotne,

A xenony z allegro mam w drogowych, w nocy jest rewelacyjnie jak się jedzie na długich pustą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...