Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca tylnego zawieszenia


Gość breezer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wezwaniu serwisowym zmienione zostały amorki. Teraz po 64 tys. km, znowu stuka w tyle. Do końca gwarancji zostało 2 miesiące (rok produkcji 2008 r.). Czy zmieniają to na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wezwaniu serwisowym zmienione zostały amorki. Teraz po 64 tys. km, znowu stuka w tyle. Do końca gwarancji zostało 2 miesiące (rok produkcji 2008 r.). Czy zmieniają to na gwarancji?

 

Przecież nie robią łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

dawno nikt nic nie pisał, ale ja musze sie odezwać bo szlak mnie juz trafia z tym zawieszeniem. Przy Około 100TYŚ wymieniłem tylne amorki, kupiłem Saschy, dziś przy 117TYS znowu napier..... z tyłu nie mam już pomysłu, czuję się jakbym tarpanem jeździł, dodam że to nie jest stuk typu metal o metal, i raczej jest to na małych nierównościach jakby amorki wogóle nie pracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to amorki to bede reklamował, ale wiesz jak sprawdzają na trzepaczkach amorki....;)  przed wymianą seryjne amorki miały po 77% pomimo tego je wymieniłem i poprawa była rewelacyjna, no cóż zaczne sprawdzać od tulejek. Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawieszeniu wielowahaczowym nawet wylany amorek pokaże sprawność w granicach 75-80% 

Natomiast sprawny amorek na oponie Run flat może oblać test . Takie te szarpaki dają miarodajne wyniki , psia jucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Może to tuleje belki?Jeśli to amorki to reklamuj.

Kolega ma chyba racje :) byłem ostatnio w ASO na akcji serwisowej, dobrowolnie zleciłem Im przegląd ogólny stanu technicznego, do wymiany mam tuleje belki zawieszenia przedniego tylnie oraz wahaczy przednich. Te stuki w tyle pewnie przez tuleje belki, ale zobaczymy po wymianie ponieważ zdecydowałem się zastosować kpl. 4 tuleji poliuretanowych w cenie 200 zł za kpl :, po wymianie odezwę się czy owe stuki ustały.

jestem po wymianie, tyłu jak i przodu, niestety poprawa jest tylko minimalna.

Poliuretanów nie montowałem, ponieważ okazało się ze są one do tylnych wahaczy wzdłużnych które mam dobre.

ogólnie wymieniałem z przodu tuleje wahacza, z tyłu gumy na stabilizatorach, lecz poprawy żadnej nie zauważyłem.

kolejne części które wymieniłem w zawieszeniu: 2x sworzeń, 2x tuleje sanek (kołyski silnika) tylne, ustawienie geometrii, ogólne stwierdzenie mechanika oraz diagnosty: zawieszenie sprawne w 100%, lecz niestety stuki na małych nierównościach dalej są :( jedyne co mi pozostaje to zareklamować tylne amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzane, jak pisałem wyżej przez mechanika później przez diagnostę i mechanika razem na trzepaczce w SKP tył 100% sprawny, jedynie co przychodzi nam do głowy to podmiana amortyzatorów tak dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę,  wieszaki tłumika nie są wyciągnięte? może winna jest osłona amortyzatorów lub odboje? zaciski sprawdzone? może to coś z ręcznym ? musi być rozwiązanie i to pewnie banalne. Współczuję ,ja mam "alergię" nawet na skrzypnięcia/trzaski  a co dopiero stuki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Synkro z Krakowa zaoferował swoją pomoc, z tego co pisał to w zawieszeniu wymienił wszystko, może wspólnymi siłami dojdziemy do przyczyny.

Dzisiaj natomiast zacznę od bagażnika i jego klapy....może to wcale nie jest zawieszenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z mocowaniami i poduszkami amortyzatorów? były wymieniane?

Edytowane przez ITommyI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Czy u was na przeglądzie wykazało coś, że amortyzatory są do wymiany u mnie strasznie głośno słychać jak jeżdżę po nierównościach?

e526d55483ec1847c7e43baba9b4fbf7.jpg

Mam do wymiany gumy na wahaczach jak wygląda sprawa z wymianą czy się wymienia całe wahacze?

Edytowane przez kaarolek1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca w moim QQ podczas jazdy słychać stukanie doch. z tylnej osi. Objawy są słyszalne na niewielkich nierównościach...ustają na dobrej nawieżchni. Odpowiadają wcześniej opisanym w temacie uszkodzeniom amortyzatowów a już napewno ich tuleji. Po wizycie w dwóch stacjach diagnost. byłem w rozkroku ponieważ w pierwszej usłyszalem: amory do wymiany, badanie sprawności ok. 45% (10 tys. km temu wymienione na nowe - TRW JGT1042T), w drugiej diagnosta stwierdził, że amory OK. sprawność na poziomie 75% i polecił wymienić łączniki stabilizatorów. Wykluczając amory (które wymieniłem przed niespełna rokiem), wymieniłem łączniki stabil. Hałas nie ustał. Wreszcie zajrzałem pod moją Qaszankę i szarpałem dolną rurkę amora-luz na tulejach :)Zastanawiam się czy same tuleje zrobią robotę, bo moje amory wyglądają nieciekawie. Jak widać w załączniku - szału nie ma. Górna część amora podczas pracy ocierała dolną. Za wszelkie propozycje i porady będę wdzięczny. Pozdr.

/po kilku dniach/

Stare amorki zwrócone do sklepu w ramach gwarancji.

post-100916-0-14552700-1471903969_thumb.jpg

Edytowane przez mike1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

właśnie wróciłem z przeglądu.  Do wymiany gumy stabilizatora - to standard :) i tylne amortyzatory (mają coś między 27-32%). Przebieg 197 tys i sa oryginalne. Pytanie czy długo wytrzymały, kiedy wy wymieniacie? I jakie polecacie (firma, kayaba?) ? Tam się wymienia sam amortyzator czy całą kolumnę mcphersona, z tulejami czy jak? 

Edytowane przez slik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam kotleta, czy powodem stuków tylnego zawieszenia są amortyzatory, tzn. ich nieprawidłowa konstrukcja? Moje QQJ10 ma już 11 lat, 144k km przebiegu i ostatnio na wybojach coraz bardziej słychać stuki z tyłu, zwłaszcza po prawej stronie. Nie chcę wymieniać całego zawieszenia na zasadzie prób i błędów, a może pomoże, bo to zbyt kosztowna metoda, plus dochodzi geometria. Czy może ktoś znalazł już rozwiązanie tego problemu? Na przeglądzie w SKP nic nie wyszło.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ja moge powiedzieć bo wymieniałem tylne wahacze i łączniki i że stukami nic się nie zmieniło
A planujesz również wymianę amortyzatorów?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo wymieniać dobre na nowe to trochę mija się z celem.Mam dobre nagłośnienie więc na dziurach daje głośniej radio i nic nie stuka😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Posiadam również Nissana J10 i od niedawna mam również jakieś dziwne stukanie podczas jazdy (lewe tylne koło). Wymieniłem już tarczo bębny, szczęki oraz linki hamulcowe. I dalej stuka. Jak jadę pomału to jest to stuk taki delikatny z wolną częstotliwością stukania, natomiast jak przyspieszę to również stukanie jest częstsze. Już cztery razy byłem u mechanika, coś tam poprawiał przy hamulcach i na początku po wyjechaniu od mechanika tego stukania nie ma, lecz gdy zaciągnę hamulec ręczny i go puszczę stuki się pojawiają. Zauważyłem jeszcze że jak lekko podniosę dźwignię ręcznego hamulca i go zwolnię to przez jakiś czas znowu mam spokój. Lecz po krótkim czasie znowu się stuki pojawiają. Był moment że się to po kilka krotnym podnoszeniu ręcznego hamulca i zwalnianiu stuk ucichł to jeździłem bez używania hamulca ręcznego. Lecz żona dwa dni temu zapomniała o tym problemie i od razu stuki wróciły z tym, że teraz nie mogę się ich pozbyć.

Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...