Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca tylnego zawieszenia


Gość breezer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po raz kolejny okazuje się że nie każdy serwis Nissana spełnia nasze oczekiwania!

Ja też nie miałem problemu z wymiana i wymienili bez problemu od ręki. Dlatego proponuje złe serwisy napiętnowywać i wymieniać je z nazwy coby google indeksowało je i każdy mógł odnaleźć odpowiednie informacje nie tylko na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie uzyskaliśmy informacje ze wymieniają tylko w tych salonach które maja amorki na stanie. Kraków już się pozbył, a centrala europejska niema ich na stanie, wiec nowych dostaw nie ma już od miesiąca. Prawdopodobnie będą wypuszczane jeszcze inne, bo tamte co wymieniali tez nie były rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój samochód jest z sierpnia 2008 przejechałem 3,5 tys km. Czy jest ktoś na forum kto ma QQ z tej lub późniejszej daty produkcji i zauważył już u siebie to stukanie ? Lub ktoś z tej daty produkacji kto ma przejechane powyżej 15 tys i nie stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim zrobiłem 16 tyś jeszcze nie zmieniałem amortyzatorów, chociaż w moim przekonaniu to całe zawieszenie jest głośne. U mnie stukanie słychać tylko na „spowalniaczach”- chociaż trudno to nazwać stukaniem to po prostu łomot jakby w ogóle amortyzatorów nie było. Czy tak właśnie objawia się ta wada? Bo w czasie jazdy po drogach jest cisza. Ale powiem dla pocieszenia że ostatnio przejechałem wybrukowaną drogą, dla porównania nissanem i volvo s40 – i nissan wcale nie był głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek byłem na diagnozie zawieszenia przy przebiegu 19 tys. km i oczywiście amorytzatory tylne do wymiany ale niestety - tak jak pisaliście wcześniej - na razie brak części.

 

Czekam na telefon - zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie inaczej. Byłem na przeglądzie 26 marca w Gdańsku i stwierdzili ze amorki do wymiany. Miało trwać tydzień ściągnięcie nowych. Do dziś ich nie ma. Ponoć maja być dopiero w maju. Poradźcie czy po tak długim użytkowaniu QQ praktycznie bez amorków, może coś sie stać? Czy jakieś gumy mogą sie wybić, stabilizatory ... nie wiem, nie znam sie. Czy nie powinni zrobić analizy zawieszenia w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niewłaściwym amorku i nierównej nawierzchni koło sobie skacze zamiast trzymać się powierzchni drogi. Przez to, że się obraca i skacze, to następuje co jakiś kąt oderwanie się i przyczepianie koła i przez to opona nierówno sie zużywa na całym obwodzie. Zadaniem amortyzatora jest trzymanie koła ciągle przy powierzchni drogi - koło ma się toczyć a nie skakać. To samo dotyczy hamowania. Koło skacze a nie poprzez tarcie z powierzchnią drogi spowalnia samochód i przez to droga hamowania się wydłuża, bo samochód leci zamiast się toczyć. Były kiedyś takie reklamy amorków w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Czy gdzieś już doszły amorki? W Rybniku ponoć tylko 1 partie przesłali a oczekujących coraz wiecej.

Doszły do Gdańska , własnie jestem po wymianie w KMJ we Wrzeszczu. Na razie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były też w Rzeszowie w Autonix udało mi się załapać na wymianę na razie ok. Amorki są też z Formy Sachs z logo Nissan ale.....made in turkey. Zobaczę co będzie dalej. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wizyty w ASO zapytałem o problem z wadliwymi amortyzatorami w QQ - powiedzieli mi że problem ten dotyczy tylko wersji 2WD. Czy możecie to potwierdzić ? Czy jest ktoś kto miał ten problem w wersji 4WD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Witam,

 

jestem na forum od niedawna QQ jeżdzę prawie dla lata.

 

U mnie podobnie jak u Robko30 ASO wymienił amory tylne bez wezwania, tyle że po 60 tkm. Pan z serwisu stwierdził, że są zużyte i wymienili je na gwarancji, czym wywołał moje wielkie zdziwienie z tytułu po pierwsze szybkości zużycia amrtyzatorów, po drugie faktu, że są objęte gwarancją :D

 

PS. mam wersję 4WD

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim qashqaiu 2.0 dCi 4WD wczoraj zostały wymienione , usterka znaleziona już po ledwo 6tyś km. Jest spora poprawa. Mam wrażenie, że samochod o wiele lepiej trzym sie drogi no i nie ma tych denerwujacych stuków. Trzeba było niestety czekać ponad miesiąc ale warto było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Pan z serwisu stwierdził, że są zużyte i wymienili je na gwarancji, czym wywołał moje wielkie zdziwienie z tytułu po pierwsze szybkości zużycia amrtyzatorów, po drugie faktu, że są objęte gwarancją :D

 

Normalne zużycie nie jest objęte gwarancja ale te amorki są od nowości wadliwe i całe szczęście Nissan je wymienia. Ciekawe tylko czy to wada materiałowa czy źle dobrane parameytry amorków do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Słyszałam od zaznajomionego z Nissanem mechanika, że podobnoż dobrali amorki dla samochodów przednionapędowych, no a Qashqai ma "napęd na cztery koła" :D i stąd wziął się problem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w serwisie i jako ciekawostkę powiem ze u mnie wymienili tylko jeden amortyzator, bo niby drugi jest dobry. Jakoś się tym nie przejmuje i za kolejne 2 tyś pojadę ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w serwisie i jako ciekawostkę powiem ze u mnie wymienili tylko jeden amortyzator, bo niby drugi jest dobry. Jakoś się tym nie przejmuje i za kolejne 2 tyś pojadę ponownie.

 

A jaki masz teraz przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc
Jestem po wizycie w serwisie i jako ciekawostkę powiem ze u mnie wymienili tylko jeden amortyzator, bo niby drugi jest dobry. Jakoś się tym nie przejmuje i za kolejne 2 tyś pojadę ponownie.

 

Jakieś nowe standardy motoryzacyjne Nissan wprowadza? :zdziw:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...