Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje tylko takie pocieszenie, że w QQ przez ponad dwa lata nie musiałem wymienić ani jednej żarówki a w Octavii i owszem.

 

Widać inni nie mieli tyle szczęścia, skoro jest tu nawet wątek o przepalających się żarówkach. :rolleyes: W Fabii też gdzieś po 2 latch poszły pierwsze żarówki, a potem już w zasadzie co roku, ale kupowałem te tańsze, bo i tak jeżdżę głównie w dzień a wytrzymywały niewiele krócej niż te drogie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fabryczne H7 starczyły na niecałe trzy miesiące (jakieś 8000km)miejskiej jazdy, natomiast LongerLife3x(potrójnej trwałości)Philipsa świecą już 30000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Byłem już daleko zaawansowany w montażu diodowych świateł dziennych, ... ale postanowiłem jednak zrezygnować !

Mam fabryczne ksenony, kupiłem oryginalne palniki GE D2R 53510 Xensation (35W, 85V) szt. 2 za 300 zł.

 

Ile bym płacił za dobrej klasy diody ?

Kiedy te ksenony się spalą ?. Teoretycznie mają 8 razy większą żywotność od halogenów, nie wyłaczam/włączam bez potrzeby.

W Service Manual dostęp do wymiany wygląda sensownie.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiam. Znalazłem takie za 240 zł Link. Nie wiem, czy są dobrej klasy, ale sprzedają je też w Norauto za 400 zł. Koszt jest więc podobny jak tych ksenonów, a zużywają dużo mniej prądu. Poza tym mając światła do jazdy dziennej oprócz ksenonów nie musi się świecić i zużywać prąd cała masa innych żarówek (pozycyjne z przodu i z tyłu, oświetlenie rejestracji, podświetlenie zegarów i przełączników). Minusem jest to, że trzeba trochę pokombinować przy montażu tych świateł.

Jeśli masz fabryczne ksenony, to czemu kupowałeś dodatkowe palniki?

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie za 240 zł Link.

Nie są za szerokie? uzyskasz 60 cm między nimi?

Edytowane przez bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QQ po liftingu. Odległość między nimi będzie ok. 66 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ja się jeszcze zastanawiam. Znalazłem takie za 240 zł Link. Nie wiem, czy są dobrej klasy, ale sprzedają je też w Norauto za 400 zł. Koszt jest więc podobny jak tych ksenonów, a zużywają dużo mniej prądu. Poza tym mając światła do jazdy dziennej oprócz ksenonów nie musi się świecić i zużywać prąd cała masa innych żarówek (pozycyjne z przodu i z tyłu, oświetlenie rejestracji, podświetlenie zegarów i przełączników). Minusem jest to, że trzeba trochę pokombinować przy montażu tych świateł.

Jeśli masz fabryczne ksenony, to czemu kupowałeś dodatkowe palniki?

Wrzucę do bagażnika, jak gdzieś "za miastem/granicą" się spali, to sam wymienię.

W serwisie za palnik chcą (1 szt = 300 zł) + wymiana

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już daleko zaawansowany w montażu diodowych świateł dziennych, ... ale postanowiłem jednak zrezygnować !

Mam fabryczne ksenony, kupiłem oryginalne palniki GE D2R 53510 Xensation (35W, 85V) szt. 2 za 300 zł.

 

Ile bym płacił za dobrej klasy diody ?

Kiedy te ksenony się spalą ?. Teoretycznie mają 8 razy większą żywotność od halogenów, nie wyłaczam/włączam bez potrzeby.

W Service Manual dostęp do wymiany wygląda sensownie.

 

jp

Dużo zależy od tego jak długo planujemy jeździć tym jednym Qashqaiem. Jeśli ktoś nie przepada za gadżetami, poza tym auto zmienia co 3 lata to oczywiście ekonomicznie montowanie świateł dziennych nie jest uzasadnione.

 

Co innego jeśli autem pojeździmy dłużej. Zmiana palinka to żaden problem, gorzej z wypalonymi odbłyśnikami reflektorów. Do tego możliwe, że po paru latach wypalą się pojedyncze diody w podświetleniu przycisków wewnątrz auta. Osobiście nie chciałbym sam ich zmieniać i śmiem twierdzić, że zlecenie takiej roboty komuś innemu również nie zakończyłoby się niczym dobrym. Dlatego właśnie jeśli można jakoś dać odpocząć światłom w dzień to ja jestem za!

 

Aha - jeszcze jedna uwaga co do ksenonów i świateł dziennych - wreszcie nie muszę tak często usupełniać płynu do spryskiwaczy. Latem najczęściej zmywa się rozpaćkane owady z szyby, mycie lamp nie jest potrzebne. Wreszcie również przy spryskiwaniu szyby po błotnikach czystego auta nie leją się strużki płynu do spryskiwacza :)

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś złożyłem lampy świateł jazdy dziennej DRL 705 E4 RL00 DIODY OSRAM. Super już nie muszę myśleć o włączaniu świateł automat sam zmienia światła zależnie od warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem lampy świateł jazdy dziennej DRL 705 E4 RL00 DIODY OSRAM. Super już nie muszę myśleć o włączaniu świateł automat sam zmienia światła zależnie od warunków

 

 

Opowiedz bliżej: ceny , sposob montażu , gdzie kupić ewentualnie gdzie montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przez internet ze strony http://www.moto-lider.pl/catalog/product_info.php?cPath=91&products_id=367, motaż w serwisie Nisana 100,00

 

Temat wyglada zachęcająco - proszę załącz foto gdzie zamontowane.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto foto

 

Na tym drugim zdjęciu, na którym te światła led są zgaszone, a zapalone są niby światła fabryczne postojowe, ale jak na fabryczne postojowe, to są coś za mocne, albo jest to kwestia padania światła przy robieniu zdjęcia. Dlatego pytam: czy coś w miejscu fabrycznych świateł też dłubnąłeś?

 

Pozdro,

Rafał

 

Pytanko , czy montowałeś w serwisie? Mój jest na gwarancji , i to jest problem.

To nie do mnie pytanie, ale pozwole sobie odpowiedzieć: to jest QQ po FL, czyli jeżeli kupowane u nas lub w EU to musi być na gwarancji.

 

Pozdro,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim zdjęciu, na którym te światła led są zgaszone, a zapalone są niby światła fabryczne postojowe, ale jak na fabryczne postojowe, to są coś za mocne, albo jest to kwestia padania światła przy robieniu zdjęcia. Dlatego pytam: czy coś w miejscu fabrycznych świateł też dłubnąłeś?

 

Pozdro,

Rafał

 

 

To nie do mnie pytanie, ale pozwole sobie odpowiedzieć: to jest QQ po FL, czyli jeżeli kupowane u nas lub w EU to musi być na gwarancji.

 

Pozdro,

Rafał

 

 

Zakładałem w serwisie Nissana. Auto jest na gwarancji. Tylko przy odbiorze samochodu umówiłem się na założenie tych świateł i się zgodzili.

na drugim zdjęciu są światła zgaszone jest to efekt odbicia słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem w serwisie Nissana. Auto jest na gwarancji. Tylko przy odbiorze samochodu umówiłem się na założenie tych świateł i się zgodzili.

na drugim zdjęciu są światła zgaszone jest to efekt odbicia słońca

 

Cześć!

świetny pomysł. Też rozglądam się za montażem , tylko, że w Q trudno znaleźć odpowiednie miejsce aby być w zgodzie z przepisami. To które Ty wybrałeś ze względów montażowych jest jedyne łatwe i możliwe, ale co z odległością między światłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

świetny pomysł. Też rozglądam się za montażem , tylko, że w Q trudno znaleźć odpowiednie miejsce aby być w zgodzie z przepisami. To które Ty wybrałeś ze względów montażowych jest jedyne łatwe i możliwe, ale co z odległością między światłami?

 

wszystko zgodnie z przepisami -odległość między światłami 60,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to może wyglądać w modelu sprzed FL. Odległość między lampami 52.5 cm :whistle: Zakładałem sam, w servisie nikt nie robi żadnych problemów z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też zamontowałem światła dzienne LED. W wersji po liftingu można to zrobić zgodnie z przepisami.

Światła zakładałem sam, ale przedtem rozmawiałem z serwisem i dowiedziałem się, że nie stracę gwarancji. Jeśli te światła spowodują jakąś usterkę, to stracę gwarancję na ten układ, który uszkodziły. Przy tych światłach można wreszcie wykorzystać czujnik "zmierzchu" w Qashqaiu - przełączają się szybko nawet przy wjeździe w tunel, czy pod większy most.

 

794bae723b20b1d3.jpg

973af3ed3d6d4ec7.jpg

01d3694c8e7260ea.jpg

 

 

Światła kupiłem tu: link

Można je też kupić w Norauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

to naprawdę świetne rozwiązanie szczególnie, że te światła mają automatyczny moduł sterujący.

Panowie, powiedzcie tylko jak najlepiej przyczepić je do zderzaka? Widzę na fotkach, że lampy mają ruchome uchwyty z dziurami na śruby; podwiesiliście je od góry, czy od tyłu. A jak się przykręca?

Od przyszłego roku zgodnie z wymogami UE i tak wszystkie NOWE samochody będą musiały być wyposażone w światła do jazdy dziennej, ale można to mieć już teraz bez łaski.

Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

to naprawdę świetne rozwiązanie szczególnie, że te światła mają automatyczny moduł sterujący.

Panowie, powiedzcie tylko jak najlepiej przyczepić je do zderzaka? Widzę na fotkach, że lampy mają ruchome uchwyty z dziurami na śruby; podwiesiliście je od góry, czy od tyłu. A jak się przykręca?

Od przyszłego roku zgodnie z wymogami UE i tak wszystkie NOWE samochody będą musiały być wyposażone w światła do jazdy dziennej, ale można to mieć już teraz bez łaski.

Proszę o info.

U minie są z tyłu - można regulować góra-dół. Jak serwis montował nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...