Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie,service manual przewiduje taką funkcję w naszych autach!!!

Z tego co zrozumiałem po pierwszym czytaniu ;) to fakt, że świeci to co normalnie za wyjątkiem oświetlenia wnętrza (albo o nim nie wspomniano bo to sekcja o oświetleniu na zewnątrz).

 

Jeżeli to by miało być tak jak w instrukcji - czyli świeci wszystko co normalnie, to tylko tyle, że nie trzeba pamiętać o włączaniu świateł. Dziwne by to było, bo i tak nie trzeba, bo światła po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi same się wyłączają i ponownie włączają po odpaleniu silnika. Przynajmniej w Note. Ale zapytaj, może dowiemy się czegoś ciekawego od serwisu :)

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nieco z innej strony:

 

Jak ma się zapalenie świateł do jasności wyświetlaczy? W wielu samochodach jest tak że przy włączonych światłach (czyli zakładamy że jest noc) ekrany są przygaszone. W ciągu dnia bez świateł są jaśniejsze aby były wyraźne w słońcu. Podczas jazdy testowej ekran z kamerą cofania był dość ciemny i handlowiec Nissana ręcznie go rozjaśnił. Niestety nie zwróciłem uwagi czy przyciemnienie zmienia się w zależności od włączonych świateł.

 

Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to dla mnie podstawową korzyścią ze świateł dziennych byłaby autoregulacja jasności wyświetlaczy -tak jak powinno być, w ciągu dnia światła dzienne, mijania wyłączone i pozycja auto rozjaśnia wyświetlacz, wieczorem i w nocy po włączeniu automatycznym świateł jednocześnie przygasają wyświetlacze (aby nie oślepiać).

 

Czekam na odbiór mojego QQ, więc być może ktoś to sprawdzi w międzyczasie ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła DRL nie ingerują w instalację, także nic Ci się nie zmieni, będziesz miał tak jakbyś jechał bez świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nieco z innej strony:

 

Jak ma się zapalenie świateł do jasności wyświetlaczy? W wielu samochodach jest tak że przy włączonych światłach (czyli zakładamy że jest noc) ekrany są przygaszone. W ciągu dnia bez świateł są jaśniejsze aby były wyraźne w słońcu. Podczas jazdy testowej ekran z kamerą cofania był dość ciemny i handlowiec Nissana ręcznie go rozjaśnił. Niestety nie zwróciłem uwagi czy przyciemnienie zmienia się w zależności od włączonych świateł.

 

Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to dla mnie podstawową korzyścią ze świateł dziennych byłaby autoregulacja jasności wyświetlaczy -tak jak powinno być, w ciągu dnia światła dzienne, mijania wyłączone i pozycja auto rozjaśnia wyświetlacz, wieczorem i w nocy po włączeniu automatycznym świateł jednocześnie przygasają wyświetlacze (aby nie oślepiać).

 

Czekam na odbiór mojego QQ, więc być może ktoś to sprawdzi w międzyczasie ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Po zamontowniu świateł do jazdy dziennej zniknął problem z regulacją jasności wyświetlacza dotykowego. Ekran nawigacji (i kamera cofania) rozjaśnia się automatycznie, kiedy samochód wyłączy główne światła i zapalą się LED-y. Nie trzeba go ręcznie regulować. Nie zwróciłem uwagi, czy tak dzieje sie też z ekranem komputera między zegarami. Nie oślepiał mnie, ale bardzo rzadko jeżdżę kiedy jest całkiem ciemno. Postaram się to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowniu świateł do jazdy dziennej zniknął problem z regulacją jasności wyświetlacza dotykowego. Ekran nawigacji (i kamera cofania) rozjaśnia się automatycznie, kiedy samochód wyłączy główne światła i zapalą się LED-y. Nie trzeba go ręcznie regulować. Nie zwróciłem uwagi, czy tak dzieje sie też z ekranem komputera między zegarami. Nie oślepiał mnie, ale bardzo rzadko jeżdżę kiedy jest całkiem ciemno. Postaram się to sprawdzić.

 

I o to mi chodziło! Dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zostały założone w moim QQ światła do jazdy dziennej w serwisie /Gdańsk- Kaszubowscy/.Nie znalazłem tańszego serwisu w 3mieście i koszt montażu to tak jak wcześniej pisałem 300 zł.Mam w dalszym ciągu pełną gwarancje na cały samochód.Jeżdzę na ustawieniu świateł auto /zapalają się odpowiednie światła w zalezności od pory dnia/ i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zostały założone w moim QQ światła do jazdy dziennej w serwisie /Gdańsk- Kaszubowscy/.Nie znalazłem tańszego serwisu w 3mieście i koszt montażu to tak jak wcześniej pisałem 300 zł.Mam w dalszym ciągu pełną gwarancje na cały samochód.Jeżdzę na ustawieniu świateł auto /zapalają się odpowiednie światła w zalezności od pory dnia/ i jest super.

A nie wrzuciłbyś jakiegoś linka do świateł, które zamontowałeś (jeżeli kupowałeś na allegro). Bardzo fajnie to wygląda i również wymiarowo pasują prawie jak fabryczne.

 

Pozdro,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wrzuciłbyś jakiegoś linka do świateł, które zamontowałeś (jeżeli kupowałeś na allegro). Bardzo fajnie to wygląda i również wymiarowo pasują prawie jak fabryczne.

 

Pozdro,

Rafał

Światła kupiłem na alegro/ sklep Tomas auto tuning/ w cenie 239,99 + koszta przesyłki ,światła typu RL 2 X 5 LED + MODUŁ START.Można je także kupić w Norauto w cenie 278 ,00 .Ja skopiowałem "hulinga" z pierwszej strony tematu ,tylko mocowanie lamp serwis zrobił nie do tylnej osłony .Nawiercili dolną poprzeczkę-listwę osłony chłodnicy i do niej przymocowali uchwyty bez modyfikacji ich.Wymiary jakie uzyskałem , to 40 cm od lampy do obrysu zewnętrznego samochodu oraz ponad 65 cm między lampami po środku.W dniu dzisiejszym sprawdziłem zmianę świateł przy wjeżdzie i wyjeżdzie z drogi prowadzącej przez las i na nastawie świateł auto przy kierownicy zmieniają się super.Według producenta zestaw posiada filtr który nie zakłóca pracy radia,CB radia i innych urządzeń elektronicznych.

 

Pozdro Lechia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykręciłem do tyłu z dwóch powodów: w przypadku demontażu nie widać tak bardzo dziur po śrubkach, a po drugie (ważniejsze) dodatkowo od dołu są przylepione taśmą dwustronną do poprzeczki. Na śląskich dziurach takie mocowanie jest pewniejsze. W Norauto w Katowicach 3 dni temu te światła były po 399 zł.

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw świateł led musi mieć moduł sterujący automatycznym włączaniem ich ?

Do SYNKRO: jakie masz wymiary Twoich lamp led ?

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw świateł led musi mieć moduł sterujący automatycznym włączaniem ich ?

Nie musi. Możesz jakoś przeciągnąć kable do kabiny i zamontować włącznik. Tylko po co sobie komplikować życie?

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. Możesz jakoś przeciągnąć kable do kabiny i zamontować włącznik. Tylko po co sobie komplikować życie?

Proszę o kontakt priv -Lechia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy nie montujcie tych świateł- mimo że mój Note sprawia problemy z elektryką, to zamontowałem te światła w serwisie- teraz twierdzą, że to przez to- zreszta samochód wygląda jak tania podróbka z Made In China- totalna porażka, jak te światła zdemontowac, żeby inny serwis tego nie widziała ?/

Note może tak wyglada, ale Qashqai to zupelnie iina bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samochód wygląda jak tania podróbka z Made In China- totalna porażka

Nie jest tak źle, zamontowałem i nie zepsuło to wyglądu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie w serwisie że istniej możliwość tak zaprogramować światła że za dnia świeca tylko światła przednie mijania bez innego oświetlenia a po zmierzchu zapalają się pozostałe na przełączniku automat także odpada wówczas montowanie świateł do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie w serwisie że istniej możliwość tak zaprogramować światła że za dnia świeca tylko światła przednie mijania bez innego oświetlenia a po zmierzchu zapalają się pozostałe na przełączniku automat także odpada wówczas montowanie świateł do jazdy dziennej.

 

 

Jeżeli w takim układzie jak napisałeś świecą tylko światła mijania, bez zbędnego podświetlenia urządzeń wewnątrz samochodu to jest to moim zdaniem jakaś alternatywa.... Czekam obecnie na potwierdzenie tego w swoim serwisie.... I obecnie mocno zastanawiam się czy zamawiać LED-y - byłem już prawie przekonany....

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie w serwisie że istniej możliwość tak zaprogramować światła że za dnia świeca tylko światła przednie mijania bez innego oświetlenia a po zmierzchu zapalają się pozostałe na przełączniku automat także odpada wówczas montowanie świateł do jazdy dziennej.

 

Sprawa jest bardzo interesująca dla wszystkich .Proszę uzyskaj więcej wiadomości i opisz. W którym serwisie uzyskałeś to info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie w serwisie że istniej możliwość tak zaprogramować światła że za dnia świeca tylko światła przednie mijania bez innego oświetlenia a po zmierzchu zapalają się pozostałe na przełączniku automat także odpada wówczas montowanie świateł do jazdy dziennej.

 

Podobną informację uzyskałem w swoim salonie. Temat dotyczył wprawdzie Note`a, ale coś na rzeczy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak że po włączeniu stacyjki włączają się światła mijania i tylne mijania ale w naszym przypadku led także mały pobór na funkcji auto za dnia bez oświetlenia w środku,po zmroku doświetlana jest reszta(zegary,podświetlanie etc).W X-Trialu nawet tylne mijania się nie włączają.Info KMJ Kaszubowscy Gdańsk.Funkcja programowalna przez serwis jak się umówię i zrobią będę wiedział dokładnie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak że po włączeniu stacyjki włączają się światła mijania i tylne mijania ale w naszym przypadku led także mały pobór na funkcji auto za dnia bez oświetlenia w środku,po zmroku doświetlana jest reszta(zegary,podświetlanie etc).W X-Trialu nawet tylne mijania się nie włączają.Info KMJ Kaszubowscy Gdańsk.Funkcja programowalna przez serwis jak się umówię i zrobią będę wiedział dokładnie jak jest.

 

 

W serwisie Nissana w Szczecinie powiedzieli że nie ma możliwości w QQ+2 po faceliftingu czegoś takiego włączenia. Kto ma taką opcję włączona w swoim QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Nissana w Szczecinie powiedzieli że nie ma możliwości w QQ+2 po faceliftingu czegoś takiego włączenia.

 

A powiedzieli "z kapelusza" czy podłączyli samochód do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzieli "z kapelusza" czy podłączyli samochód do komputera?

Jeszcze nigdy nie zawiodłem się na serwisie Nissana POLMOTOR SZCZECIN, przeszło przez 10 lat , uważam że są bardzo kompetentni. Odpowiedź otrzymałem drogą mailową jak również telefoniczną po przeprowadzonej szczegółowej analizie instalacji elektrycznej QQ+2 po faceliftingu. Stwierdzono po niej, że w moim QQ+2 takiej funkcjonalności nie mozna uzyskać lecz w inych modelach owszem, tj: Navara D40 i X-TRAIL T31 .

Inaczej mówiąc, wracam do punkty wyjścia i chyba skuszę się na montaż LED-ów. Czy mogę poprosić osoby które juz zamontowały LEDY o informację na priva dot. namiarów serwisów wraz z cenami. Dzięki.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek70

Jeszcze nigdy nie zawiodłem się na serwisie Nissana POLMOTOR SZCZECIN, przeszło przez 10 lat , uważam że są bardzo kompetentni. Odpowiedź otrzymałem drogą mailową jak również telefoniczną po przeprowadzonej szczegółowej analizie instalacji elektrycznej QQ+2 po faceliftingu. Stwierdzono po niej, że w moim QQ+2 takiej funkcjonalności nie mozna uzyskać lecz w inych modelach owszem, tj: Navara D40 i X-TRAIL T31 .

Inaczej mówiąc, wracam do punkty wyjścia i chyba skuszę się na montaż LED-ów. Czy mogę poprosić osoby które juz zamontowały LEDY o informację na priva dot. namiarów serwisów wraz z cenami. Dzięki.

 

 

 

Ciechanów gdzie urzęduje Gość_Tomus: 200zł

Płock: 150zł

Poznań razem z modułem domykania szyb do alarmu Cobra: 550zł - bo pytałem o obydwie rzeczy, więc pewnie ok. 250 zł

 

W tych serwisach nie widzą żadnego problemu.

 

Bydgoszcz(Yama) i Toruń (Yama)- porażka! Oni takich rzeczy nie montują, bo może się coś popsuć :0, :-(.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bydgoszcz(Yama) i Toruń (Yama)- porażka! Oni takich rzeczy nie montują, bo może się coś popsuć :0, :-(.

 

 

Też pytałem w Osielsku co oni na te światła. Nie robią tego. Myślę, że to polityka firmy. Nissan sprzedaje tak wyposażony model więc taki obsługują. Chcesz sobie z samochodu zrobić choinkę to to nie u nich. I ja uważam,. że dobrze to o nich świadczy. Oni powinni pracować dobrze a od sprawiania klientom przyjemności są agencje towarzyskie;)

Edytowane przez Kasjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...