Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o podpowiedz jakiej dlugości jest wnęka gdzie montujecie te swiatła

Długość wnęki 18 cm, wysokość 5,5 cm, głębokość 5 cm (zmniejsza się przy zewnętrznej stronie). Ja zamontowałem lampę dłuższą niż wnęka (19 cm) i nie wystaje poza obrys zderzaka - przy niewielkiej grubości lampy nie przeszkadza poprzeczka pionowa wnęki. Dłuższej nie można - odległość między lampami powinna wynosić min 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest konieczne podłączenie świateł LED poprzez przekażniki (SYNKRO pokazuje, że ma przekaźniki w swoim aucie), chociaż sprzedawane są z instrukcją bez przekaźników ?

z mojego doswiadzcenia - nie ma takiej potrzeby - prad pobierany przez LED'y jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne zamontowałe w serwisie Nissana ,auto na gwarancji,przetestowałem w drodze do Chorwacji,ustawienie na automat w tunelach,i przy zapadającym zmroku działają bezbłędnie.

C do samodzielnego montażu patrzyłem na ręce mechanikowi ,sprawa banalnie prosta.Polecam światła z modułem sterującym ,takie zalożyłem.265 zł na Allegro 4 diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne zamontowałe w serwisie Nissana ...

Jak dlugo trwal montaz i ile zaplaciles?

W jednym opolskich serwisow okreslili sie na 3-4h (200-300 PLN), w drugim 1-1,5h (120-130PLN).

 

Kupilem DRL 507HP - 190 PLN i w nastepnym tygodniu chce je zamowntowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jednym opolskich serwisow okreslili sie na 3-4h (200-300 PLN), w drugim 1-1,5h (120-130PLN).

 

W Płocku - 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem światła 4xLED z modułem. W/g instrukcji mam je podpiąć: czerwony do +12V w akumulatorze, czarny do - akumulatora i pomarańczowy do + świateł .... Ten przewód przypinam do przewodu w kostce w/g instrukcji SYNKRO z innego postu (tytuł: światła dzienne) i.... nie działa. Podpowiedzcie gdzie mam wpiąć ten przewód od sterownia modułem.

 

 

Podłączenie elektryczne to 2 kabelki do akumulatora i jeden do światła mijania. Podłączyłem się do lewego światła (patrząc od przodu). Zrobiłem przerwę w izolacji w czerwonym kabelku łączącym żarówkę z wiązką, dołączyłem do niego kabelek z LED-ów i zaizolowałem scotem. Wszystkie kable i sterownik schowałem i przylepiłem taśmami między atrapą, a chłodnicą.

 

Podłączyłem lświatła led. Zrobiłem tak samo jak HULING. Nie do końca jest dobrze, ponieważ: kabel sterujący podłączony do światła mijania, gdy płynie w nim prąd, oznacza, że mijania jest włączone i led wyłącza się. To jest prawidłowo. Ale jak prąd nie płynie, to świeci led. Tak jest też prawidłowo w pozycji AUTO, ale w pozycji OFF też świecą led, bo nie płynie prąd do mijania i to jest nieprawidłowe - led powinny być też wyłączone. Przewód +12V z akumulatora powinno się podłączyć do jakiegoś kabla, co ma napięcie dopiero po przekręceniu włącznika świateł z pozycji OFF na AUTO. Na teraz nie wiem jaki to kabel. Może ktoś z Was coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powinno się podłączyć do jakiegoś kabla, co ma napięcie dopiero po przekręceniu włącznika świateł z pozycji OFF na AUTO. Na teraz nie wiem jaki to kabel. Może ktoś z Was coś podpowie.
wg mnie to czerwony kanbelek powinienes podlaczyc to dowolnego punktu,. w ktorym napiecie pokazuje sie w momencie przekrecenia kluczyka w pozycje zaplon (zaczynaja swiecic sie zegary).

Taka jest (IMHO) istota swiatel dziennych, ze powinny swiecic sie od momentu wlaczenia zaplonu, a gasnac, gdy wlaczaja sie lub sam wlaczasz swiatla mijania lub pozycyjne.

W QQ swiatla mijania swieca sie razrem z drogowymi, wiec mozesz podlaczyc ten zolty kabelek do przewodu od swiatel mijania lub pozycyujnych. W autkach gdzie swiatla drogowe i mijania swieca sie oddzielnia, to przewod ten powinienes podlaczyc do przewodu doprowadzajacego zasilanie do switel pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem światła 4xLED z modułem. W/g instrukcji mam je podpiąć: czerwony do +12V w akumulatorze, czarny do - akumulatora i pomarańczowy do + świateł .... Ten przewód przypinam do przewodu w kostce w/g instrukcji SYNKRO z innego postu (tytuł: światła dzienne) i.... nie działa. Podpowiedzcie gdzie mam wpiąć ten przewód od sterownia modułem.

 

 

Podłączyłem lświatła led. Zrobiłem tak samo jak HULING. Nie do końca jest dobrze, ponieważ: kabel sterujący podłączony do światła mijania, gdy płynie w nim prąd, oznacza, że mijania jest włączone i led wyłącza się. To jest prawidłowo. Ale jak prąd nie płynie, to świeci led. Tak jest też prawidłowo w pozycji AUTO, ale w pozycji OFF też świecą led, bo nie płynie prąd do mijania i to jest nieprawidłowe - led powinny być też wyłączone. Przewód +12V z akumulatora powinno się podłączyć do jakiegoś kabla, co ma napięcie dopiero po przekręceniu włącznika świateł z pozycji OFF na AUTO. Na teraz nie wiem jaki to kabel. Może ktoś z Was coś podpowie.

Wg mnie i przepisów światła dzienne mają się świecić ZAWSZE po włączeniu zapłonu a więc i w pozycji off i w pozycji auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i przepisów światła dzienne mają się świecić ZAWSZE po włączeniu zapłonu a więc i w pozycji off i w pozycji auto.

 

Moje światła zamontowane przez serwis palą się zarówno w pozycji off i auto po załączeniu zapłonu.Miałem ostatnio trochę problemów z modułem sterowania który reklamowałem /objawiało się to tym że przy dużych obrotach gasły światła led/.Po wymianie jest ok.Przed naprawą miałem podłączony + i - modułu bezpośrednio do akumulatora.Po wymianie i próbach modułu + został zdjęty z klemy + akumulatora i założony dalej w instalacje /chyba za bezpiecznik znajdujący się na kablu odchodzącym z akumulatora/ - natomiast powędrował z zacisku - akumulatora na masę samochodu.

Po naprawie wpatruję się w karoserie poprzedzających mnie pojazdów i widzę jak teraz bez problemów palą się światła do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo trwal montaz i ile zaplaciles?

W jednym opolskich serwisow okreslili sie na 3-4h (200-300 PLN), w drugim 1-1,5h (120-130PLN).

 

Kupilem DRL 507HP - 190 PLN i w nastepnym tygodniu chce je zamowntowac.

 

170zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to bez sensu. Jak OFF to nic ma nie świecić, a jak auto to wtedy jest OK i w tym położeniu mamy mieć zawsze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to bez sensu. Jak OFF to nic ma nie świecić, a jak auto to wtedy jest OK i w tym położeniu mamy mieć zawsze ustawione.

 

W pozycji off nic nie świeci kiedy wyłączony jest zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz w serwisie w Opolu trwal 1,5 h i kosztowal 122,00 PLN.

Swiatla (507HP) sa zamontowane zgodnie ze schematem:

czerwony przewod - plus po stacyjce,

zolty przewod - plus ze swiatel pozycyjnych,

czarny przewod - masa.

 

Wylacznik swiatel w pozycji AUTO - wjezdzajac do garazu nastapila zmiana swiatel z dziennych na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w serwisie w Poznaniu (Polody) mówią, że nie montują takich wynalazków a o "dedykowanych" nie słyszeli :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek70

A w serwisie w Poznaniu (Polody) mówią, że nie montują takich wynalazków a o "dedykowanych" nie słyszeli :-(

 

A mnie powiedzieli, że nie ma problemu. Koszt montażu 200-250zł.

Widać zależy z kim się gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dlugo trwal montaz i ile zaplaciles?

W jednym opolskich serwisow okreslili sie na 3-4h (200-300 PLN), w drugim 1-1,5h (120-130PLN).

 

Kupilem DRL 507HP - 190 PLN i w nastepnym tygodniu chce je zamowntowac.

Jakim cudem montujecie lampy o szerokości 19 cm (DRL 507HP) skoro wnęka ma 18 cm. (QQ po liftingu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem montujecie lampy o szerokości 19 cm (DRL 507HP) skoro wnęka ma 18 cm. (QQ po liftingu) ?

Niewielka grubość lampy umożliwia wysunięcie jej na pionową ściankę (tą blisko tablicy rejestracyjnej). Lampa jest ładnie schowana i nie wystaje poza obrys zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka grubość lampy umożliwia wysunięcie jej na pionową ściankę (tą blisko tablicy rejestracyjnej). Lampa jest ładnie schowana i nie wystaje poza obrys zderzaka.

Czyli rozumiem, że mam brać te DLR 507HP i nie będzie problemu z montażem ich w QQ 2010 po FL ? Bo jeszcze są takie :

http://allegro.pl/item1167238074_swiatla_do_jazdy_dziennej_rl_2x5_led_modul_start.html

Któryś kolega z forum je montował i wyglądają OK ( mają wymiary 147 x 59,5 x 56 głebokie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze są takie :

http://allegro.pl/item1167238074_swiatla_do_jazdy_dziennej_rl_2x5_led_modul_start.html

Któryś kolega z forum je montował i wyglądają OK ( mają wymiary 147 x 59,5 x 56 głebokie)

Ja mam te z Allegro. Montowałem je sam. Miesiąc temu miałem kontrolę i policjant się nimi zainteresował. Sprawdzał, czy odległość między nimi jest minimum 60 cm (u mnie jest chyba 64). Okazało się że też ma QQ, ale przed liftingiem i tam się nie da zamontować lamp zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że też ma QQ, ale przed liftingiem i tam się nie da zamontować lamp zgodnie z przepisami.

No i co dalej powiedział o swoim QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miał mówić? Może wiedział, że u niego jest mniej niż 60 cm i chciał na mnie zarobić? :rolleyes: Powiedział szerokiej drogi i pojechłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przed liftingiem i tam się nie da zamontować lamp zgodnie z przepisami.

 

Nie da się? A co z rozwiązaniem pokazywanym tu już wcześniej:

 

16388314.th.jpg

 

Lub okrągłymi światłami:

 

okraglejuskopia.th.jpg

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być dobre rozwiązania ale...

Zdjęcie 1: światła nie mogą być dalej od obrysu niż 40 cm - nie mam jak tego zmierzyć, ale wydaje mi się, że tu są dalej.

Zdjęcie 2: trzeba wymontować światła przeciwmgielne, które rzadko ale mogą sie przydać.

Ja na szczęście nie miałem takich dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...