Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła w QQłce


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrok mam dobry, a poprzednie żarówki po prostu zwykłe, standard. Różnica może była by zauważalna (w co nie wątpię) gdyby zamontować taką żarówkę w zwykłym reflektorze.

Philipsy raczej oryginalne, w pudełeczku z niebieskimi postojówkami.

Różnicę to zauważyłem w moim drugim samochodzie jak założyłem xenony zamiast standardowych h7 (też mam soczewkowe).

Może po prostu soczewki w QQ (oczywiście po FL) inaczej rozpraszają światło i stąd nie widać różnicy w barwie świecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym soczewka prawdopodobnie jest ze szkła. A szkło samo w sobie jest jakimś tam filtrem. Jeżeli dodatkowo to szkło jest soczewką, światło o innej temperaturze na pewno będzie na soczewce ulegało jakiemuś rozszczepieniu. To zresztą widać jak się popatrzy na soczewkę. Ma się wrażenie, że światło ze "środka" soczewki jest nieco inne niż na jej obrzeżu. Zatem jest bardzo możliwe, że soczewki ograniczają "widoczność" efektów typu "blue".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja z banałem.

Spaliła mi się przednia zarówka H7 po stronie pasażera. Dostęp łatwy wiec mowie wymieniam. O dziwo chwila moment i mam ją w dłoni. Teraz pytanie jak to cholerstwo zamontować z powrotem. Nie starczyło mi cierpliwości.

Z tego co wymacałem w samej lampie są dwa nacięcia w które trzeba zaczepić obudowę gniazda zarówki. Ale czy tymi dwoma wąskimi wąsami czy szerszymi półokrągłymi. Coś mi nie chce wskoczyć.

Podpowiedzcie.

 

EDIT

Już sobie poradziłem. Rada dla innych, może sie przyda. Zarowkę nie tylko wkręcamy, ale również te zaczepy (wąsy) delikatnie naginamy.

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanko po światła pozycyjne, a dokładnie o żarówki LED. w qq można je bez problemu założyć? Napięcie dla nich będzie ok, nie będą migać ani nic z tych rzeczy? Jest wogóle jakaś widoczna różnica w wyglądzie (bo w trwałości zakładam, że duża) miedzy zwykłą żarówką a led ?

 

PS. w qq nie ma kontrolki która mówi o przepalonej żarówce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko po światła pozycyjne, a dokładnie o żarówki LED. w qq można je bez problemu założyć? Napięcie dla nich będzie ok, nie będą migać ani nic z tych rzeczy? Jest wogóle jakaś widoczna różnica w wyglądzie (bo w trwałości zakładam, że duża) miedzy zwykłą żarówką a led ?

 

PS. w qq nie ma kontrolki która mówi o przepalonej żarówce ?

 

Technicznie nie ma przeciswskazań, są administracyjne - brak homologacji. Wygląd zależy od tego jakie LEDy kupisz, jest wiele rodzajów. Nie warto kupować tanich bo są za słabe. Moim zdaniem powinny być takie z diodą SMD skierowaną w przód.

 

Kontrolki o przepalonej żarówce nie ma. Też uważam, że to dziwne.

 

Więcej o LEDach w QQ znajdziesz tutaj, od postu #6

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61604-wymiana-zarowki-podswietlenia-tablicy-rejestracyjnej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos podpowie jak mozna ręcznie wyregulować wysokość świecenia reflektora ?

Mam wrażenie i zresztą tak jest, że prawa świeci troszkę niżej niż lewa. różnica niewielka ale w Almerze pamiętam prawą ciutkę wyżej i bez problemu potrafiłem poprawić, bo były dwa wystające trzpienie na kluczyk. Tutaj ich nie widzę.

Może ktoś zna podpowiedź ?

Aha, za podpowiedzi "udaj się do serwisu" z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

wiem że to banał ale ...nie mogę wyjąć żarówki z uchwytu. mam wszystko na wierzchu ( wyjęte z klosza) a nie mogę wyciągnąć żarówki jakby coś ja trzymało. Czy jest tam jakiś zatrzask ? bo wydaje mi się że moge ją urwać

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że to banał ale ...nie mogę wyjąć żarówki z uchwytu. mam wszystko na wierzchu ( wyjęte z klosza) a nie mogę wyciągnąć żarówki jakby coś ja trzymało. Czy jest tam jakiś zatrzask ? bo wydaje mi się że moge ją urwać

Z góry dzięki za pomoc

 

Po odkręceniu tylnej obudowy w lampie i zdjęciu wtyczki z żarówki musisz odczepić taki drucik mocujący żarówkę do klosza tak żeby nie wypadła.

Proces niby łatwy ale ten kto wymyślił takie dojście do tych żarówek to powienien dostać nagrodę. Bynajmniej u mnie jest to mocno denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu tylnej obudowy w lampie i zdjęciu wtyczki z żarówki musisz odczepić taki drucik mocujący żarówkę do klosza tak żeby nie wypadła.

Proces niby łatwy ale ten kto wymyślił takie dojście do tych żarówek to powienien dostać nagrodę. Bynajmniej u mnie jest to mocno denerwu

 

ja wszystko mam na wierzchu tzn kabel z żarówką. Nie mogę jej wyciągnąć ze złączki a nie z lampy a mam wrażenie że ją urwę. z lampy wychodzi bez problemu

Edytowane przez gipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Wtyczka ma po obu bokach takie zatrzaski. Musisz je podważyć i wychodzi ona z żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Wtyczka ma po obu bokach takie zatrzaski. Musisz je podważyć i wychodzi ona z żarówki.

dzięki ale w końcu mi się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ja z jednej strony trzymałem oprawkę, a z drugiej za kołnierz żarówki. U mnie była chyba na wcisk, nie pamiętam, żeby były jakieś zatrzaski po bokach... W oprawce są chyba zwykłe konektorki, które trzymają złącza żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ja z jednej strony trzymałem oprawkę, a z drugiej za kołnierz żarówki. U mnie była chyba na wcisk, nie pamiętam, żeby były jakieś zatrzaski po bokach... W oprawce są chyba zwykłe konektorki, które trzymają złącza żarówki :)

No właśnie nie mogłem wyjąć żarówki, strasznie zapieczona była  dlatego myślałem że trzymają ja gdzieś jakieś zatrzaski. 

Ale dostęp (zwłaszcza po stronie kierowcy) idealny  :thumbsdown:  ale dzięki radom kolegów z forum nie urwałem spinek plastikowego dolotu i udało mi się w końcu wymienić tę pie..... żarówkę  :thumbsup:

W przeciwieństwie do forumowiczów nie uszkodziłem kciuka ( no bo co ja teraz bez kciuka będe robił ...) tylko zdarłem skórę z dłoni. taki urok tego samochodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy mam pytanie?  Dzisiaj starałem sie wymienic żarówkę w przyczepie samochodowej i zrobiłem zwarcie.  Przyczepa była podpięta do mojego samochodu qashqai 2014 i włączony zapłon, wywaliło mi pozycyjne i stop ale jedynie w przyczepie natomiast w samochodzie światła sa OK.  Obecnie w przyczepie działaja jedynie kierunki, nadmieniam, iz mam hak orginalny z modułem niemiecki.  Gdzie mogę znaleść ten spalony bezpiecznik który łaczy sie z modułem haka.


sprawa rozwiązana, bezpiecznik w module -do wymiany i wszystko gra Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jaki sposób? Wg instrukcji żarówka jest tylko na wcisk, a za nic nie mogę jej wyciągnąć z kostki, nie chcę jej połamać wyciągając na siłę. 

ja ją właśnie wyciągnąłem na siłę ale z czuciem . Miałem 3  podejścia bo nerwowo to wyrwałbym całą lampę :) pociąłem ręce ale w końcu się udało. Myślę że to dlatego że była tam od początku i jakby się "zapiekła". życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbował ktoś zakładać wyładowcze do soczewek w Qq?

Tylko nie nawalajcie na mnie ,że nielegalne,nie powinno się tak robić itd.itp...bo wszystko to wiem.Więc jak ? Próbował ktoś?

Mam przetwornice tylko kabelków brak i żarników,ale to są grosze.Ciekawi mnie to jak świecą?

W zwykłych reflektorach żarnik dawał podbicie światła i wysoką poświatę nad rozdziałem światłocienia.Ciekawe jakby było na soczewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakie wrażenia z jazdą na lampach Full LED. Dobre są? Teraz mam fabryczne ksenony - po odbiorze Tekny zrobię jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na full led`ach i uważam, że jest extra, mam wrażenie że o wiele lepiej świecą niż w poprzednim moim vw bixeony

podoba mi się system automatycznego oświetlenia, szczególnie dynamiczny asystent świateł drogowych - do tej pory nie miałem takiego bajeru,

 

jedyny minus w oświetleniu to przednie halogeny przeciwmgielne, ostatnio zerknąlem i świecą na żółto czyli nie dokońca full led :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakie wrażenia z jazdą na lampach Full LED. Dobre są? Teraz mam fabryczne ksenony - po odbiorze Tekny zrobię jakieś porównanie.

 

Wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie automaty bardzo fajne, już tak się przyzwyczaiłem że nie wyobrażam sobie samochodu bez tego bajeru :).

Zresztą do automatycznych wycieraczek też się już przyzwyczaiłem (poprzednia furka nie miała takiego cuda, więc jestem zachwycony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku tygodni użytkownikiem QQ z 2007 r. (2.0 4x4 Tekna) i proszę o pomoc w takiej może banalnej sprawie:

 
Jaka kontrolka wyświetla się na tablicy wskaźników, gdy włączane są światła mijania (xenon)?
 
Samochód był ostatnio u mechanika i były tam wyjmowane reflektory. W tej chwili gdy włącza się światła pozycyjne, pali się lampka sygnalizacyjna dla nich charakterystyczna. 
 
Gdy przestawia się na światła mijania, pali się ciągle ta sama lampka pozycyjnych. Wydaje mi się, że wcześniej zapala się kontrolka świateł mijania. Głowy nie dam, czy tak było wcześniej, dlatego o to pytam.
Edytowane przez Wercyngetoryks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lampki dla świateł pozycyjnych,pali się jedna lampka sygnalizująca włączenie świateł.Czasami jest to mylące,bo można zrobić zufall,jedziemy na postojowych a myślimy że mamy włączone mijania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...  Wydaje mi się, że wcześniej zapala się kontrolka świateł mijania. Głowy nie dam, czy tak było wcześniej, dlatego o to pytam.

 

Tak powinno być, po przełączeniu na światła mijania zapala się kontrolka na tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...