Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła w QQłce


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym kierunkowskazem to jest tak,że niektórzy niepotrzebnie mrugają stojąc w korku przed skrzyżowaniem .

Ale już szlag mnie trafia jak kierowca skręca i włącza kierunkowskaz ! Po co ? Ja już widzę co robi ale niech pokaże tym kierunkowskazem zamiar skrętu bo to jest istotą tego ustrojstwa !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co!?

Pokazuje Ci ,że skręca ,gdybyś jeszcze nie zdążył zauważyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kierunkowskazem to jest tak,że niektórzy niepotrzebnie mrugają stojąc w korku przed skrzyżowaniem .

Ale już szlak mnie trafia jak kierowca skręca i włącza kierunkowskaz ! Po co ? Ja już widzę co robi ale niech pokaże tym kierunkowskazem zamiar skrętu bo to jest istotą tego ustrojstwa !

Przykre jest to że jeden TYLKO JEDEN Kierowca mnie zrozumiał o co chodzi!!!!!!!

Jeśli wjeżdżam na PAS do skrętu w lewo bądź prawo to na KUTA mam mrugać jak ten debil co przede mną i za mną???????

Manix robię obowiązkowe badania dla kierowców co 5 lat w specjalistycznej przychodni dla parowników wojska badania okulistyczne są tam Hardcorem więc mam wzrok bardzo ok!!!!!! 

Ręczny delikatnie zaciągnąć znaczy zaciągnąć na 3 zęby!

Po to go zaciągnę na te j**ane trzy zęby żeby nie stać na światłach  stopu i świecić w nocy kierowcą za mną

Bo na KUTA mam stać i trzymać nogę na hamulcu nie mam automatu a manual!!!!

Kierunku używa się do sygnalizowania skrętu ja nie jestem niemotą  drogową wiedz krótko mrugam skręcam i tyle mnie widzą!

Jeżdżę zawodowo nie rekreacyjnie

Karminadel nie munduruj bo smieszny nie jesteś............................ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz o czymś pisać to miej pojęcie o czym.

Spróbuj zaciągnąć w J11 o te Twoje j***ne trzy zęby elektryczny hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli wjeżdżam na PAS do skrętu w lewo bądź prawo to na KUTA mam mrugać jak ten debil co przede mną i za mną???????

Manix robię obowiązkowe badania dla kierowców co 5 lat w specjalistycznej przychodni dla parowników wojska badania okulistyczne są tam Hardcorem więc mam wzrok bardzo ok!!!!!! 

 

Edziu, może po to by być w zgodzie z przepisami? i dlaczego wyzywasz ludzi od DEBILI , tylko dla tego że robią to co robić powinni , bo wymaga od nich tego prawo o ruchu  drogowym?

Robisz badania , więc ja mam coś z oczami , bo widzę doskonale miganie kierunkowskazów ze zwykłymi żarówkami  i nie mam tak jak Ty że "gówno widać"

Może nadwrażliwość jakaś?  :wacko:

 

 

 

Ja mam Osramy diadem one są takie same jak Philipsy i w nocy dają po oczach Apaczom.

U mnie kierunki dają tak samo jak tu bardzo mocno świecą a nie jak u reszty ćmiąc o mrugają i gówno widać.

Luzik , bez urazy ale naprawdę masz niektóre "poglądy" dość...kontrowersyjne.

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - wg mnie kierunkowskazem winieneś wskazać ZAMIAR manewru, a nie już wykonywany manewr. Wtedy to sobie już ten kierunkowskaz możesz wsadzić w wydech.

I nie zrozumiem co Ci przeszkadza migająca żarówka i by wszyscy wiedzieli gdzie chce jechać? Potem staniesz za takim myśląc, że on jedzie prosto, a tu zapala się zielone i nagle książę włącza kierunkowskaz i blokuje ileś tam za sobą. Jeżeli napiszesz, że lubisz tak drażnić innych - zrozumiem. Każdy ma różne dni. Ale nie rozumiem innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję  Edziu , że to ostatni żarcik   :innocent:  :innocent:  :innocent:  :innocent:  :innocent:  

 

A ja wiem!!!! :devil:   Edward lubi te ultra mocne światełka , ale ich nie włącza ,  bo boi się że trafi na drodze na Fergula11  :fish:

Powiem szczerze że gdybym stał na skrzyżowaniu i przede mną auto napierniczałoby mi tak kierunkiem po oczach to chyba bejzbolem bym wyłączył takie światełko .

jakoś lepiej pasuje mi rozjarzanie i ściemnianie żarówki .

Nie wkurza tak , z przodu obleci jeszcze , ale z tyłu broń Boże !!!

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jest kilka skrzyżowań gdzie lewy pas jest do jazdy na wprost i w lewo,mają osobne sygnalizatory na wprost i w lewo działające ze sporym opóźnieniem do lewoskrętu.Wielu kierowców postępuje tak jak Edek,po co ma nadaremnie mrugać jak stoi,wystarczy ,że włączy jak się sygnalizator zapali.

Szanowny Edwardzie,oj nie chciałbyś słyszeć ile mięsa eksportowego się wywala na takich"dupków" jak Ty to raczyłeś określić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek tacy kierowcy mnie wlasnie wkurw.....jaja na drogach. Jak barany jezdza nie myslac o innych.

Kierunkowskaz sluzy do informowania o zamiarze a nie wtedy gdy juz skrecasz!!! Jesli tego nie rozumiesz to jak sie stales zawodowym kierowca?

Czas na szkolenie z zachowania na drodze.

Wiesz co mnie jeszcze cholernie wkurza? Jak probuje wyjechac z podporzadkowanej a taki baran zjezdza z drogi wogole nie wlaczajac kierunkowskazu.

To jesli tak wlasnie sie zachowujesz, ze wlaczasz kierunkowskaz dopiero jak skrecasz to uwierz mi ale wiele osob przeklina widzac cie na drodze.

 

Drugi typ sytuacji opisal Karminadel. W niej rowniez jest bardzo denerwujace gdy ktos przy samym skrecie dopiero wlacza kierunkowskaz.

 

Ciekawy jestem twojej opinii na temat jazdy na autostradzie. Czy rowniez jedziesz prawym pasem gdy ktos chce sie wlaczyc do ruchu z prawej strony? I myslisz sobie po kiego mam mu ulatwiac i zjezdzac na lewy pas.

 

Sorry ale twoja wypowiedz o celowym nie wlaczaniu kierunkowskazu mnie cholernie kwurzyla bo takie zachowania naprawde swiadcza o braku jakiejkowliek kultury na drodze.

Edytowane przez gregson
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, nigdy nie jest za późno żeby zmienić złe nawyki. Nawet jeśli jest się zawodowcem.

Wiedz, że zawodowców tu zapewne dostatek, jednak tylko Ty podkreślasz swój kunszt na każdym kroku. 

Brzydko tak się chwalić, ale w tej sytuacji napiszę, bo może da Ci to do myślenia, że także ja mam, jak to nazywasz, "zawodowe prawo jazdy", a zawodowo jeździłem już od 1992 r., również na pojazdach uprzywilejowanych i również jako instruktor nauki jazdy, również co 5 lat zdaję psychotesty, a ponadto z wykształcenia jestem po szkole samochodowej. Mam także parę innych wyuczonych zawodów, o których może teraz nie będę już wspominał.

Zatkało kakao?

 

PS.

Więcej nie będę się chwalił, bo dla mnie nieważne jest zawodowstwo. Bardziej cenię sobie rzeczową wymianę zdań (z odrobiną humoru), co na szczęście i w większości przypadków, ma miejsce na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, a o statnio moj kolega wjechal jednemu w dupe bo tamten tez wlaczyl kierunkowskaz ze skreca zdrogi w prawo dopiero w chwieli skrecania. Uwierz mi,fajnie piszesz na forum ale zmien swoje przyzwyczajenia bo to bardzo wkur,,,,,jace jest jak ktos tak jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mnie chodziło o to że bardziej wolę gdy zapala się żarówka w kierunkowskazie (TYŁ AUTA) niż miałaby to być żółta dioda oślepiająca oczy , .

Dwa trzy błyśnięcia oko jest w stanie znieść , ale taki stroboskop z diody mocy przez minutę, pozostawia pulsujące lśnienie na długo jak poprzedzające auto już odjedzie .

Jestem w stanie zrozumieć Edka ,bo czasami inni kierowcy nadinterpretują przepisy i migają w miejscach niewymagających tego , ale zamiar skrętu lub zmianę pasa ruchu należ zasygnalizować odpowiednio wcześnie !

przepisy zdaje się mówią coś o 30 metrach przed zamiarem manewru, czasami jest to niewykonalne przez układ pasów lub jezdni  ?

Taki przykład ; stoimy na pasie do skrętu w lewo , innego manewru z tego pasa zgodnie z przepisami wykonać nie można chyba że zawrócić o ile znaki tego nie zabraniają , kilku kierowców ma włączone kierunki w lewo kilku nie (bo myślą po co skoro wszyscy wiedzą że skręcam w lewo) , a jak Wy na to patrzycie , rozgrzeszyć czy napiętnować ?

Na swoim podwórku mam tu w przeważającej większości ronda , kurde balans !!! jak Irlandczycy tu jeżdżą miga w prawo zjeżdża z ronda w lewo , albo wcale nie włączają kierunkowskazów!

Wiem ,nikt nie jest doskonały , mnie pewnie też zdarzają się "rogale" ale gdybym jeździł pługiem to 3/4 aut przede mną zepchnął bym do rowu !


Albo jeszcze taki przykład , omija kierowca przede mną zaparkowane auto i włącza kierunek , ale nie przekracza osi jezdni -nadużywanie ?

We Francji gdy omijasz rowerzystę a nie zasygnalizujesz tego MANDAT , chociaż osi jezdni kołem nawet nie najechałeś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do świętoszków nie należę i zdarza mi się łamać przepisy (jak chyba wszystkim). Zdarza mi się także nie włączyć kierunkowskazu, ale tylko w sytuacji, gdy mam absolutną pewność, że nie ma w pobliżu innych uczestników ruchu. Jako przykład mogę podać skrzyżowanie gdzieś za miastem, z dobrą widocznością z każdej strony, żadnego pojazdu w zasięgu wzroku, a ja skręcam sobie w drogę poprzeczną. No i wtedy właśnie zdarza mi się nie używać kierunków - ot, taki mały grzeszek, którego i tak nikt nie zauważy.

Zdarza mi się także nie używać kierunków w sytuacji, o której piszesz, czyli że stoi przynajmniej kilka pojazdów na pasie do skrętu np.w lewo, a ja jestem któryś w kolejce (jednak nie ostatni). Wtedy czasem nie włączam kierunkowskazów, bo i tak wiadomo, że cały rządek pojazdów skręcał będzie w jednym kierunku. W takiej sytuacji włączam jednak kierunkowskaz w chwili ruszenia.

Natomiast zawsze i odpowiednio wcześniej sygnalizuję zamiar skrętu w innych sytuacjach.

Włączanie kierunkowskazów dopiero w momencie skrętu bądź całkowity brak sygnalizacji, to już jest dla mnie nie tylko łamanie przepisów, ale po prostu oznaka lekceważenia innych kierowców przez tego, że tak powiem, lenia.

Pamiętajmy - nie jesteśmy na drodze sami.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przyjemnie i łopatologicznie . Szczególnie polecam fragment ze znakami które zobowiązują do użycia kierunkowskazu, bo niektórym się wydaje że jak są na drodze z pierwszeństwem przejazdu , lub nakazu skrętu  to nie muszą go włączać.

http://prawko-torun.pl/jak-prawidlowo-uzywac-kierunkowskazu

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem że nie używam kierunkowskazów ??

Dale nie rozumiecie co piszę .

Napiszę ostatni raz ,jeśli jadę i gdzieś skręcam to sygnalizuje to do czasu zjechania z drogi ulicy .

Jeśli wjeżdżam na pas do skrętu i stoję na tym pasie bo mam czerwone to po co mam to sygnalizować cały czas????? poproszę odpowiedz na to pytanie!!!!!

Mam wzmocnione światła z tyłu stopu, sygnalizacyjne, widać to bardzo dobrze ślepy to by zobaczył nie obawiam się że ktoś wjedzie mi w tył bo dużo wcześniej sygnalizuje -zmiana pasa ruchu,wyjazd ,skręt w prawo ,lewo nigdy nie miałem wypadku nawet nie obtarłem służbowego samochodu,nikt nigdy we mnie nie wjechał.

 

Pisałem o bezsensownym mruganiu kierunkami.

Pisałem o bezsensownym świeceniu światłami STOPu  bo po co stać na swiatłach i oślepiać w nocy kierowce za tobą !

 

Jacko jeśli masz elektryczny ręczny to wiadomo że tam albo go włączasz albo nie ,jeśli wolisz stać i oślepiać kierowców za tobą na czerwonym to trudu ja włączył bym ten hamulec elektryczny i nie oślepiał kierowcy za mną i wyłączył go jak bym miał ruszyć .

Nikogo z was nie wyzywam od debili bezpośrednio tylko takie zachowanie jakie dla mnie jest bezsensowne czyli mruganie bez sensu i oślepianie kierowców za mną stopem jest IRRACJONALNE.

Ja wiem że z każdego można zrobić idiotę 

Jeden Kierowca potrafił zrozumieć o czym pisze to jest dla mnie szokiem tylko jeden.

A mój rozrząd napinacz i łańcuch czują się wyśmienicie 

Większość samochodów jakie mijam ma słabe światła kierunkowskazów, to nie oznacza że mam wadę wzroku czy omamy wzrokowe.

 

Fergul jeździłem po Anglii 3 lat wiesz czego nauczyłem się od nich i robię to samo w Polsce 

Sygnalizowanie przed wjazdem na rondo i sygnalizowanie przed zjazdem z ronda .

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dowaliłeś koksu do pieca  .Nie no Edziu my wszyscy rozumiemy , bez jaj :wub:  masz plusa i już dwóch wie o co kaman :wave:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się tak denerwować? Niech każdy jeździ jak do tej pory i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się tworzy gdy nieprecyzyjnie wyrazimy swoje zdanie lub postawę lub zostawimy zbyt duże pole manewru do interpretacji dla innych .

Wtedy inni wsiądą na nieszczęśnika i jeżdżą jak po "łysym koniu " 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się samo nakręca, a jak jeden drugiemu dowali to jeszcze plusa dostanie. Przecież nie o to tu chodzi.


Mamy sobie pomagać a nie ośmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem jak mam pisać abym został zrozumiany  :)  

Dziękuję za plusa dziękuje za zrozumienie o czym pisze.

A naprawdę chciałem pokazać żarówki ledowe sygnalizacyjne do QQ.

Skończyło się na Elaboracie 

Ja cię nie.......................................

Nie no jak Ekspert mnie zrozumiał to już jest super  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady , lepiej żartować niż w kozie siedzieć , ale pełna zgoda .Trzeba wiedzieć kiedy przestać. :hug:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłodzicie zaraz !

Jak słodzić to tylko herbatę góralską :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...