Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła w QQłce


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak nie powinno być ! Światła do jazdy dziennej zapalać się powinny naprzemiennie ze światłami drogowymi.

Jak do tej pory myślałem, że to jest normalne, gdyż na drodze wiele aut widziałem które dokładnie tak mają np.: najnowsza mazda, czy też inne qq J11 które dopadł mój wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak może być , jeśli światła współdzielą funkcję dziennych i postojowych  a i kierunkowskazów też się zdarza (audt), co jest często teraz stosowane

Więc jeśli nie masz dodatkowo pozycyjnych , jest ok.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DRL zmniejszają swoją jasność o 50% to pełnią wtedy funkcję świateł pozycyjnych. Kierunkowskazy natomiast muszą być w kolorze żółtym ale mogą to być te same  diody LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Ledy Philipsa PY21W i dają bardzo jasne pomarańczowe światło szybciej mrugają bo nie ma efektu rozświetlania się żarówki.

Ale jak ktoś chce mieć żarówki halogenowe z pięknie nasyconym pomarańczowym kolorem -polecam Osram diadem chrom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie o tych żarówkach tylko o DRL, spełniających funkcję pozycyjnych  a także kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek01 czytasz niedokładnie! Są diody LED świecące i na biało i na pomarańczowo (w zależności od przyłożenia napięcia) i niektórzy producenci je montują, ale nie w QQ.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowano diody RGB -red green blue  odpowiednie wymieszanie kolorów pozwala na uzyskanie pełnego widma kolorów przy płynnym przejściu z danej barwy na inną dzięki regulacji napięcia .

Diody RGB to nie tylko te najbardziej znane z plastikowej bańki od 3mm do 1 cm ale też SMD -dużej mocy 3W!!!

Każdy zna telebimy wielkoformatowe ekrany są zbudowane właśnie z diod RGB  1 na pixel :)

Edek napisałeś szybciej ode mnie , chciałem doprecyzować odpowiedź ziomala Yanka 2tyś.7

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to skomplikowane ale czy ta kombinacja diod  daje kolor pomarańczowy jak w przepisach ????

Wszystkie żarówki sygnalizacyjne w nowym QQ są na diodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ II Tekna

- dzienne - LED - pełnią także funkcję postojowych

- mijania - LED (gdy włączone to dzienne przygaszają się ale wciąż włączone)

- drogowe - LED (słownie jedna dioda LED mocy)

- kierunkowskazy z przodu i z tyłu - żarówka

- kierunkowskazy boczne - LED (w lusterkach)

- tyle pozycyjne - LED

- stop - LED

- cofania - żarówka

- p.mgielne tylne - żarówka

- p.mgielne przednie - żarówka

- tablica rejestracyjna - żarówka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję teraz super jasno w temacie świateł wersji full Led.

Jak myślałem kierunki to żarówki halogenowe.

To na takich Philipsach wyglądał by super ten QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że gdybym stał na skrzyżowaniu i przede mną auto napierniczałoby mi tak kierunkiem po oczach to chyba bejzbolem bym wyłączył takie światełko .

jakoś lepiej pasuje mi rozjarzanie i ściemnianie żarówki .

Nie wkurza tak , z przodu obleci jeszcze , ale z tyłu broń Boże !!!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qqłka i tak ma z tyłu silne światła.Jak stoję na skrzyżowaniach i trzeba trzymać nogę na hamulcu to widzę w lusterku wykrzywione grymasem twarze oświetlone na czerwono.Wyglądają jak wk***ione indianery nocą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myśl była taka -Jak fuul led to full bez tradycyjnych halogenowych żarówek .

Jacko jak stoisz dłużej to poco trzymać nogę na hamulcu ?Ja zaciągam delikatnie ręczny aby nie mieć z tyłu Apaczy a i na pasie do skrętu nie mrugam bez sensu!

Ja mam Osramy diadem one są takie same jak Philipsy i w nocy dają po oczach Apaczom.

U mnie kierunki dają tak samo jak tu bardzo mocno świecą a nie jak u reszty ćmiąco mrugają i gówno widać.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu,fuul led to umowna nazwa i chodzi tu o światła mijania/drogowe i nic ponadto. Co do jasności kierunków, jak ty nie widzisz tych z tradycyjnymi żarówkami , a mnie już one w większości nowych aut wieczorem drażnią to jeden z nas ma coś z oczami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myśl była taka -Jak fuul led to full bez tradycyjnych halogenowych żarówek .

Jacko jak stoisz dłużej to poco trzymać nogę na hamulcu ?Ja zaciągam delikatnie ręczny aby nie mieć z tyłu Apaczy a i na pasie do skrętu nie mrugam bez sensu!

Ja mam Osramy diadem one są takie same jak Philipsy i w nocy dają po oczach Apaczom.

U mnie kierunki dają tak samo jak tu bardzo mocno świecą a nie jak u reszty ćmiąco mrugają i gówno widać.

 

 

Edek, znając Twoją już legendarną oszczędność, śmiem twierdzić, że kierunkowskazów to Ty też nie używasz.  ;)

O popatrz, właśnie doczytałem ze zrozumieniem, że rzeczywiście nie używasz.  :lol:

Dziś takiemu jednemu z BMW co nie używa (bo to chyba za duży wysiłek w niemieckim aucie), to prawie w rzyć wjechałem. Dobrze, że STOP zapala się automatycznie, bo pewnie też by nie użył.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,w Qqłce nie da się delikatnie zaciągnąć ręcznego,a kierunki są po to aby mrugały,nawet na światłach przed skrętem.


Oczywiście mówimy o J11

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie dowiedzieliśmy się, że Edek też nie jest idealny, bo łamie przepisy ruchu drogowego . :thumbsup:

 

Jacko, a skoro już poruszyłeś temat hamulca ręcznego, to wytłumacz mi (albo może ktoś wytłumaczy) jak to będzie w momencie, gdy pojedziemy na przegląd okresowy pojazdu. Wjadziem na rolki w celu kontroli skuteczności hamulca awaryjnego i diagnosta powie żeby powoli zaciągnąć ów hamulec. No i co wtedy?  :|

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem i zirytowało mnie oszczędzanie nie kierunkowskazie - ale już nie komentowałem, bo po co - świata nie naprawię, a Edek i tak ma tu z nami ciężko. Nikt go nie rozumie. :whistle:

A Ty mu jeszcze z tym STOPem podpowiadasz. Zaraz poleci i odłączy STOPy bo po co nimi świecić, a już trzy żarówki stop toć to zbędna rozrzutność - styknie jedna - więc dwie odłączy i będą jeszcze żarówki na zapas.. Ale w sumie to znam osobiście takiego co to jak stoi w korku czy na czerwonym - to wyłącza mijania - więc nic mnie nie dziwi :devil:

Edek - napisz mi po co delikatnie zaciągasz ręczny. Bo rozumiem, że zaciągasz delikatnie, normalnie i ciężko - domyślam się, być może błędnie, ale może chodzi o oszczędzanie linki by się jak łańcuch rozrządu - nie naciągnęła?

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem i zirytowało mnie oszczędzanie nie kierunkowskazie - ale już nie komentowałem, bo po co - świata nie naprawię, a Edek i tak ma tu z nami ciężko. Nikt go nie rozumie. :whistle:

A Ty mu jeszcze z tym STOPem podpowiadasz. Zaraz poleci i odłączy STOPy bo po co nimi świecić, a już trzy żarówki stop toć to zbędna rozrzutność - styknie jedna - więc dwie odłączy i będą jeszcze żarówki na zapas.. Ale w sumie to znam osobiście takiego co to jak stoi w korku czy na czerwonym - to wyłącza mijania - więc nic mnie nie dziwi :devil:

Edek - napisz mi po co delikatnie zaciągasz ręczny. Bo rozumiem, że zaciągasz delikatnie, normalnie i ciężko - domyślam się, być może błędnie, ale może chodzi o oszczędzanie linki by się jak łańcuch rozrządu - nie naciągnęła?

 

:D  :D  :D  :D  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie dowiedzieliśmy się, że Edek też nie jest idealny, bo łamie przepisy ruchu drogowego . :thumbsup:

 

Jacko, a skoro już poruszyłeś temat hamulca ręcznego, to wytłumacz mi (albo może ktoś wytłumaczy) jak to będzie w momencie, gdy pojedziemy na przegląd okresowy pojazdu. Wjadziem na rolki w celu kontroli skuteczności hamulca awaryjnego i diagnosta powie żeby powoli zaciągnąć ów hamulec. No i co wtedy?  :|

Też o tym myślałem :D Myślałem również jak to by wyglądalo jak miśki sprawdzają na drodze ręczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...