Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Od dwóch dni jestem w posiadaniu nissana juke'a w wersji nismo z automatyczną skrzynią cvt.

Auto zostało "generalnie" sprawdzone przez serwis, nie wykazali żadnych problemów.

Niestety niepokoi mnie szarpanie przy zmianie biegów na R lub D.

Auto zachowuje się tak, jakby dostawało "solidnego kopa " w tyłek za każdym razem jak wrzucony zostaje wsteczny lub Drive.

Objawy pojawiają się na 1-2 sek po wrzuceniu biegu. Nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany czy zimny a tym bardziej opcja jazdy normal/sport czy eco. Dodam, że serwis sprawdził skrzynię 2 razy i nie miał zarzutów, natomiast jeżdziłem wcześniej mitsubishi ze skrzynią cvt i tam biegi wchodziły płynnie,  Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia ze skrzynią cvt i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania skrzyni w swoim aucie? Serwis stwierdził, że ten typ tak ma. Jak działąją wasze cvt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia ze skrzynią cvt i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania skrzyni w swoim aucie? Serwis stwierdził, że ten typ tak ma. Jak działąją wasze cvt? 

 

W trybie automatycznym skrzynia działa bardzo płynnie - tzn. nic nie szarpie, nawet przy gwałtownym przyspieszaniu. W porównaniu do auta z klasycznym automatem i przekładnią hydrokinetyczną całość działa zdecydowanie łagodniej.

 

W trybie "ręcznym", przy zmianie tych niby-biegów łopatkami przy kierownicy czuć moment zmiany przełożenia jako coś w rodzaju szarpnięcia, redukując w dół można też uzyskać coś na kształt hamowania silnikiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Wskazanie temp. zatrzymało się na migającym zerze. Gdzie jest umiejscowiony czujnik w juku..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Wskazanie temp. zatrzymało się na migającym zerze. Gdzie jest umiejscowiony czujnik w juku..?

 Witam, na załączonym pliku miejsce montażu przy automatycznej klimie 

Pozdrawiam

 

czujnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie szukam sprawdzonego serwisu, w którym mógłbym znaleźć spis oraz schematy oemowych części. Przykładem takiego portalu dla Toyoty jest 

 

http://www.toyodiy.com/

 

Póki co dla nissana znalazłem coś takiego

 

http://nissan-europe.epc-data.com/

 

Niestety w bazie jest wiele braków, w sumie znalazłem w niej tylko swoje auto, a zależy mi na porównaniu nr części mojego auta, z numerami aut nowszych/z innym wyposażeniem. 

 

Dobra tu sprawa przedstawia się zdecydowanie lepiej.

 

https://partsouq.com

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od dwóch dni jestem w posiadaniu nissana juke'a w wersji nismo z automatyczną skrzynią cvt.

Auto zostało "generalnie" sprawdzone przez serwis, nie wykazali żadnych problemów.

Niestety niepokoi mnie szarpanie przy zmianie biegów na R lub D.

Auto zachowuje się tak, jakby dostawało "solidnego kopa " w tyłek za każdym razem jak wrzucony zostaje wsteczny lub Drive.

Objawy pojawiają się na 1-2 sek po wrzuceniu biegu. Nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany czy zimny a tym bardziej opcja jazdy normal/sport czy eco. Dodam, że serwis sprawdził skrzynię 2 razy i nie miał zarzutów, natomiast jeżdziłem wcześniej mitsubishi ze skrzynią cvt i tam biegi wchodziły płynnie,  Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia ze skrzynią cvt i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania skrzyni w swoim aucie? Serwis stwierdził, że ten typ tak ma. Jak działąją wasze cvt? 

Cześć umnie jest podobna sytuacja w momencie pozostawienia auta na podjedzie lekko z górki spadek nawet nie jeden procent ,ciężko przełączyć z p na r .Jesli pozostawię samochód w droga strone problem nie wystepuje ,kwestia jest w zaciągnięciu ręcznego l czasami (zawsze parkuje tylem )w za szybkim jego zaciągnięciu w samochodzie lekko sie dźwiga tył.Jesli wrzuce przed P na N i dopiero ręczny i P( PROBLEM NIE WYSTEPUJE )zaznaczę ze mój juke  jest nowka sztuka i jest to joz 9 automat ale przed jukiem  nigdy nie nowy i nie CVT 

Umnie bardzo glosne terkotanie W CZASIE ODPALANIA  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nissan Juke 1,6 pocenie się silnika.

 

Witam wszystkich. Dziś byłem na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie i pokazałem im te zdjęcia jak pokrywa silnika od dołu jest ubrudzoną w oleju. Auto ma 41000km a oni twierdzą, że to nic poważnego. Serwis "naprawił" to przecierając szmatą nie zaglądając nawet do środka. Czy to Waszym zdaniem normalne?

 

 

7121a827407edd64f3af3ea2b0a2f917.jpg7121a827407edd64f3af3ea2b0a2f917.jpg6f76270a54dc7e08717a0ecd1f3d981b.jpga2f1af3e9ebb489d45607b6ff5a1d370.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie zagladajac do srodka" - cale szczescie Kolego bo jeszcze Ci pojezdzi. Po fotach widze ze to nic powaznego

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie zagladajac do srodka" - cale szczescie Kolego bo jeszcze Ci pojezdzi. Po fotach widze ze to nic powaznego

Dzięki! Zatem jestem już spokojny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Juke 1,6 pocenie się silnika.

 

Witam wszystkich. Dziś byłem na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie i pokazałem im te zdjęcia jak pokrywa silnika od dołu jest ubrudzoną w oleju. Auto ma 41000km a oni twierdzą, że to nic poważnego. Serwis "naprawił" to przecierając szmatą nie zaglądając nawet do środka. Czy to Waszym zdaniem normalne?

 

 

7121a827407edd64f3af3ea2b0a2f917.jpg7121a827407edd64f3af3ea2b0a2f917.jpg6f76270a54dc7e08717a0ecd1f3d981b.jpga2f1af3e9ebb489d45607b6ff5a1d370.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nie jest normalne,u mnie robili to na gwarancji normalnie nie szmatą.To się nazywa wyciek oleju z pod porywy rozrządu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne,u mnie robili to na gwarancji normalnie nie szmatą.To się nazywa wyciek oleju z pod porywy rozrządu.

ja mam to samo i jeszcze pomiedzy skrzynia i silnikiem na laczeniu skrzynia cvt 13.000 km przejechane wlasciciel od nowosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...po roku użytkowania robili u mnie na gwarancji uszczelnienie wału. Cały spód miałem z oleju ! ...takie to auto

niedowiary a to wszystko przez to ze one sa skladane w angli tak jak nasze polskie piwo rozlewane w angli całkowicie inaczej smakuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam pytanie czy radio z klimatyzacja i trybami jazdy w nissanie juke powinny być podświetlane w momencie kiedy zapale światła mijania .

Edytowane przez anka44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być podświetlane cały czas, niezależnie czy światła masz włączone czy nie. Chodzi Ci o ten cały panel, tak?

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być podświetlane cały czas, niezależnie czy światła masz włączone czy nie. Chodzi Ci o ten cały panel, tak?

tak  panel nie podswietla sie od momentu jak wymienilam akumulator na nowy i bylam w serwisie nissana o odkodowanie radia gdyz poprzedni własciciel nie dał mi kodu do radia .Nieiwem dlaczego tak sie stalo i co mma teraz robic ? moze to jakis bezpiecznik ? bo sama stacyjka jest podswietlana podczas jazdy natomiast caly panel z radiem klimatyzacja i trybami jazdy nie podświetla sie .

tak  panel nie podswietla sie od momentu jak wymienilam akumulator na nowy i bylam w serwisie nissana o odkodowanie radia gdyz poprzedni własciciel nie dał mi kodu do radia .Nieiwem dlaczego tak sie stalo i co mma teraz robic ? moze to jakis bezpiecznik ? bo sama stacyjka jest podswietlana podczas jazdy natomiast caly panel z radiem klimatyzacja i trybami jazdy nie podświetla sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Dzisiaj bylem w serwisie na oględzinach w związku z odglosem dzwolnienia pod czas przyspieszania. Diagnoza mnie zabiła. Auto kupiłem nowe w styczniu tego roku. Mechanik powiedział ze łańcuch rozrządu prawdopodobnie do wymiany. Dodam tylko ze zdążyłem przejechać autem 11.500km. Nie do wiary!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Łańcuszek wymienili. Ok. Niestety po 4 tygodniach pojawił sie nowy problem. Podczas przyspieszania, zmiany biegu na wyższy kontrolka od ciśnienia oleju sie zapala, pojedyncze mrugnięcie. Auto znowu do serwisu. Podejrzewają pompę oleju. Masakra jakaś ten silnik.

 

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Mam dziwny problem .... przy przyśpieszaniu słychać takie dziwne ciche terkotanie, cieżko to nazwać nawet czy ktoś może z tym się spotkał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

A jeszcze jedno pytanko:

jakby zmieniał radyjko na inne z funkcją połączenia z telefonem, to jak wtedy wygląda sprawa z wbudowanym zestawem głośnomówiącym w Żuku? Będzie działał?

 

 

Hejka.Wszysto bedzie dzialalo,zalezy tylko to co to za radio bedzie i czy bedzie mialo taka opcje + przyciski w kierownicy  ( dodatkowy koszt ... ;( )

Sam sie przymierzam do wymiany centrali ,chociaz na aktualnym ( seryjnym ) zestawie mozna niezle zaskoczyc znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu pierwszy raz. Niestety nie znalazłem tematu w którym mógł bym się przywitać więc robię to tutaj.

 

Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytanie.

 

Czy ktoś mi powie od jakiego innego Nissan emblemat/znaczek na maskę pasuje do Juke przed liftem?

 

Potrzebuje kupić taki znaczek/emblemat. W serwisie chcą kosmiczną kasę, a na allegro jest jeden i to na Litwie!

 

Proszę również Admina o umieszczenie zapytania w innym temacie jeśli uzna to za stosowne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A szukałeś na olx?

Ja wczoraj trafiłem na conajmniej 3 szt od 220 do 400 pln

 

https://www.olx.pl/oferta/atrapa-nissan-juke-od-2010-do-2014r-CID5-IDrAz4H.html.

 

 

O to chodzi?

Edytowane przez Kajus63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...