Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakas fotka bo zbytnio patrze na sojego JUKE i nie wiem jaka tylna boczna szyba i uszczelka ????????? bądż co bądź wszystko po takim czasie objęte jest gwarancja no prawie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 
Ja się bujam z panelem nissan connekt :((( Juke model z 2014 .

Czy ktoś miał przypadek restartu nawigacji w czasie jazdy? Wyłącza się wszystko i po ułamku sekundy włącza ponownie bez ustawienia celu podróży icon_sad.gif Kolejne wgrywane aktualizacje nie pomagają. 
A od kilku tygodni mam kolejną rozrywkę. Dzwonię do męża a tam koleżanka się odzywa - na wyświetlaczu mam imię męża i numer telefonu koleżanki icon_smile.gif Jak jest to błędne połączenie prywatne to przeżyję. Gorzej, że po kontrahentach mi tak wydzwania i się muszę z pomyłki tłumaczyć. 

Jakieś pomysły, bo serwis to chyba po omacku działa. Nie słyszeli o takim przypadku.

Jak mi się alarm uzbroił w czasie jazdy na środku skrzyżowania to na upały winę zwalili.


Pozdrawiam,Juke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Od wczoraj w moim Nissanie Juke Acenta 2013 rok podczas ruszania i skrecania kół slychac z okolicy podszybia cos w stylu delikatnego stukania.Podczad ruszania na wprost tego dźwięku nie ma.Wydaje mi sie ze pochodzi to z pod maski silnika, nie wewnatrz auta.Czy ktos ma jakis pomysł na to?Dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w miejscu kręcisz kierownicą to tego nie słychać? Z której strony ten dźwięk, niezależnie w którą stronę koła skręcone? Możesz doprecyzować, słychać to podczas ruszania na skręconych kołach, czy jak już ruszysz i wtedy skręcasz? Przy delikatnym ruszaniu też słychać czy jak szybciej ruszysz?

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy ruszam gwaltownie czy dekikatnie i czy w prawo albo lewo, dzwiek wydobywa sie i tak i tak, nazwalbym to naprężaniem sie czegos i wydobywa sie mniej wiecej po srodku przedniej szyby.Przy postoju i jazdy wprost tego nie ma.Nie tylko przy ruszsniu, nawet jak zwalniam z malej predkosci na parkingu i skrece kola to wydobywa sie ten dzwiek.To nie jest stukanie, cos jakby tak dziwnie zgrzytalo albo napinało sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje delikatne ''skrzypnięcie'' jak np. zjeżdżam z krawężnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jade do serwisu, mam nadzieje ze do tego dojdą

Jest tam cos blisko podszybia zwiazanego ze skretem kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam cos blisko podszybia zwiazanego ze skretem kierownicy?

 

Owszem - łożyska kolumn MacPhersona. Z reguły ich zużycie objawia się właśnie takimi metalicznym chrzęszczeniem. Po opisie sądząc obstawiałbym właśnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 łożyska kolumn MacPhersona

 

Też o tym pomyślałem, ale strasznie szybko by się posypały, auto młode, niecałe dwa lata. Sebuch1981 jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, ale strasznie szybko by się posypały

 

Zdarza się - z tego co słyszałem, to jest to jeden ze słabych punktów Juke. Ale jeśli to jest to, to na szczęście naprawa jest względnie prostą sprawą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska super plastikowe sypią się w każdym modelu Nissan mi poleciały przy 7000km dokładnie dwa lata  :D

Ale wymienili na gwarancji na wzmacniane i na razie cisza jak makiem zasiał ale na postoju nie kręcę co by ich nie pomielić gwarancji już nie mam  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w serwisie odnosnie tych odglosow przy skrecaniu w okolicy przedniej szyby.W zawieszeniu wszystko ok, to podobno buda sie skreca bo jest miekkie zawieszenie i stad te trzeszczenie w okolicy deski rozdzielczej.Jest to dosc denerwujące jak na 2 letnie auto :( czy ktos poradzil sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w serwisie odnosnie tych odglosow przy skrecaniu w okolicy przedniej szyby.W zawieszeniu wszystko ok, to podobno buda sie skreca bo jest miekkie zawieszenie i stad te trzeszczenie w okolicy deski rozdzielczej.

 

Pojechałbym do innego warsztatu - przy opisanych objawach na pewno do wymiany są łożyska MacPhersonów:

 

fd087b762c84bafcgen.jpg

 

Skrzypienie dochodzi z tych zaznaczonych miejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ozo71          O co chodzi z ładowaniem akumulatora.................

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozysko kolumny Macphersona raz zgrzyta raz nie jak jest do wymiany czy zgrzyta zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozysko kolumny Macphersona raz zgrzyta raz nie jak jest do wymiany czy zgrzyta zawsze?

 

Może zgrzytać tylko czasami - to zależy. Ja np. miałem w Civicu taką sytuację, że odgłosy były tylko wtedy, jak dana strona była obciążona bardziej niż tylko statycznym ciężarem auta. Np. w garażu na płaskiej podłodze nic nie hałasowało, ale już w czasie skrętu wystarczyło lekko ruszyć kierownicą, żeby było coś słychać. Podobnie było jak się jednym z przednich kół wjechało np. na wyższy od jezdni chodnik. 

 

W stanie agonalnym hałas jest już straszny i prawie zawsze przy skręcaniu kół się pojawia, ale na początku może to zależeć jeszcze od jakichś dodatkowych czynników.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale nawet gdy nie ma stanu agonalnego to gdy skręcasz kołami to słychać raz mocniej raz ciszej, ale da się to odczuć .


Tak miałem w Reni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie łożyska u mnie jest cisza jakies tam delikatne zgrzytniecie przy zjezdzaniu z naprawdę wysokiego chodnika nic po za tym bardziej myślę ze to może być zacierajaca się pompa wspomagania........... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby elektrycznym ...... :dribble:

 

a tak serio chodziło mi o wspomaganie ogólnie .

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...