Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silownik klapy bagaznika


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz to daj na PW adres i Ci wyślę.Zostały mi jeszcze po testach :D

Monka,jeżeli masz siłowniki oryginalne,a chciałbyś podnieść wyżej klapę,można zastosować przedłużkę do siłowników.Są dostępne długości 2,3,5 cm,cena niewielka bo coś około 10zł za chyba komplet.Tylko trzeba by było sprawdzić delikatnie po montażu czy nie urwie zaczepu przy zamykaniu,ale moim zdaniem nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 mam nadzieję, że twoje proroctwo o zemście zeszlifowanego uchwytu się nigdy nie spełni :) A tak poważnie, to gdyby moja metoda zawiodła, to zakupię skośne uchwyty. Tak jak napisał peceq oryginalne są na pewno lekko skośne, co zresztą widać na załączonym przez niego zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,nie bierz tego tak dosłownie :D Nikomu nie życzę źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka,jeżeli masz siłowniki oryginalne,a chciałbyś podnieść wyżej klapę,można zastosować przedłużkę do siłowników.

 

Dzięki za podpowiedź, jednak to się chyba nie sprawdzi ze względu na brak miejsca na taką przedłużkę po zamknięciu klapy, nie wejdzie między koniec siłownika, a przegub na klapie, oznaczone strzałkami.

 

post-88157-0-63976800-1451216435_thumb.jpg

 

Sprawdziłem ilość miejsca na zamiennik, po zamknięciu klapy, od przegubu, do przegubu, wychodzi jakieś 315mm +/-2mm (trzeba liczyć mniej niż pokazuje metr bo nie mogłem zamknąć do końca klapy, żeby widzieć gdzie się przegub kończy):

 

post-88157-0-49161200-1451216557_thumb.jpg

 

Natomiast długość siłownika L(max) przy otwartej klapie od przegubu, do przegubu wynosi 520mm.

 

Także mając te wszystkie w/w długości myślę że idealnie będzie pasował siłownik FA Krosno 23851 z Renault Laguna II Kombi:

 

post-88157-0-69641300-1451216913_thumb.jpg

 

Ma też takie same mocowanie nr 9 jak zamiennik FA Krosno do QQ.

 

Za parę dni zrobię jeszcze pomiary na ile zmiana L(max) na 535mm wpłynie na wysokość otwarcia klapy ale potrzebuje do tego pomocy drugiej osoby. Wygląda na to, że zawias bez problemu pozwoli na zwiększony skok siłownika.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka,przedłużka jest cienka i daje się ją od strony cylindra


przedluzka-tloka-10-mm-na-gwint-m8.jpg

Tak to wygląda

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jej grubość tylko długość. Te 20mm musisz gdzieś zmieścić, w tym konkretnym przypadku to się nie sprawdzi.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to daj na PW adres i Ci wyślę.Zostały mi jeszcze po testach :D

Monka,jeżeli masz siłowniki oryginalne,a chciałbyś podnieść wyżej klapę,można zastosować przedłużkę do siłowników.Są dostępne długości 2,3,5 cm,cena niewielka bo coś około 10zł za chyba komplet.Tylko trzeba by było sprawdzić delikatnie po montażu czy nie urwie zaczepu przy zamykaniu,ale moim zdaniem nie powinno.

Dzieki Jacko za te końcówki, dzis zamontowalem i na razie ok, mam wrazenie ze musze mocniej docisnąć bagażnik zeby go zamknąć ale daje radę, zobaczymy co żona na to ;)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:rofl:  Nie wrócą. Potrzebna regulacja , ale jeśli to Ci nie przeszkadza , to przy okazji.

Dotyczy regulacji drzwi, w jaki sposób się je reguluje? Próbowałem trochę na ryglu ale to nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy regulacji drzwi, w jaki sposób się je reguluje? Próbowałem trochę na ryglu ale to nic nie daje...

W serwisowce cos pisza o wymiarach szczelin drzwi bagazowych ake czy mozna je regulowac? Moge podeslac takową to sobie zobaczysz

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowce cos pisza o wymiarach szczelin drzwi bagazowych ake czy mozna je regulowac? Moge podeslac takową to sobie zobaczysz

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

 

Poprosiłbym.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem te siłowniki dla Renault Laguna II z FA Krosno nr 23851.

Zastanawiam się tylko czy nie będą za mocne do Qashqai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak je zainstalujesz, zrób proszę pomiar ile wyżej unosi się klapa.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Renault Laguna II z FA Krosno nr 23851, ale nie mam czasu na montaż. Może dzisiaj się uda. To dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał klapę bez siłowników to zmierz proszę jak wysoko da się ją unieść.

 

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki z Renault Laguna II z FA Krosno nr 23851 założyłem i tak:

- na starych siłownikach klapa otwierała się po dopchnieciu ręką na 180cm;

- na nowych siłownikach klapa otwiera się na 196cm;

- bez siłowników myślę że otwiera się spokojnie na 220cm (nie starczyło miary);

- co najważniejsze to klapa po naciśnięciu przycisku otwarcia podnosi się sama, więc za blende nie trzeba już ciągnąć i jedyna siła jaka na nią działa to ta potrzebna do nacisniecia przycisku otwierania. Klapę muszę od połowy przytrzymać ręką bo pędzi jak szalona.

Jestem mega zadowolony że już głową nie wale o klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,jeżeli klapa pędzi jak szalona to:

-albo za mocne siłowniki

-albo założone odwrotnie

-albo są uszkodzone i nie hamują jak należy

Czy nie są uszkodzone,łatwo sprawdzić,demontując jeden z nich i trzymając za cylinder i opierając o podłogę,wcisnąć tłoczysko i zwolnić nacisk.Jeżeli wyskoczy jak szalone,nadaje się na złom.Ma wysunąć się szybko,a od połowy suwu zwalniać.Radzę przy tym eksperymencie zaopatrzyć się w grubą rękawicę,bo mała główka mocowania mocno wchodzi w rękę i należy pamiętać o zębach :D Wszak 400N  nacisku to jakby nie było 40kg!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki sprawne ale dużo mocniejsze 435N. Jeden nie utrzymuje klapy u góry. Co do zamykania to jest zdecydowanie ciężej ale daje rade.

 

Trochę bałem się puścić klapę samą, jutro to przetestuję.

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wynik, poprawa o 16cm, biorę to bo mam 186cm i już parę razy przydzwoniłem w klapę. Podaj gdzie je kupiłeś.

 

Cieszę się, że moje teoretyczne wyliczenia parę postów wyżej okazały się prawidłowe.

 

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi od mondeo na poczatku tez ciezko chodziło, teraz jakby sie troche wyrobilo albo mi sily przybylo :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Robert,jeżeli klapa pędzi jak szalona to:

-albo za mocne siłowniki

-albo założone odwrotnie

-albo są uszkodzone i nie hamują jak należy

Czy nie są uszkodzone,łatwo sprawdzić,demontując jeden z nich i trzymając za cylinder i opierając o podłogę,wcisnąć tłoczysko i zwolnić nacisk.Jeżeli wyskoczy jak szalone,nadaje się na złom.Ma wysunąć się szybko,a od połowy suwu zwalniać.Radzę przy tym eksperymencie zaopatrzyć się w grubą rękawicę,bo mała główka mocowania mocno wchodzi w rękę i należy pamiętać o zębach :D Wszak 400N nacisku to jakby nie było 40kg!!!

Odwrotnoe tzn do gory nogami? Bo rozumiem ze lewy od prawego sie niczym nie rozni

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wynik, poprawa o 16cm, biorę to bo mam 186cm i już parę razy przydzwoniłem w klapę. Podaj gdzie je kupiłeś.

 

Cieszę się, że moje teoretyczne wyliczenia parę postów wyżej okazały się prawidłowe.

 

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Masz tu link http://allegro.pl/silownik-klapy-bagaznika-renault-laguna-ii-kombi-i5373572978.html Aukcja dotyczy dwóch rodzajów, musisz wybrać ten nr FA Krosno nr 23851.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi od mondeo na poczatku tez ciezko chodziło, teraz jakby sie troche wyrobilo albo mi sily przybylo :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odwrotnoe tzn do gory nogami? Bo rozumiem ze lewy od prawego sie niczym nie rozni

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Stronami niczym się nie różnią.Chodzi o montaż albo cylindrem do klapy,albo cylindrem do nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...