Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silownik klapy bagaznika


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, monkahead napisał:

Odgrzewam kotleta. Czy w końcu jest jakiś sprawdzony zamiennik ori siłowników który umożliwia wyższe podniesienie klapy bagażnika (dłuższy skok i większa siła), czy inne zamienniki się nie sprawdzają i pozostaje jedynie FA Krosno (oryginalny skok i siła).

pisałem już poczytaj wyżej że idealnie pasuje od laguny klapa się podnosi powyżej 180 cm tak że nie stukam głową oryginały co chwila stuknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 16:17, agit11 napisał:

pisałem już poczytaj wyżej że idealnie pasuje od laguny

Lagun były 3 rodzaje, w każdym kilka odmian. Siłowniki mają być od laguny II kombi (tzw grandtour).

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem siłowniki z Laguna II kombi, te które sam wytypowałem kilka postów wcześniej jako dobry zamiennik, a które sprawdził w realu agit11, dzięki! Siłowniki z firmy Prolift, można je kupić na Allegro lub bezpośrednio tutaj: https://silowniki.eu/renault-laguna-2-01-07-kombi w tej samej cenie 17zł sztuka.

Pomiar wysokości unoszenia klapy od plastikowej osłony (koło zamka) do ziemi:

- 175cm ori siłownik

- 183cm zamiennik z Laguny

Klapa otwiera się szybciej ale nie leci, na sam koniec powiedziałbym nawet że ładnie zwalnia. Trzeba użyć za to większej siły aby ją zamknąć ale to nie problem dla mnie. Ogólnie modyfikacja na plus, szkoda że tak późno to zrobiłem.

Poniżej załączona aukcja oraz zdjęcie obu siłowników, wersja z Laguny jest delikatnie dłuższa.

TELESKOP KLAPY TYŁ RENAULT LAGUNA II KOMBI - OKNO 7402794599 - Allegro.pl.pdf

20190217_112402 (Duży).jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2019 o 16:20, monkahead napisał:

Kupiłem siłowniki z Laguna II kombi, te które sam wytypowałem kilka postów wcześniej jako dobry zamiennik, a które sprawdził w realu agit11, dzięki! Siłowniki z firmy Prolift, można je kupić na Allegro lub bezpośrednio tutaj: https://silowniki.eu/renault-laguna-2-01-07-kombi w tej samej cenie 17zł sztuka.

Pomiar wysokości unoszenia klapy od plastikowej osłony (koło zamka) do ziemi:

- 175cm ori siłownik

- 183cm zamiennik z Laguny

Klapa otwiera się szybciej ale nie leci, na sam koniec powiedziałbym nawet że ładnie zwalnia. Trzeba użyć za to większej siły aby ją zamknąć ale to nie problem dla mnie. Ogólnie modyfikacja na plus, szkoda że tak późno to zrobiłem.

Poniżej załączona aukcja oraz zdjęcie obu siłowników, wersja z Laguny jest delikatnie dłuższa.

TELESKOP KLAPY TYŁ RENAULT LAGUNA II KOMBI - OKNO 7402794599 - Allegro.pl.pdf

 

Potwierdzam. Kupiłem, zamontowałem, hula jak napisano. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem j w firmy prolift o symbolu E2275 o sile 425N długości 507 mm, skoku 230 mm wspaniale działa, otwiera, hamuje, nie uderzam wreszcie głową, polecam, 16,99 zł za sztukę

Edytowane przez Karol
Pomyłka w danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakiś link gdzie kupiłeś te siłowniki.

W dniu 25.03.2019 o 16:15, Karol napisał:

Kupiłem j w firmy prolift o symbolu E2275 o sile 425N długości 507 mm, skoku 230 mm wspaniale działa, otwiera, hamuje, nie uderzam wreszcie głową, polecam, 16,99 zł za sztukę

A można jakiś link gdzie kupiłeś te siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dzięki, kupiłem te siłowniki do QQ z 2007 roku. Działają świetnie.Minie jeszcze trochę czasu zanim pozbędę się odruchu schylania przy  otwieraniu bagażnika :) Otwiera się wysoko i bez niepokojących objawów.

Trochę siły trzeba włożyć w zamknięcie klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy QQ z 2011 r. też będą pasowały? Blacha gdzieś się wyciera przez ten większy wychył? Nie uderzają za mocno na końcówce?

Ktoś tu proponował takie:

https://allegro.pl/oferta/silownik-teleskop-klapy-bagaznika-nissan-qashqai-i-7249103631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krosno ma bardzo dobre siłowniki do klap. Swego czasu wymieniłem w Pulsarze, bo na gwarancji ASO nie uznało tego, że klapę musiałem unieść nad głowę, by dopiero poszła dalej do góry.
By się upewnić, czy coś pasuje, porównaj parametry tego siłownika z Krosna, który pokazałeś w linku:

Średnica tłoczyska: 8 mm

Średnica cylindra: 18,5 mm

L max: 515 mm

Skok: 210 mm

Siła F1: 365 N

z tym co masz opisane na siłownikach w swoim aucie.
Jeżeli są identyczne, to nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz.

Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości co do parametrów, polecam kontakt ze sklepem firmowym Krosna Amortyzatory Krosno     

Bardzo sympatyczni ludzie i na pewno udzielą fachowej porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezzar1 napisał:

Czytałem tu, że wstawiając siłowniki od laguny II kombi, klapa podnosi się nieco wyżej.

Nie rozumiem, dlaczego wstawiać od "czegoś tam" skoro można kupić zgodne z parametrami tych, które mamy fabrycznie zamontowane, a te z Krosna niczym nie ustępują tym które nam zaaplikował Nissan, a moim osobistym zdaniem są lepsze i trzymają parametry, w przeciwieństwie do tego badziewia, które mi Nissan zamontował fabrycznie w Pulsarze. No i cena sporo niższa od Stabilusa itp. rzekomo bardziej markowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej G napisał:

Nie rozumiem, dlaczego wstawiać od "czegoś tam" skoro można kupić zgodne z parametrami tych, które mamy fabrycznie zamontowane

Chodzi o to, aby klapa unosiła się wyżej. Dzięki temu nie walimy w nią głową. Niskich to oczywiście nie dotyczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 10:51, cezzar1 napisał:

Czytałem tu, że wstawiając siłowniki od laguny II kombi, klapa podnosi się nieco wyżej.

zgadza sie mam takie zabudowane i klapa wyraźnie wyżej się podnosi ok 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Też zamontowałem taki właśnie zestaw:https://allegro.pl/oferta/2x-silownik-teleskop-renault-laguna-ii-kombi-ok-8495998177?snapshot=MjAyMC0wMS0xNFQwMDoxNjowNS4wNDRaO2J1eWVyO2I0NTc3MTE0NDZjNzBlMmE3NmRmOGJjN2U2Y2RkZDYwZmIyNGJhOTI5MGQ4N2MwNzI4M2ExNDc3NWQ5MGQ3ZDM%3D i jest ok. Zdecydowanie wyżej klapa  się podnosi ale są bardzo mocne. Z czasem pewnie się "wyrobią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 21:50, adam68 napisał:

Witam . Też zamontowałem taki właśnie zestaw:https://allegro.pl/oferta/2x-silownik-teleskop-renault-laguna-ii-kombi-ok-8495998177?snapshot=MjAyMC0wMS0xNFQwMDoxNjowNS4wNDRaO2J1eWVyO2I0NTc3MTE0NDZjNzBlMmE3NmRmOGJjN2U2Y2RkZDYwZmIyNGJhOTI5MGQ4N2MwNzI4M2ExNDc3NWQ5MGQ3ZDM%3D i jest ok. Zdecydowanie wyżej klapa  się podnosi ale są bardzo mocne. Z czasem pewnie się "wyrobią".

Tej mocy własnie się obawiam :)  Kiedyś wymieniałem przy golfie III niby do tego modelu a jak się otwierały to nie wyhamowywały przy końcu i było wrażenie jakby klapę chciały wyrwać :(

Mam 1.80 m ale chyba pójdę w te z krosna mimo tego, że klapa będzie za nisko.

Andrzej G - na siłownikach nie będzie parametrów, czy według modelu z siłowników (jeżeli są opisane) jestem wstanie znaleźć parametry w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
39 minut temu, Przemek74 napisał:

Andrzej G - na siłownikach nie będzie parametrów, czy według modelu z siłowników (jeżeli są opisane) jestem wstanie znaleźć parametry w internecie?

Przecież opisałem Ci wszystko wcześniej. Spisujesz parametry ze starego siłownika, dzwonisz do nich i podajesz co wymieniłem wcześniej. Jeżeli na siłowniku nr. OEM, to też go spisz - będzie im łatwiej znaleźć. Na ich stronie internetowej będzie Ci ciężko coś znaleźć, bo jest strasznie niekompletna. Telefonicznie znajdziesz wszystko czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam
Przeczytałem  wszystkie wypowiedzi na tym forum i innych źródłach,  wyczytałem ze do QQ j10 montuje się   siłowniki od lagunyII grandtour to jest jasne ale nie znalazłem nic konkretnego o wersji dłuższej QQ + 2  . czy będą  pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebcio76 napisał:

 wyczytałem ze do QQ j10 montuje się   siłowniki od lagunyII grandtour to jest jasne ale nie znalazłem nic konkretnego o wersji dłuższej QQ + 2  . czy będą  pasować? 

Zamiast kupować w ślepo, wejdź na stronę Amortyzatory Krosno

Masz tam namiary na firmę Gali, która jest ich głównym dystrybutorem. Nie szukaj na ich stronie samodzielnie, bo yo karkołomne zadanie. Przygotuj dane ze swoich siłowników:

- numery OEM lewego i prawego siłownika

- siła odrzutu

- długość

- skok

Wykonaj telefon, podaj w/w dane swoich siłowników, a resztę pozostaw sprzedawcy. Ja swego czasu się mocno naszukałem siłowników do Pulsara, a tam dostałem bez problemu i jak dotychczas działają elegancko. Dostawa trochę droga (20 pln), ale najważniejsze że dostałem to, czego szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej G napisał:

Zamiast kupować w ślepo, wejdź na stronę Amortyzatory Krosno .......

Wykonaj telefon, podaj w/w dane swoich siłowników, a resztę pozostaw sprzedawcy. Ja swego czasu się mocno naszukałem siłowników do Pulsara, a tam dostałem bez problemu i jak dotychczas działają elegancko. Dostawa trochę droga (20 pln), ale najważniejsze że dostałem to, czego szukałem.

Dzięki za namiary,  ale poczekam   aż będzie cieplej i odepnę obecne siłowniki i zobaczę czy da radę wyżej otworzyć klapę i zamontować  dłuższe siłowniki.
Chyba że ktoś z  forumowiczów wałkował temat w QQ+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do qq+2 pasują od  BMW E36 kombi podobno .

Ja zamontowałem od laguny i jestem zadowolony , dźwiga się teraz znacznie wyżej .

Przy aktualnej pogodzie trzeba tylko uważać na lód na daszku ze stopem ;)

 

Edytowane przez Seba37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 31.01.2021 o 21:25, sebcio76 napisał:

Witam
Przeczytałem  wszystkie wypowiedzi na tym forum i innych źródłach,  wyczytałem ze do QQ j10 montuje się   siłowniki od lagunyII grandtour to jest jasne ale nie znalazłem nic konkretnego o wersji dłuższej QQ + 2  . czy będą  pasować? 

Znalazłem, zamontowałem i mam siłowniki do Qashqai+2, które wyżej otwierają klapę!

Przede wszystkim po dwóch latach posiadania QQ+2 mogę śmiało stwierdzić, że "+2" to nie jest to samo co "pięcioosobowe J10 tylko dłuższe". O ile J10 jest dosyć popularny, o tyle o detalach typowych dla "+2" nie ma za dużo informacji. W tym przypadku siłowniki różnią się długością i siłą wyrzutu, bo klapa od "+2" ma inny kształt niż w pięcioosobowym.

Miałem trochę szczęścia z poszukiwaniem siłowników otwierających wyżej klapę "+2", ale się udało i na razie jestem zadowolony 😃

A o co chodzi z tym szczęściem - okazuje się, że siłowniki, które mi podpasowały, żeby wyżej otwierać klapę w QQ+2, to standardowe siłowniki od "zwykłego" QQ J10 ! 😮

Przy czym polecam zwrócić uwagę na długość i suw, bo widziałem w opisach dwa rodzaje, które mogą się różnić długością tłoka.
Ja kupiłem dokładnie z tej oferty https://allegro.pl/oferta/esen-skv-52skv437-sprezyna-gazowa-pokrywy-bagaznik-11350526273 

W ofertach widziałem też dla J10 5-os takie, które moim zdaniem mogą mieć za długi cylinder SIŁOWNIK TELESKOP KLAPY x2 NISSAN QASHQAI 2007- GT2607 za 40 zł z Modlniczka - Allegro.pl - (11504639426) i wtedy klapa w "+2" może się nie domknąć.


Wybrałem te siłowniki, bo ich specyfikacja zgadzała się z założeniami jakie sobie wcześniej przyjąłem po eksperymentach z siłownikami od Laguny II:
* siła: 355N (celowałem w ~400N standardowe od QQ+2 mają 375N) mam nadzieję, że zimą lub po czasie nie będzie im brakowało siły. Te od Laguny II mają 480N i jak je założyłem, to kogoś lżejszego mogłyby zmieść przy otwieraniu 😁
* długość: 518mm (celowałem w ~520-525mm, standardowe od QQ+2 mają 502mm);
* suw 210mm (celowałem w min. 215mm, standard od QQ+2 ma 192mm), tak naprawdę zależało mi, żeby długość-suw była taka sama lub mniejsza niż w standardzie, czyli 502-192=310 > 518 - 210 = 308, wtedy miałem pewność, że klapa się domknie i cylinder zmieści się po złożeniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, właśnie problem uderzania głową w klapę bagażnika mnie też dotyczy więc zamówiłem przed chwilą na znanym portalu Renault Laguna II Kombi Siłownik klapy tył 2szt 23671 za 74 zł z Świerzowa Polska - Allegro.pl - (11303576673).(Oczywiście Numer FA Krosno: 23851) . Dam wam znać po zamontowaniu jak działają i jakie mam odczucia.

Edytowane przez pshow2
dopisałem model amortyzatorów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak obiecałem piszę po zamontowaniu amortyzatorów klapy od Laguny. Klapa podnosi się wyżej ,nie przeszkadza to półce i sznurkom które ją podnoszą, po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu nie widać potrzeby przekręcania końcówek amortyzatorów. Ja mam 181 cm wzrostu i po otwarciu klapy wchodzę pod klapę nie uderzając w nią głową. Amortyzatory podnoszą płynnie klapę tylko w końcowym momencie jest lekkie uderzenie spowodowane mocą i długością amortyzatora. Amortyzator oryginalny jest ok 1,5-2cm krótszy. W załączeniu foto. Jestem zadowolony.😀

20221129_191831.jpg

20221129_191836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pshow2 napisał:

Amortyzatory podnoszą płynnie klapę tylko w końcowym momencie jest lekkie uderzenie spowodowane mocą i długością amortyzatora.

Nie ma tłumienia na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...