Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Drastyczna utrata mocy


skys_the_limit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Przydarzyło mi się przykre zdarzenie, samochód stracił moc... tzn pierwszy i drugi bieg jest niby ok, na trzecim zaczyna się coś dziać pod maską ale dopiero w okolicy 3000 obrotów, czwórka do porażka o 5 i 6 nie wspomnę. Wczoraj jechałem po drodze szybkiego ruchu 120-130 km/h 6 bieg i nie mogłem wyprzedzić "czikaczento" :( zrzut na piątkę coś pomógł ale i tak mały samochodzik zostawił mnie z tyłu. Wszystko zaczęło się jakiś tydzień temu przy gwałtowniejszym przyspieszaniu gdy obroty dochodziły do 2200 przychodził moment dosłownie 1 - 2 sekundy gdzie samochód tracił moc a potem w górę był ok. Co dziwne samochód nie dymi, żadna kontrolka się nie pali a samochód jeździ jakby miał 60 KM. Dodam jeszcze, że jakieś 2-3 tygodnie temu miałem wymieniane: olej, i wszystkie filtry oraz koło pasowe. Przebieg samochodu około 225 k kilometrów. Może to być turbina? czy może któryś z filtrów jest źle zamontowany albo jakiś wadliwy? 

 

Proszę o pomoc!

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość carserwis-cymru

Czy po ponownym odpaleniu samochodu wszystko wraca do normy? Tzn. moc ma ponownie?

Witam. Ja mam ten problem 2.2dci p12 ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok pod warunkiem że nie chodzi na wolnych obrotach.Walczę z nim już miesiąc i nie mam pojęcia co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam ten problem 2.2dci p12 ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok pod warunkiem że nie chodzi na wolnych obrotach.Walczę z nim już miesiąc i nie mam pojęcia co jest.

 

Pompa straciła swoje parametry co do paliwa, to samo tyczy się wydatku paliwa na wtryskach. W ostateczności zawór SCV.

Lecz najpierw powinieneś podjechać gdzieś na komputer aby odczytano błędy.

Na forum jest gdzieś plik pdf. w którym są opisane różne objawy utraty mocy i sposób ich naprawy. W niektórych modelach, przyczyną może być nawet spalona żarówka STOP. W tedy samochód "przechodzi" w tzw. "Tryb Awaryjny".

W tym temacie i post #13, masz zebraną całą esencję tego co może być http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92351-nie-chce-jecha%C4%87-primerka-kombi-p12-22-dci-139-km/?do=findComment&comment=947508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Forumowiczów,

 

Przydarzyło mi się przykre zdarzenie, samochód stracił moc... tzn pierwszy i drugi bieg jest niby ok, na trzecim zaczyna się coś dziać pod maską ale dopiero w okolicy 3000 obrotów, czwórka do porażka o 5 i 6 nie wspomnę. Wczoraj jechałem po drodze szybkiego ruchu 120-130 km/h 6 bieg i nie mogłem wyprzedzić "czikaczento" :( zrzut na piątkę coś pomógł ale i tak mały samochodzik zostawił mnie z tyłu. Wszystko zaczęło się jakiś tydzień temu przy gwałtowniejszym przyspieszaniu gdy obroty dochodziły do 2200 przychodził moment dosłownie 1 - 2 sekundy gdzie samochód tracił moc a potem w górę był ok. Co dziwne samochód nie dymi, żadna kontrolka się nie pali a samochód jeździ jakby miał 60 KM. Dodam jeszcze, że jakieś 2-3 tygodnie temu miałem wymieniane: olej, i wszystkie filtry oraz koło pasowe. Przebieg samochodu około 225 k kilometrów. Może to być turbina? czy może któryś z filtrów jest źle zamontowany albo jakiś wadliwy? 

 

Proszę o pomoc!

 

pozdrawiam Michał

okazało się, że padł elektrozawór od turbiny. Naprawa to jakieś 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki "szacun"-jak to młodzież powiada. 

Pewnie nikt na tym Forum nie spodziewałby się tego, aby ktoś dał odpowiedź po półtora roku, co do występującej usterki i jej naprawy. 

Za Twoją "wytrwałość" a raczej za Forumowiczów -- to dla Ciebie, ode mnie "+" lecz to tylko po to abyś się z nami wszystkimi dzielił swoimi informacjami - lecz może od razu, a nie z takim opóźnieniem, bo samochód "rudą zajdzie" jak będzie tyle stał.

Twoją informację pozwolę sobie "dokleić" do innych spostrzeżeń i napraw  - co do utraty mocy. , do odpowiedniego pliku pdf, który jest na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...