Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wieśniackie rozwiązanie.

Robiłem ostatnio oświetlenie do akwarium . Zostało mi dosłownie ścinek 4 ledzików z kabelkami.

Na bezczelnie wpiąłem w kostkę lampy bagażnikowej. Może nie widać ale na prawdę jest mega jasno a tasiemka tylko dynda.

5m to chyba 35 zł. wtedy możesz sobie nawet progi podświetlić :) ( od dołu samochodu ). :P

 

 

IMG_20210220_225027.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy nie będzie, z takich samoróbek, niespodziewanego "ognia" lub "wysadzenia" instalacji? Pytam (nie krytykuję), gdyż nawet led-y potrzebują jakiejś mocy, aby poświeciły, nawet przy instalacji domowej (220 V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś są homologacje i testy. Akumulator słaby nie jest spokojnie da radę wzniecić pożar więc nie można tego rozpatrywać w aspekcie mocy samych pasków bo co jak dostaną zwarcia? Ale w pewnym wieku patrzy się na wszystko inaczej :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmarnuje
Ledy są certyfikowane
Choć ponoć i tak większość idzie z jednej linii.

A idąc dalej to połowa z nas ma wrzucone ledy na tablicach i wnętrzach bez homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale nie są to doklejane fragmenty pozostałości. Internet pełen jest nieznanych (niewyjaśnionych) przypadków samozapłonu auta. Co najciekawsze, często dotyczy to nie tylko tych kilkunastoletnich i starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , ale wyjechaliście na moje ledy.
Ale chyba jesteście przewrażliwieni.
Pewnie połowa zapłonów była po doklejonych listwach ledowych.

Natomiast wymiana chińczyka multimedialnego jest bardziej "bezpieczne " niż moje ledy.

Ale dziękuję za troskę o mój samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy są certyfikowane
Choć ponoć i tak większość idzie z jednej linii.

A idąc dalej to połowa z nas ma wrzucone ledy na tablicach i wnętrzach bez homologacji.

Czy naprawdę wierzycie, że oznaczenie CE (tzw. „homologacja”) na znacznej części produktów z Azji oznacza coś więcej niż „China Export”? I to bez względu na nadrukowane na opakowaniu logo marki, która faktycznie jest jedynie dystrybutorem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesteśmy nieco przewrażliwieni (u mnie to przyszło z wiekiem - mam w domu dużą gaśnicę, w kuchni małą, koce na dole i do góry domu, oświetlenie led palące sie bez dostawy prąd oświetlające holle i schody i takie inny bzdury)... Choć przyznam się, że wymieniłem JEDNĄ żarówkę w tylnej podsufitce na LEDową - ale zastanawiałem się nad tym czy to bezpieczne - mam OSRAMa, nie jakieś nie wiadomo co. Poza tym podczas przymiarek odkryłem, że oryginalna żarnikowa (!!!!) grzeje się jak żelazko... więc poniekąd jest bezpieczniej. Choć pewnie i tak auto gasi po czasie zostawioną lampkę. Ale taki powerbank do rejestratora pod fotelem to już budzi moje zastrzeżenia i obawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, piterros napisał:


Czy naprawdę wierzycie, że oznaczenie CE (tzw. „homologacja”) na znacznej części produktów z Azji oznacza coś więcej niż „China Export”? I to bez względu na nadrukowane na opakowaniu logo marki, która faktycznie jest jedynie dystrybutorem.
 

Oznaczenie CE nie ma nic wspólnego z homologacją. To tylko deklaracja producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej. A w większości przypadków produktów z Chin oznacza - jak napisał @piterros „China Export”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

By wszystko było jasne i zrozumiałe, zacytuję fragment artykułu z muratorplus.pl

Znak CE dla China Export

Forma i wielkość znaku CE jest ściśle określona i zastrzeżona. Nie istnieje jednak instytucja odpowiedzialna za sprawdzanie produktów pod względem oryginalności znaku. Lukę tę wykorzystali chińscy producenci, którzy umieszczają na swoich wyrobach bardzo podobny znak - logo China Export, różniący się od oryginalnego symbolu CE tylko jednym detalem i mniejszym odstępem pomiędzy literami.

Logo China Export (po lewej) niewiele różni się oryginalnego symbolu CE

gf-bGe7-KZ5B-Pgv9_logo-china-export-po-l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

Na szczęście w domu ledy mam tylko w akwarium.
 

A ja wszystko LEDowe :) Ale tylko Philips i Osram (miałem kilka chińczyków ale one padają szybciej niż prędzej, a z tej dwójki od 8 lat nic...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty jesteś bardziej przezorny niż ja?  :) 

W Pracy mam ledy żarówki w suficie -  i dla mnie ba ładnie i długo świecą castoramowe. ichniejsze.

Żadne popularne anluxy.

 

Ale wracajmy do moich ledów w bagażniku - bo nas pogonią :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i dodałem   ,oczywiście nie pale?

IMG_20210310_011403.jpg

1615335634462.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Schowek na okulary (dobry, ponieważ mieszczą się duże okulary na mój vader-ski łeb).

Dzisiaj przyszła paczka od Chińczyka:

https://pl.aliexpress.com/item/4000526226351.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fHU1tmC

image.thumb.png.1a243725c15c0417bb2bf01285a1cff4.png

Włoch pokazał jak to zrobic:

 

Włoch ma trochę ciekawych tutoriali.

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie prosto z Chin moduł domykania szyberdachu/ rolety szklanego dachu.

image.thumb.png.d4b2ef0b844fbddc33b86acfa3f1f99b.png

dam znać jak uda mi się go zamontować.

Edit: nie dla Modelu J11, niestety nic z tym nie zrobie

 

Dzisiaj wysyp paczek chińskich..

przyszły także wkładki ozdobne na wewnętrznej klamki drzwi:

link do aukcji: 

https://pl.aliexpress.com/item/4000593158453.html?aff_fcid=51d3db938d7644898663e7a335dfc925-1624806431550-00683-_9JPsMY&aff_fsk=_9JPsMY&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_9JPsMY&aff_trace_key=51d3db938d7644898663e7a335dfc925-1624806431550-00683-_9JPsMY&terminal_id=c8e5dd7e2f394fedb3ff0493eeffd118&tmLog=new_Detail

i film z montażu: (te niebieskie Włocha z YT świecą się jak psu jajca 😉 )

 

image.thumb.png.2b75cbf5d51e0102fb822837ba6b5785.png

Edytowane przez Piter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresował subwoofer.
Chyba bym sobie coś takiego sprawił.
Ma ktoś jakieś doświadczenie z podobnymi rozwiązaniami?
Są warte inwestycji?
Fajnie to gra?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall (ochrona kanału) filtra powietrza (żeby m.in liście nie wpadały) 

Delikatnie trzeba cos uciąć, ponieważ element jest z KADJAR-a ale dacie radę

link do aukcji:

https://pl.aliexpress.com/item/4001093827075.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.b8d15c0fV8RuaT

 

link do instalacji:

zdjecie:

image.thumb.png.90116b742e8cfb3c64357f17e84e3978.png

Dzisiaj u mnie montaż tylko niech padać przestanie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocowania do powieszenia kabli/maseczki. Zakup u Cinczyka. Przyklejone na dostarczoną taśmę 3M 0184f1f88951f9645691cdfc77dd1782.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee. Maseczka powieszona w kabinie... Bleeee.

Do schowka albo podłokietnika z nią.

Ale uchwyt niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...