Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja cały czas się zastanawiam nad rozmiarem. Na zimie wziąłem 17 tez ze względu na same felgi które mi się podobały zawsze i trafiła się okazja :) w lecie mam 18 ale myślałem o 19 tylko jeździłem juke na 19 i był dramat w kwestii komfortu :/ nie pamiętam profilu samej opony ale tego się obawiam:) a mimo wszystko to ma jeździć nie tlyko wyglądać:) swoją drogą to oklejenie wszystkich elementów na czarno ogarnąłem w bardzo dobrej cenie wiec jakby ktoś chciał w wawie to zrobić to mam dobre miejsce :) a folia wylewna dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Twoim zdaniem to dobrze wygląda?

To samo pomyślałem...

Chyba nie tylko kolor ale i wzór felgi ma znaczenie.

No ale nad gustami się nie dyskutuje.


Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mówcie , że te moje 16 srebrne lepsze :D swoją drogą je sprzedaje jakby ktoś chciał to śmiało:)

z oponami :) Falken , 3lub 4 sezony przejechane już nie pamiętam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica komfortu u mnie między 17 a 19 jest bardzo odczuwalna. Zimowe wygładzają nasze drogi w stopniu znacznym i nie ciągną jak te letnie wariaty gdy tylko lekka nierówność trzeba trzymać mocno kierownicę żeby nie pojechać tam gdzie nie chce :) Latem to fajne ale zimą lepiej się trochę odciąć bo jazda po dziurach i po brei jest znacznie bardziej komfortowa i dla człowieka i dla zawieszenia na 17.  Jak mawiał mu znajomy te 17 to takie "pontony" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam letnie 18" a znajomy 19" i już czuć różnicę w komforcie na korzyść 18". Oboje mamy takie samo odczucie.
Zimowe mam baniaki 16" i znajomy też. Oboje jesteśmy zachwyceni jej komfortem na nierównościach a nawet krawężnikach . Na suchym przy dużej prędkości trzeba trochę czujniej jechać ale nawet powyżej 200km/h nie ma problemu.
Przy dynamicznej jeździe czuć jak wynosi na zakrętach ale QQ to ogólnie nie sportowy jakiś taki.


Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Korzystając z pomocy JACKO29 (dzięki za pomoc) oraz z YouTube zainstalowałem oświetlenie przestrzeni do wysiadania, oraz oświetlenie dywaników. Efekt mojej pracy moim zdaniem wyszedł całkiem fajny. W rzeczywistości chyba jeszcze lepiej niż  na  zdjęciu. Oświetlenie dywaników włącza się po odblokowaniu drzwi i gaśnie podczas jazdy. Oświetlenie przestrzeni włącza się po otwarciu drzwi i gaśnie po zamknięciu . Sterowanie kolorami odbywa się przy użyciu telefonu za pośrednictwem bluetooth. Kolor oświetlenia może być dowolny.

ba90f8ed06769fd9med.jpg

06015ecd5fbceefemed.jpg

 

a77817d6f3c83667med.jpg

ead8039adbf2943bmed.jpg

60d38247b4fd31d0med.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MirekCC napisał:

Ja mam letnie 18" a znajomy 19" i już czuć różnicę w komforcie na korzyść 18". Oboje mamy takie samo odczucie.
Zimowe mam baniaki 16" i znajomy też. Oboje jesteśmy zachwyceni jej komfortem na nierównościach a nawet krawężnikach emoji1787.png. Na suchym przy dużej prędkości trzeba trochę czujniej jechać ale nawet powyżej 200km/h nie ma problemu.
Przy dynamicznej jeździe czuć jak wynosi na zakrętach ale QQ to ogólnie nie sportowy jakiś taki.
emoji6.png

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
 

Miałem dokładnie takie same odczucia;) też 16 baniaki:) w tym roku wymiana właśnie;)

 

Co do oświetlenia K2o to wygląda to całkiem sympatycznie:) a czy można regulować natężenie światła? bo dla mnie troszkę zbyt mocne :):) sam chciałem zrobić oświetlenie powitalne, ale to bardziej takie klasyczne co nissan miał w ofercie:)

343434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo nie jest takie jaskrawe. To telefon Huawei przedobrzył z poprawą rzeczywistości, ale tak jest możliwość sterowania natężeniem. Zrzut ekranu z opcjami.

b66a9f1e0462cbc1med.jpg

To z oferty Nissana też fajne.

Edytowane przez K2o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie zabawy w czarne dodatki najlepszy kolor biały na aucie 😎 Mam w wersji n connecta przed FL z szklanym dachem i oryginalne 18 cali, więc to już robi robotę a i niedawno właśnie zmieniłem nakładki na lusterka czarny połysk i teraz tworzy fajne dopełnienie 👌 Tak po 5 latach coś trzeba było zmienić w wyglądzie 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI że zabawy z czarnyymi dodatkami są dobre dla każdego koloru:D widziałem w necie kilka aut i za każdym razem to wygląda lepiej niż chrom :D wg mojej subiektywnej opinii :) oczywiście muszą być czarne felgi bez tego nie ma zabawa sensu więc do pełni szczęścia czekam na zmianę opon na zimowe by je założyć :) swoja drogą czy nissan ma jakieś czarne 18 lub 19 calowe sensowne wizualnie w ofercie?:) 18 nie kojarze w ogóle jedynie 19 calowe czarne bodajże były. Nie wiem czy te obecne lakierować czy po prostu sprzedać i kupić nowe. W końcu lakierowanie to pewnie z 1000-1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były wersja i QQ i X w czarnej stylistyce z tego co pamiętam więc pewnie mozna je znaleźć... Ale dla mnie to tylko z białą perłą ładnie wygląda. Ale o gustach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne dodatki wyglądają najlepiej gdy kontrastują z kolorem samochodu.
A chrom w dodatkach to zupełnie inny styl niż czerń.
Aczkolwiek przesada w obu wariantach trąci wioską.


Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba zachować umiar ale czarny kontrastuje z większością kolorów :) mi przynajmniej się bardziej podoba) nie musi być biała perła , która zresztą powinna non stop odwiedzać myjnie by dobrze się prezentować :P

 

Tu np fajne zestawienie kolorów :)

qashqai czarny front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JasiQ napisał:

No trzeba zachować umiar ale czarny kontrastuje z większością kolorów :) mi przynajmniej się bardziej podoba) nie musi być biała perła , która zresztą powinna non stop odwiedzać myjnie by dobrze się prezentować :P

Miałem rok QQ białego - nic z tych rzeczy. Szary nie jest ani o ciut pod tym względem lepszy - wbrew pozorom :)Może jedynie srebrny ciutkę. Jakbym miał teraz wybierać kolor mojego Xa to byłby biały - niestety nie było możliwości musiałem brać z tego co było bo cena rządziła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem poprzednie auto biała perła i dziękuje bardzo:) raz że kolor mi się totalnie znudził że nawet jak kozackie auto jedzie po ulicy to zbytnio nie zwrócę uwagi a dwa że w utrzymaniu też było więcej zabawy na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to na białej perle widać brud mniej niż na czarnym.
A najmniej go widać na odcieniach szarości. To tyle jeśli chodzi o kolory nadwozia.
A co do kolorów wykończeń to nie dziwię się że znudziły Ci się srebrne dodatki na samochodzie o podobnym kolorze. Dodatki najlepiej wyglądają gdy kontrastują z kolorem nadwozia. Wtedy ten czarny ma sens.
A kolor samochodu to poprostu ma się podobać albo się nie podoba.
Ale żeby się znudził? To jest tylko samochód a nie sens życia. On ma służyć nam a nie my jemu. Jak widzę koneserów od wiejskiego tuningu albo garażowych czyścicieli polerujących samochód raz w tygodniu to jakoś nie utożsamiam się z nimi i nie potrafię znaleźć na to logicznego wytłumaczenia.



Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Auto myje raz na kwartał :) Ale i tak biały SUV najładniejszy, najlepiej z czarnymi dodatkami. resztka kolorów jest pospolita. Najgorszy czarny - nigdy takiego nie będę miał to pewne. Wymaga sprzątacza na etacie ;) Bo inaczej wygląda jak koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj to wg ciebie brązowy nie kontrastuje z chromem ?;D a myślałem że to ja jestem daltonistą:) przede wszystkim każdy ma swój gust i niech robi jak uwaza ;) ja nie znoszę białej perły i nigdy bym juz nie kupil ty kochasz i dobrze trzeba się różnić:) ktoś chce się bawić i myc samochód co tydzień to niech to robi a może dla kogoś to jest sens życia:) nie narzucaj swojej retoryki :)ja lubię raz na 3-4 tyg dokładnie umyć auto i woskować ale nie wymagam tego od innych i  nie krytykuje . Każdy niech robi że swoim autem co chce , mi to nie przeszkadza I nie doszukuje się we wszystkim logiki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam potwierdzasz moje słowa.
To że nie identyfikuję sie z wiocha tuningiem i garażowymi klinerami 24/7 to nie znaczy, że im tego zabraniam. A niech robią co im się podoba. Każdy niech żyje według własnego uznania.

Co do koloru to rzeczywiście coś z daltonizmu chyba masz skoro kolor samochodu na zdjęciu to poprostu brązowy, taki zwykły brązowy!.
W Dulux np jeden z kolorów to "lot trzmiela".

No i dalej, co do kontrastowania kolorów z czarnymi lub chromowanymi dodatkami to uznałem, że jednak nie będę na forum wymieniał wszystkich jakie są dostępne w palecie Nissana.

Według tego co piszesz można odnieść wrażenie że chyba masz tendencję do cudownego odczytywania treści między wierszami, jakoś od samego początku tego wątku nie widzę aby ktokolwiek napisał że kocha białą perłę.



Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam kadr na maskę samochodu ze zdjęcia, wycinam i zaczynam analizować.
No przecież to kolor brązowy jak się patrzy! Żadnych wątpliwości!
b5030e7a61525462ef8b7d4791bacad1.jpg

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo ta felga podoba. Te wszystkie, które dawali w standardzie w zależności od wersji wyposażenia w pulsarze czy qq czy x nie podobają mi się.

 

Screenshot_20221025-103358_Chrome.jpg

 

Ale nie upieram się,. Może jednak któreś modele mogły mieć w stanardzie te felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym brązem... U mnie jest ostatni na liście i to w dodatku rezerwowej, ale jest chyba na niego moda... Bardziej mi sie podobają te różne nowe szare, ale to nie zawsze pasuje do auta. Biały i srebrny to jednak top of the top 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smakor napisał:

Nie wiem co z tym brązem... U mnie jest ostatni na liście

hahah

Ja jak kupowałem to była końcówka poliftów - i tylko taki został na placu dilera.  I szary w Gdańsku. Ale wyliczył mi transport za 500 zł - To mam niby brązowy - u siebie.

Zaleta taka - podobnie jak ty - myje auto także może raz na kwartał . :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...