Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] spalanie


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście używam kalkulatora spalania, to  fajna aplikacja dla tel. na Androidzie.

Średnio za okres 9 mies. 7,2 l/100km, komputer przekłamuje ok. 0,5l

Jakby co to w ostatnim autoświecie jest test i opel meriva 2010 110KM 1700cdti i kilkaset kilo mniej spalił średnio 7,2L przez 100 tys km. Czy to nic nie mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to w ostatnim autoświecie jest test i opel meriva 2010 110KM 1700cdti i kilkaset kilo mniej spalił średnio 7,2L przez 100 tys km. Czy to nic nie mówi?

Owszem mówi,to że dziennikarze mają w du.ie spalanie takich aut.To nie oni muszą je tankować,codziennie jeździ nim ktoś inny z zupełnie innym stylem jazdy,i takie auto dostaje po grzbiecie codziennie takie lanie od kierowców,że po 100 tys nadaję się tylko na złom.

A poza tym tu jest mowa o oplu a nie nissanie z zupełnie innym silnikiem,skrzynią biegów,kołami ipt.itd.

 

Skoro ktoś pisze,że jego auto tyle pali to dlaczego na siłę chcesz o tym dyskutować i spierać się o to,że jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mówi,to że dziennikarze mają w du.ie spalanie takich aut.To nie oni muszą je tankować,codziennie jeździ nim ktoś inny z zupełnie innym stylem jazdy,i takie auto dostaje po grzbiecie codziennie takie lanie od kierowców,że po 100 tys nadaję się tylko na złom.

A poza tym tu jest mowa o oplu a nie nissanie z zupełnie innym silnikiem,skrzynią biegów,kołami ipt.itd.

 

Skoro ktoś pisze,że jego auto tyle pali to dlaczego na siłę chcesz o tym dyskutować i spierać się o to,że jest to niemożliwe?

Nie chcę się spierać, chcę wiedzieć. Sąsiad ma t31 i ledwo mieści się w 8,5-9 oszczędzając. Zwyczajnie opisy z forum mają się nijak do rzeczywistości, którą widzę i znam. Nie wiadomo czy mają w d*pie jak nie wiadomo czy my mamy w d*pie.

Dodatkowo miałem Lagunę 2.2dci, która z górki nic nie paliła ale już średnio z roku wyszło mi 8,5-9,5 z trasy.

OK. z mojej strony EOT.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem Laguną 2.2 i spalanie na trasie 7,5l
Teraz jeżdżę T31 2.0 DCi i spalanie na trasie jadąc normalnie mam na poziomie 6l (komputer), "nienormalnie" zszedłem do 5,1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karibox, musisz to przyjąć na klatę i z tym żyć - z faktami się nie dyskutuje. :)

 

Panowie z takimi super wynikami powinniście się zarejestrować tu i podać swoje wyniki:

https://www.spritmonitor.de/en/overview/33-Nissan/306-X-Trail.html?fueltype=1&vehicletype=1&constyear_s=2007&power_s=110

 

Kolegom w Niemczech i z innych krajów szczęki by poopadały jak my w Polsce jeździmy ECO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy lepsze drogi do eco-jazdy :) Podane przeze mnie spalanie jest na drodze średnio 70km/h. Niemcy mają autostrady i nie jeżdżą nimi wolno.

Dodam, że trasa Kraków-Chorwacja Split (większość autostrada) T31 z dużym boksem na dachu, 2 dorosłe + 2 dzieci, samochód wypchany na max (oprócz bagaży jeszcze 35kg silnik + 60kg ponton) spalanie 7,5l

Sam się dziwię czemu tak mało pali ale przecież nie będę się na niego obrażał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podane przeze mnie spalanie jest na drodze średnio 70km/h. ...

 

To nie piszmy o średnim spalaniu, ale o minimalnym spalaniu na pewnym odcinku. I w takie wyniki mogę uwierzyć.

Ja jak myślę o średnim spalaniu to to tak z 20 tankowań lub z przebiegu ponad 10 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówia :"Diabeł tkwi w szczegółach".

Jedni myslą o średnim spalaniu  a inni o minimalnym .Dlatego sa nieporuzumienia.

Bardzo duzy wpływ na wyniki spalania ma styl jazdy, jaka drogi ,pora roku i kto siedzi za kierownicą.

Kiedy swoim X-trailem jeżdzę w Niemczech,głownie po autostradzie to spalanie średnie oscyluje ok.8-9 l/100km.Ale jezdzę ze średnia predkością ok 140 km/h

Kiedy znów jade na rybki na wode oddalona odemnie  ok.110km ,droga krajowa ,nie przekraczam 100km/h to spalanie potrafi zejść poniżej 6 litrow na setkę.

Przy tym jeżdze spokojnie, nie zmieniam biegów wtedy kiedy silnik nie daje rady wejść już na wyzsze obroty.

Na tym forum siegajać troche do tylu jest wiele napisane jak nalezy jeździć X-trailem np.wyposazonym w DPF.Jesli ktos zechce dostosowac sie do tego co pisze wielu uzytkownikow X-traili ,aby jeździc dynamicznie w celu zminimalizowania problemow z filtrem DPF czy turbiną ,to  nie ktorym bedzie cięzko zejść ze spalaniem ponizej 10 l/100km stosując zalecany przez wielu styl jazdy.

Ja mam dowod tego na co dzień:dwa dni temu pozyczylem mojemu synowi auto .Zrobil 140 km trasy.Zanim wsiadł wyzerowalem wskazania komputera .Jak odstawil auto to komputer pokazał srednie spalanie 11,2l/100km..

Doskonale znam styl jazdy mojego syna,wiec wcale nie zdziwilem wskazaniami komputera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem Laguną 2.2 i spalanie na trasie 7,5l

Teraz jeżdżę T31 2.0 DCi i spalanie na trasie jadąc normalnie mam na poziomie 6l (komputer), "nienormalnie" zszedłem do 5,1l

Moja laguna nic nie paliła...............................................................................................................................................................................................

................................

górki

 

 

...na trasie 7,5 w pewnych warunkach tak nawet przez setki km ale potem masz miasto i spalanie skacze do 11-12. Zatem jej spalanie to wypadkowa właśnie 8-9l. Ale jej a nie cięższego i mniej aerodynamicznego X-traila. Rozumiesz mnie?

Jak to mówia :"Diabeł tkwi w szczegółach".

Jedni myslą o średnim spalaniu  a inni o minimalnym .Dlatego sa nieporuzumienia.

Bardzo duzy wpływ na wyniki spalania ma styl jazdy, jaka drogi ,pora roku i kto siedzi za kierownicą.

Kiedy swoim X-trailem jeżdzę w Niemczech,głownie po autostradzie to spalanie średnie oscyluje ok.8-9 l/100km.Ale jezdzę ze średnia predkością ok 140 km/h

Kiedy znów jade na rybki na wode oddalona odemnie  ok.110km ,droga krajowa ,nie przekraczam 100km/h to spalanie potrafi zejść poniżej 6 litrow na setkę.

Przy tym jeżdze spokojnie, nie zmieniam biegów wtedy kiedy silnik nie daje rady wejść już na wyzsze obroty.

Na tym forum siegajać troche do tylu jest wiele napisane jak nalezy jeździć X-trailem np.wyposazonym w DPF.Jesli ktos zechce dostosowac sie do tego co pisze wielu uzytkownikow X-traili ,aby jeździc dynamicznie w celu zminimalizowania problemow z filtrem DPF czy turbiną ,to  nie ktorym bedzie cięzko zejść ze spalaniem ponizej 10 l/100km stosując zalecany przez wielu styl jazdy.

Ja mam dowod tego na co dzień:dwa dni temu pozyczylem mojemu synowi auto .Zrobil 140 km trasy.Zanim wsiadł wyzerowalem wskazania komputera .Jak odstawil auto to komputer pokazał srednie spalanie 11,2l/100km..

Doskonale znam styl jazdy mojego syna,wiec wcale nie zdziwilem wskazaniami komputera..

Piotrek nie mierz komputrem to pomyłka. Może być 11 a może i 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie piszmy o średnim spalaniu, ale o minimalnym spalaniu na pewnym odcinku. I w takie wyniki mogę uwierzyć.

Ja jak myślę o średnim spalaniu to to tak z 20 tankowań lub z przebiegu ponad 10 000 km.

Mówię o średnim spalaniu a nie minimalnym. Średnie spalanie mierzone przez komputer ( trasa 70 dystans do i z pracy). Oczywiście moja trasa do pracy sprzyja ekonomicznej jeździe stąd  spalanie nawet 5l przy jeździe ekonomicznej. Ale przy 6l na pewno nie muszę zamulać.

Uważam, że 2.0DCI w X-Trailu to był strzał w 10- dynamika dla mnie zadowalająca a spalanie rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim X-trailu wskazania komputera pokrywaja się z rzeczywistym spalaniem.

Kiedy kupilem auto,jako pierwsze własnie to sprawdzałem podczas tankowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja laguna nic nie paliła...............................................................................................................................................................................................

........................................................................................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................................................................................................

.........................................................................................................................................................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................z górki

 

 

...na trasie 7,5 w pewnych warunkach tak nawet przez setki km ale potem masz miasto i spalanie skacze do 11-12. Zatem jej spalanie to wypadkowa właśnie 8-9l. Ale jej a nie cięższego i mniej aerodynamicznego X-traila. Rozumiesz mnie?

Piotrek nie mierz komputrem to pomyłka. Może być 11 a może i 13

Noto faktycznie nie porozumienie... dla mnie trasa to trasa a miasto to miasto. Jak mówię o średniej z trasy to nie myślę o średniej z trasy+ miasto  :)

Wiadomo, że trasa trasie nie jest równa. Noga nodze też. Ja mówię średnim spalaniu konkretnie w moim X-Trailu na trasie do którego go używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim X-trailu wskazania komputera pokrywaja się z rzeczywistym spalaniem.

Kiedy kupilem auto,jako pierwsze własnie to sprawdzałem podczas tankowań.

to byłoby jedyne takie auto w PL. Nie sprzedawaj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłoby jedyne takie auto w PL. Nie sprzedawaj go.

Nie potrzebny sarkazm ,ktory dowodzi tylko Kolego Twojej niekompetencji w temacie jakim starasz sie wypowiadać..

Juz kiedys raz Ci napisalem ,że jak nie masz nic do powiedzenia ,to lepiej jest milczeć..

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spalanie w trasie - wypad w góry i z powrotem - z komputera wyszło 8,5L/100

Spalanie w mieście nadal powyżej 11L

Po zatankowaniu do pełna komputer pokazuje mi 540km do tankowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta.

Przesiadłem się 2 miesiące temu z Mondeo Mk4 2,0 TDCI (143 KM, 320 Nm) z 2010 roku.

Nie uprawiam ecodrivingu, nogę mam dość ciężką.

Ten sam kierowca, te same trasy.

W fordzie średnie spalanie było 6,8 czy lato (bez klimy) czy zima.

W X nie chce zejść poniżej 10,5 :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

Przesiadłem się 2 miesiące temu z Mondeo Mk4 2,0 TDCI (143 KM, 320 Nm) z 2010 roku.

Nie uprawiam ecodrivingu, nogę mam dość ciężką.

Ten sam kierowca, te same trasy.

W fordzie średnie spalanie było 6,8 czy lato (bez klimy) czy zima.

W X nie chce zejść poniżej 10,5 :(.

Jeśli jezdzisz powyżej około 120-130km/h to może być taka różnica z uwagi na znacznie większy opór powietrza w przypadku X. Jeśli nie - różnicy takiej nie powinno być. 2.0 dci to bardzo ekonomiczny silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam gdzie rozwinąć takich prędkości.

Praktycznie tylko Warszawa i okolice. Miałem raptem dwa razy po 500 km w trasie. Zrobiłem nim na razie 5 kkm od zakupu.

 

Liczyłem się z większym spalaniem w X w porównaniu z fordem. Ale nie o 50%.

Oczywiście musimy się się do siebie przyzwyczaić.

Jeżeli się to nie zmieni, zacznę szukać technicznych przyczyn takiego przepału ?

Tylko od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co grzebać, w mieście to norma. Zrób za jednym zamachem 1000 km a wtedy zobaczysz ile naprawdę pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko Warszawa i okolice.

 

Często obwodnice, Warszawa i gminy przyległe. Nie tylko miasto.

 

Czy miedzy bajki należy włożyć świadectwa innych o spalaniu, w jeździe mieszanej, na poziomie 8 litrów ?

Bo u mnie zbliża się do 11.

 

Przed świętami wyczyściłem przepływkę. Może to coś zmieni. Oj tam, tak się pocieszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często obwodnice, Warszawa i gminy przyległe. Nie tylko miasto.

 

Czy miedzy bajki należy włożyć świadectwa innych o spalaniu, w jeździe mieszanej, na poziomie 8 litrów ?

Bo u mnie zbliża się do 11.

 

Przed świętami wyczyściłem przepływkę. Może to coś zmieni. Oj tam, tak się pocieszam.

Moim zdaniem jednak dziwnie duża różnica w stosunku do mondeo który też waży swoje. W mieście x może i spalić 11l ale przy naprawdę wciskaniu mocno gazu jak tylko jest okazja. U mnie jazda po samym krakowie to max 9l. Poza miastem w trasie tak jak pisałem około 6,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a Ty masz 150 czy 173 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...