Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] filtr kabinowy/przeciwpyłkowy


Gość mario_k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Właśnie nabyłem Almerę 1.4i N15 i jestem na etapie wymiany wszystkich materiałów eksploatacyjnych po 120 000 km. Chciałem wymienić przy okazji filtr przeciwpyłkowy ale nie mogę znaleźć jego lokalizacji może ktoś to już wymieniał i podpowie gdzie jest on ukryty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat była już mowa wielokrotnie. Szkoda, że nie zadałeś sobie odrobinę trudu, by samemu znaleźć sobie odpowiedź, bo przy okazji można zdobyć trochę cennej wiedzy na inne tematy. Ale jeśli lubisz "gotowce" to proszę: www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14&sid=9890a6c14a221bd6f8a3f049d82fe507. A na marginesie, poprzednia wiadomość jest błędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema, przymierzam sie do przegladu klimy i musze sobie kupic filtr. W JC mi powiedzieli ze sa 2 rodzaje, obydwa maja identyczny ksztalt itd tylko jeden z nich jest 2cm dluzszy. I teraz pytanko: wie ktos moze o co chodzi? czy jest zwiazek z rocznikiem auta? bo w JC nic nie maja na ten temat. Bo nie chcial bym kupic i pozniej jezdzic po calym miescie zeby wymieniac. Jak ktos z Was wie cos na ten temat to prosilbym o info. Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość gajos1902

Witam mam problem ze znalezieniem nowego filtra kabinowego do mojej n15 z 96 roku, szukajac po numerze części na allegro i w sklepach motoryzacyjnych zawsze daja zly filtr nie wiem gdzie mogę kupić filtr pasujacy. Filtr wygląda jak plaster miodu, a mi zawsze chcą sprzedać szerszy i zlorzony z 2 czesci. Jak wiecie gdzie moge taki filtr kupić w Warszawie to poprosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajos1902

Wlaśnie o to chodzi ze ja mam jednoczesciowy a 2 czesciowy nie pasuje bo jest za szeroki kiedys kupilem jak jeszcze nie wiedzialem i musialem zwracac, poprostu wejscie jest wąskie i pasuje tylko ten wąski filtr, i jego wlasnie poszukuje, a pozatym nadmuch strasznie glosno mi buczy da sie go jakoś latwo wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie silnik dmuchawy na lozyskach buczy albo cos wlecialo tam do srodka.

Silnik od strony nog powinien dac sie wymontowac.

Az sam sprawdze u siebie jaki mam filtr teraz bo wkladalem klime i ten element ze skraplaczem montowalem na nowy... a kiedys mialem 2 czesciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajos1902

Ja wlaśnie kupilem w nipparts taki 2 częściowy i byl za gruby nie pasowal do wejscia a pozatym nie wiem czy te 2 czesci by sie tam zmieścily, w sumie nie wiem czemu, jezeli powinny pasowac a nie pasowaly.

Ale lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szczęście,bo ma taki dziwny filtr, jest z jakiegoś tworzywa plastyk czy coś w podobie, z mnóstwem dziurek,nie wymaga wymiany od czasu do czasu po prostu go wyciągam przedmucham i jest jak nowy,jedyna minus to że trochę kurzu w aucie sie zbiera (filtr nie wyłapuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchanie to rozwiązanie polowiczne i nie da takiego efektu jak nowy filtr, ale bede musia pokombinować z nowymi by je jakoś na sile wsadzić.

 

 

Nie w moim przypadku,ja nie mam papierowego filtra, tylko jak już pisałem z plastyku,normalnie można przez niego patrzyć, następnym razem jak będę go czyścił to zrobię fotki i będzie wszytko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, ten dwuczęściowy to chyba do aut z klimą. Mój filtr to też taki plaster, ale myślałem, że ktoś zdarł wierzchnią papierową warstwę. Po kupnie auta wyjąłem ten filtr i uruchomiłem dmuchawę na 100 %. Wyleciało mnóstwo wszystkiego ale drobnego. Posprzątałem, przedmuchałem filtr i tak jeżdżę. Chcę kupić nowy, jednoczęściowy. Na razie bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Almere N15 z grudnia 1999 i też jestem w trakcie wymiany filtra kabinowego. Ten który teraz mam zamontowany jest dwuczęściowy i wygląda jak dwie papierowe harmonijki w plastikowych ramkach. Wchodzi bez problemu - nawet ma lekki luz. Podejrzewam, że nie jest oryginalny bo wg dokumentacji był wymieniany .... jakeś 60 tys km temu ;) Był taki brudny i zasyfiony, że ledwo co go doczyściłem :( Przed czyszczeniem nawiew prawie nie działał nawet na najwyższych obrotach, a teraz to mam huragan w aucie :) Na razie zamówiłem filtr Nipparts i jak go dostanę to opiszę czy pasuje. Aha mam auto bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który teraz mam zamontowany jest dwuczęściowy i wygląda jak dwie papierowe harmonijki w plastikowych ramkach.

Oryginalnie, przez pierwsze kilka lat były montowane dwuczęściowe, później jedno. Jakbyś chciał kupić w ASO, to dostaniesz jedno, no chyba, że gdzieś mają ze starych zapasów dwu. A na zamiennikach, to są chyba jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, filtr wymieniany na początku roku a wpuszcza wszystkie syfy :/ Po 2 tygodniach robi sie spora warstwa kurzu na desce. Filtr jest dobrze włozony (2 czesciowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...