Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] filtr kabinowy/przeciwpyłkowy


Gość mario_k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że nie wejdzie jak się nie wie jak go wcisnąć :D

 

Są sposoby z przecinaniem tego plastiku co idzie w poprzek mniej więcej środkiem miejsca gdzie wciska się filtr lecz polecał bym wyjęcie tej całej "puchy" w której siedzi filtr (przy okazji sobie przeczyścisz) i zamontowanie go na spokojnie na zewnątrz auta. Wymaga to niewiele pracy wystarczy odkręcić zdaję się 4 śrubki i po kłopocie a tym sposobem nie musimy nic niszczyć trwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie przyszedł chyba czas najwyższy na wymianę filtra kabinowego. Utwierdziły mnie w tym przekonaniu wpadające do wnętrza samochodu, drobne listki i inny syf. ;)

_____ _

 

Jak postanowiłem, tak zrobiłem. ;)

 

Jestem po wymianie filtra przeciwpyłkowego. Założyłem Jakoparts (J1341000). Stary był już, jak słusznie podejrzewałem, mocno sfatygowany. Zmiana jakościowa w działaniu dmuchawy - wyraźnie odczuwalna. Z montażem nie miałem większych kłopotów. :)

Edytowane przez damaged_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś parują szyby to polecam właśnie wymianę filtra kabinowego. U mnie zawsze jak popadał deszcz to parowały, po wymianie jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś mi potrafi powiedzieć jaka jest długośc filtra w almie bez klimy?

Znalazłem dwie długości:

225mm

245mm

 

który powinien pasować do autka bez klimy? Dodam tylko, że jakiś czas temu wyjmowalem je i czyścilem wentylacje bo leciało strasznie duzo shitu do kabiny, potem bylo krotko spokój i teraz znowu mam jesień w aucie ;) To mi nasunęło myśl, że może poprzednio ktoś włożył za krótki filtr i dlatego tak się dzieje

 

Z góry dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki maniek za odpowiedź, napisałem jeszcze do sprzedawcy, ciekawe co on powie.

 

Jam mmam 97 rok, wiec pewnie musi być ten dłuższy jak u Ciebie, a poprzednio ktoś sie omsknoł i włozył za krótki, bo do srodka leca mi liscie brzozowe i inne tej wielkosci w calosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 98-00 bez klimatyzacji:

 

Krotkie: 225mm sa do wersji z klimatyzacja manualna, dluzsze 247 mm do wersji z klimatyzacja automatyczna.

 

Akurat trafily mi sie z braku laku krotkie Premium BR41010PR (ostatnio mialem Filtrona K1109x2). Montaz niewygodny i plastik bardzo watly - nie rozumiem dlaczego nie robia tego filtra jako pojedynczego tak jak ten pseudo filtr oryginalny. Jezeli chodzi o nawiew nie zauwazylem problemu w przypadku krotszego filtru.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 98-00 bez klimatyzacji:

 

Krotkie: 225mm sa do wersji z klimatyzacja manualna, dluzsze 247 mm do wersji z klimatyzacja automatyczna.

 

Akurat trafily mi sie z braku laku krotkie Premium BR41010PR (ostatnio mialem Filtrona K1109x2). Montaz niewygodny i plastik bardzo watly - nie rozumiem dlaczego nie robia tego filtra jako pojedynczego tak jak ten pseudo filtr oryginalny. Jezeli chodzi o nawiew nie zauwazylem problemu w przypadku krotszego filtru.

 

Czyli rozumiem, że do '97 z klimą manualną jest filtr krótki na 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ja dziś wymieniłem bez problemu w N15 pasował idealnie z firmy JAPANPARTS koszt 49zl w sklepie oczywiscie dwu częściowy :) a tamten nie był wymieniany od 12 lat bo był jeszcze orginał jakaś masakra i przez to rezyestor do wymiany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...