Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] filtr kabinowy/przeciwpyłkowy


Gość mario_k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem już nowy filtr NIPPARTS, jest dwuczęściowy i wygląda jak dwie białe papierowe (jakieś takie włókno) harmonijki w ramkach z plastiku. Jest identyczny jak ten który miałem poprzednio i pasuje bez problemu. Wszystko ok. Zapłaciłem około 66zł w naszym sklepiku MOTOCOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chciałem dziś odgrzybić sobie klimę bo ciepło sie robi a nie wiadomo jak o temat dbał poprzedni właściciel, a tu kicha nie mogę znaleźć filtra przeciwpyłkowego :029:

Zdjąłem schowek i o to co zobaczyłem:

 

875f3d0b3d36f2e6m.jpg

Widok ogólny

 

141783cfcb148433m.jpg

z tego co wiem to tu powinien być filtr

 

ca8249ab2a7acedfm.jpg

ujęcie od spodu (widok z dywanika :) )

 

7d07fcab9b36ff41m.jpg

jeszcze jedno od spodu

 

Tak wiec jeżeli ktoś wie jak dobrać sie do filtra proszę o info. Wydaje mi sie ze klima była dokładana (przynajmniej na to wskazuje amatorsko wycięty fragment deski rozdzielczej).

 

P.S. Sorki za jakość zdjęć ale robiłem telefonem.

 

A przy okazji gdzie jest ta płytka od wentylatora bo tez mam problem bo działa tylko na 4 biegu. Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik masz inaczej niż powinno być fabrycznie. Zakładam, że AC podróba. W latach '90 były takie w ofercie. I to nawet amerykanskie. Także co do samego filtra to może go wcale nie być z racji odmiennej konstrukcji nawiewu.

przynajmniej na to wskazuje amatorsko wycięty fragment deski rozdzielczej).

Co do tego wycięcia, to w każdej N15 trzeba było ten fragment usunąć w celu dobrania się, właśnie do filtra.

gdzie jest ta płytka od wentylatora

Jest wsunięta w obudowę silnika wentylatora nawiewu, 2 wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info z wiatrakiem :D

 

Cosik masz inaczej niż powinno być fabrycznie. Zakładam, że AC podróba. W latach '90 były takie w ofercie. I to nawet amerykanskie. Także co do samego filtra to może go wcale nie być z racji odmiennej konstrukcji nawiewu.

 

A co do tego to nie wiem bo autko nie dawno kupiłem od belgijskiej gospodyni domowej :D

Tak czy inaczej patrząc pod maskę klima wygląda na oryginalną no ale nie ważne. Teraz nowe pytanie skoro nie ma filtrów to jak odgrzybić instalacje?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma filtrów to jak odgrzybić instalacje?? :/

A co ma jedno do drugiego? Jak sama nazwa wskazuje, filtr jest po to, żeby mniej śmieci leciało do środka. Do większości dozowników ze środkiem są dołączone długie, giętkie rurki, które się wprowadza do kanałów nawiewowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego? Jak sama nazwa wskazuje, filtr jest po to, żeby mniej śmieci leciało do środka. Do większości dozowników ze środkiem są dołączone długie, giętkie rurki, które się wprowadza do kanałów nawiewowych.

 

A no to ze rurka niby jest ale na środku który kupiłem wyraźnie jest napisane w instrukcji żeby nanieść go przez otwór powstały po wymontowaniu filtra :/ Poza tym rurka ma moze z 50 cm długości.

 

No ale trudno jak tak to spróbujemy przez kratkę nawiewu chyba się nic nie zepsuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy ich nie widziałem. Klima wydaje się być dokładana zwłaszacza po sposobie montażu. Zdekoduj VIN i się przekonaj. Jak nie masz fitra tam gdzie inni to znaczy że go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Oczywiście , że jest filtr kabinowy.

Zdejmij schowek umieszczony przed kolanami pasażera. Schowek jest zaczepiony na dwóch kołkach u dołu.

Następnie ukaże Ci się filtr zamontowany poprzecznie, jest na zatrzasku metalowym u dołu. I Tyle :)

Przygotuj się , że przy wyciąganiu go posypie Ci się masa Syfu, dlatego ja w drugiej ręce trzymam włączony odkurzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belzebub

W zależności od modelu filtr był jedno- lub dwuczęściowy, natomiast wymiary takie same. Ktoś kiedyś pisał, że nie ma znaczenia czy kupisz dzielony czy jako jeden -o ile jest dedykowany do Nissana Almera N15 to wejdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że jest filtr kabinowy.

No to niezla wtope zaliczyl mann :P

Wlasnie sprawdzilem i z knechta tez nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez bede wymienial, 180tys przejechane a chyba nie byl jeszcze wymieniany, bo jest taki plastik, co uniemozliwia wyciagniecie dolnej polowki, z tego co sie dowiedzialem to trzeba go obciac :P ale az takiego syfu nie bylo jak gorny ruszylem, tyle ze sie te plastikowe prowadnice posypaly, popekal mi w rekach w paru miejscach:P n15 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj filtr zakupiłem. Wymienię pewnie na wiosnę, podczas gruntownego sprzątania i mycia almery. A wymieniany nie był chyba nigdy. Co dziwne, w instrukcji do auta nie ma słowa o tym filtrze... A szyby parują jak szalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chcialem sie wlasnie pochwalic ze tez dzisiaj sie wzialem za wymiane tego filtra i ze nie mialem go wymienianego od nowosci bo tez mam ten plastik ale widze zadna rewelacja :P.. no coz te 2 filtry zamowione na jutro popoludnie cena 60-65zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę z linka to wszystkie te tanie filtry wyglądają tak samo. Czerwony materiał był w filtrach Nipparts Wszystkie takie typu firmy jak ta Yashika czy coś tam to są konfekcjonerzy którzy kupują u jednego chińskiego producenta pakują w swoje pudełka i tyle. Już filtron ma pewnie lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja filtr zmieniam co rok ten kabinowy :) powietrza tez ale to co wymiane oleju czyli raz na pol roku... paliwa to raz na rok czyli co 2 wymiany zawsze przed zima... a jak narazie to przeciwpylkowy na wiosne:) zeby nie je.. w aucie starym grzybem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, piszesz że wymieniasz olej co pół roku -to tak profilaktycznie czy rzeczywiście robisz takie przebiegi ? Pytam z ciekawości, niby z serwisówki wynika że olejek zmieniamy raz w roku lub co 15tyś.km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...