Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nareszcie coś się zepsuło - osłona termiczna t30


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie amortyzatorów nastąpiła ciekawa sytuacja, Otóż pod podłogą, pod misą bagażnika jest na 3 śrubach-trzpieniach zamontowana osłona termiczna w formie blachy chyba aluminiowej albo aluminiowanej albo innej. Po jakimś czasie wyrabiają się jej otwory pod gwinty (chyba korodują, w każdym razie otwory zyskują na średnicy) i blacha spada na tłumik tylny i leży na nim. Jeśli amortyzatory są słabe to trzymają budę nisko i blacha jest przyduszona do tłumika. Efekt jest taki, że brzęczy i wydaje się, że tłumik do wymiany. A tu niespodzianka.

Naprawa: Nie trzeba zdejmować tłumika. Oczyszczasz śruby druciakiem i przygotowujesz duże podkładki (2-3cm fi) najlepiej wyciąć je samemu z blachy. Ja akurat miałem takie i dokręcasz oryginalnymi nakrętkami z pływającymi podkładkami. Trzyma pewnie i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci tak :D. Zawsze chwaliłeś się że nic się nie psuje :banan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta osłona odpadła na jesieni, dobrałem większe podkładki i komplet leży na polce w garażu, jakoś nie mogę się do tego zabrać. Najciekawsze ze tydzień później i w Smarku mojej zony tez ta osłona odpadła. Mam, wiec podwójną robotę.

A co do tematu, to faktycznie straszna nuda wieje z forum. Co innego na grupie Passata (tak, miałem kiedyś to przereklamowane, przewartościowane g.) tam, to jest co czytać i naprawiać, a ile znajomości człowiek miał i na forum i w warsztatach. 

Edytowane przez kalleanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przyjdzie sprzedać x-traila jak tak dalej pójdzie...nuda, nuda, nuda...

 

 

co się tyczy osłony to w 30 minut idzie to ogarnąć. Co ciekawe 2 z 3 trzpieni z gwintem jest dostępne od zderzaka, nawet nie trzeba się kłaść. I te 2 mogą wystarczyć...trzeci jest trudno dostępny ale na 2 może sie trzymać, ale nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robiłem też to jakieś 2lata temu. Fakt ta trzecią śruba masakra,ale tak jak piszecie duże podkładki dużo wd40 do odkrecenia zapieczonych nakretek i jest si ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ro samo na odcinku kolektor wydechowy - katalizator. Dzwoni jak szalona. Czy ktoś natknął się na ten fragment wydechu na allegro lub innych portalach. W ASo zaśpiewali 1300 + wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ro samo na odcinku kolektor wydechowy - katalizator. Dzwoni jak szalona. Czy ktoś natknął się na ten fragment wydechu na allegro lub innych portalach. W ASo zaśpiewali 1300 + wymiana :)

Nie zła cena za kawalek blachy aluminiowej...

Ja kiedy miałem T30 strasznie ta oslone zmasakrowalem jeżdząc po lesie.

Wyrzucilem ją i mialem święty spokoj..Tak na prawde nie wiele ona daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem dodać, że cena to nie za samą osłonę a ten fragment wydechu. Osłona jest zespolona z rurą i osłania nie tylko trawę przed zapłonem ale też środkowy tunel przed nagrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie też osłona odpadła :D

Przegniło wokół nakrętek :D

Zrobiłem podkładki z kapsli po piwie :D

Posiedzi jeszcze trochę ;)


I przy okazji zauważyłem, że pod zbiornikiem z prawej strony też ma zamiar odlecieć.

Zapobiegłem katastrofie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dałeś te kapsle z gumami wewnątrz to nawet wyciszyłeś pewnie wydech leko :wave: .

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dałeś te kapsle z gumami wewnątrz to nawet wyciszyłeś pewnie wydech lekko :wave: .

Potrzeba matką wynalazków ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...