Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jakie żarówki do Micry K11?


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze zmienic w mojej Micrze żarówki...i mam problem jakie wybrac. Dotychczas jezdzilem na jakichs Narva Range Blue Power + 30 %..ale teraz zastanawiam sie nad Philips Blue Vison albo Osram Cool Blue/True Blue. Chce zeby bylo troche tej ,,niebieskiej poswiaty'' i fajny efekt wizualny, ale tez zeby dobrze oswietlala droge i znaki :) Micra ma zarowki H4 ( 60/55W / 12V ) -dobrze rozumuję ?? Tanie badziewia a la Xenon zenon z allegro mnie nie interesuja , podobno od tego wypalaja sie lampy, kostki itp.....Na zakup żarówek chcę przeznaczyc ok. 80-100 zł . Wyczytalem ze i Philipsy Blue Vision są dobre ..poza tym daja efekt z daleka jak by auto posiadalo Xenony..ale niektorzy tez zachwalaja Osram Cool Blue..hmm Trudny wybór..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Philipsach +100% od około roku (~20kkm, na światłach mijania przez cały rok) i jak na razie są OK. Nie dają żadnych niebieskich poświat, za to świecą ładnym, białym światłem. Koszt w zeszłym roku około 100PLN.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdziłbym ceny w sklepach. Te same w Feuvercie, w zeszłym roku, kupiłem bodajże delikatnie poniżej 100PLN. Wydaje mi się, że produkty konsumpcyjne u nas raczej nie drożeją...

 

r.

 

No ale co w zwiazku z tym? Za drogo czy za tanio ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem w końcu Osram Cool Blue . Świeca BOSKO :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Jak jadę w nocy to po prostu poraża ta jasnośc. Polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

takie same jak i wtedy..Osram Cool Blue..jezdze na nich 3 sezon i za nic nie zamienie na inne, Blue visiony sie chowaja, ze o zenonach z marketu nie wspomne, komplet kosztuje ok 70-75 zlotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w swoja wrzucilem GT150 philipsa. (a mialem w nia xenon montowac) ale po efektach zrezygnowalem narazie z takich planow.

 

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 09:29 ]

tak to wyglada z nowymi reflektorami

mijania:

041f51f000bcf919.jpg

 

drogowe:

3a95671a5bba8c88.jpg

 

(PS swiatla ustawiane na stacji diagnostycznej co by ktos nie posadzil o zbyt wysokie swiecenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, a jakie macie/znacie dobrze świecące żarówki do k10. Dzisiaj mi się spaliła jedna żarówka z przodu to może bym zakupił jakiś lepszy komplet :) . Chodzi mi o to żeby świeciły troche mocniej i bielszym światłem niż te standardowe. Dajcie znać - chwilowo Cyklop heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss, na pierwszy rzut oka, troche wezszy strumien swiatla ale nie wiele krotszy, niz na GT150 (moze to tylko wrazenie- pogota tez sie zmienila, jest mokro, reflektory sie mocno brudza) wiem ze zarowek BV nie kupie wiecej- powod? na mokrej nawiezchni jak dla mnie to bardzo slabo swieca. jezeli ktos jezdzi w zmiennych warunkach pogodowych (jakie nas teraz dopadly) dobre sa philipsy night guide (3 kolorowe, zolto bialo niebieskie) mialem w mercedesie (przed montażem xenonu- na trasie byla mega niezastąpiona- szczegolnie na mokrym).

najnowsze dziecko philipsa, Xtreem (podobno ok +80% siwtla) w octavce na nowych reflektorach, swieca fajnie (ale cena 140zl komplet- duzo za duzo), osobiscie nie testowalem- jeszcze ;) (to auto biore tylko w trasy).

czekaja na mnie u znajomego jeszcze OSRAMY +50% (przystepna cena- jakosc- jeszcze nie wiem). zauwazylem ze pojawily sie ostamy +90%, podejrzane, ale predzej czy pozniej i tak padna ofiara testu.

 

 

ogolnie na ta chwile nie polecam BV, ogolnie philips jakos zszedl na psy, coraz czesciej przepalaja mi sie takie zarowki (od poczatku jak otrzymalem prawojazdy jezdzilem na swiatlach, cala dobe- caly rok. GT150, ok, ale tylko w nowych reflektorach w starych pomagaja ale raczej wizualnie, vision+ przystepna cena, w miare dlugo zyja, strumien swiatla na "+", zwykle philipsy plus philips long life, ok, ale jak ktos malo jezdzi po trasach, coz albo mocne swiatlo, albo dlugowiecznosc ;)

w tygodniu puszcze sie gdzies dalej w traske, (jak dostane osramy +50%) i polece w jedna strone z COLD blue, a w druga z +50%, tak bedzie jakies uczzciwe porownanie, narazie wiem ze CB sa drozsze :)

 

jak wpadna mi jeszcze jakies zarowki to podrzuce info, na razie wiem, ze soczewki z mazdy sa pod opieka ojca mojego kumpla (pracuje na pg gda) potrzebowalem oringi na nie, niedlugo zacznie sie projekt xenon. jak znajde temat moge zarzucic info jak wyglada espero na soczewkach (przerobione przeze mnie i znajomego). tylko jedna rzecz mi sie nie podoba, natomiast wylaczanie sie swiatel mijania kiedy pociagnie sie manetke kierunkowskazow (normalnie swieca sie mijania + drogowe) a w mikrusie mijania przygasaja, co neistety przy jezdzie na dolozonych halogenach dalekosieznych, przy przelaczeniu na swiatla drogowe (w tym przypadku bylby xenon) mijania gasly by, ponowne wlaczenie xenonu/mijania, powoduje kilku sekundowe oslepienie (nagrzewanie palnikow xenonowych..) ;)

 

troche dlugo, ale mysle ze tresciwie :mikolaj:

 

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2007 21:20 ]

no, powiem szczerze, trzeci dzien lece na OSRAM +50% i jestem bardzo milo zaskoczony (komplecik w motoryzacyjnym kosztowal 40zl). swiatlo bardzo mocne, rozswietla wiecej na boki, i droche dalej swieci niz cold blue (nie jest to kwestia ustawienia swiatel) barwa swiatla w porownaniu z coldblue (mocno jasna) +50% (zółtawe). jak patrzy sie na reflektory stojac przed autem. jednak roznica na "drodze" jest zauwazalna.

podkreslam oczywiscie iz mam zamontowane nowe reflektory (zamienniki nie oryginaly)- stare byly zmatowione i mialy odpryski.

znajomy dzis ze mna jechal i powiedzial ze ladnie swieca (on jezdzi z soczewa+ xenon)- wiec pochwala z wyzszej polki ;)

znajomy ma kupic osram +90% (watpie az w taka moc) ale wezme od niego na kilka dni i tez ztestuje.

pozdrawiam niedlugo ciag dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
zauwazylem ze pojawily sie ostamy +90%, podejrzane, ale predzej czy pozniej i tak padna ofiara testu.

 

Właśnie postanowiłem zamówić te żarówki, ostatnio wracałem z Trójmiasta w FATALNĄ :!: pogodę (w nocy) na "xenonach" ;) z marketu i mam dość - cieszę się że dotarłem cało do domu :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki w końcu do mnie dotarły, zostały przetestowane i ... totalny SZOK :!!!!!!

 

ŻARÓWKI H4 "XENON"

b5db93d85929f18e.jpg

 

ŻARÓWKI H4 "OSRAM night breaker +90%"

8634cfbe4bbf6177.jpg

 

Jak widać na załączonych obrazkach różnica jest spora(mówiąc delikatnie) chociaż moze jest to spowodowane tym, że ów "xenony" nie były nowe... :036:

 

PS. wiem że cięzko w to uwierzyć (mi również), ale powyższe foto to nie żadna ściema. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel wniosek jest jeden - każda inna żarówka (Philips, Osram, Bosh itd.) będzie dawała o niebo lepsze światło od tych "marketowskich xenonów" - nie wiem jak spisują się te lepsze "xenony" (znanych producentów) ale jak już ktoś wcześniej napisał też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longers, a miales wsadzone te osramy +90% czy wnioskujesz ze zdjecia? bo jak masz takie zarowki jak w zdjeciu w podpisie to nie masz w ogole co porownywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciu sa pozycyjne wlaczone

 

to ciekawy przypadek :698: , nie wyobrażam sobie spotkania z Tobą na nieoświetlonej drodze przy włączonych światłach drogowych (długich) - chyba skończył bym w rowie :/

 

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 07:38 ]

Małe sprostowanie mojego posta z 24.08.08r.

Dopiero teraz mogę napisać że żarówki zostały przetestowane i niestety test nie wypadł dla nich najlepiej, ponieważ właśnie minęło 2.5 miesiaca i jedna z żarówek się przepaliła - pomyślałem sobie że trafiła się słabsza sztuka ale podczas poszukiwań nowego kpl. w jednym ze sklepów internetowych znalazłem na ich temat komentarze i ....... okazało się ze nie jestem jedyny, któremu krótko służyły ów żarówki ! Oto opinie na ich temat :http://www.ceneo.pl/;0151229607-10.htm

Czy ktoś może mi polecić trwalsze żarówki, bo te choć świecą rewelacyjnie to jednak do długowiecznych chyba nie należą a tanie nie są. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...