Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16]Nie wchodzi powyżej 4,5 tys obrotów


tomasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem Almery N16 1.5 PB 2001 rok, tzn mój ojciec .Osobiście mam Lagunę ;)

 

Kilka dni po zakupie auta zapalił się Check .Kupiłem LM 327 BT aplikacja na androida ,błąd P0171 zbyt uboga mieszanka,tak trzy razy się pojawiało i zostało skasowane .

Sondy lambda pracują wydaje się ze poprawnie bo pokazuje zakres pracy 0,01 do 0,9 volta.

Później zapalił się Check podłączenie pod LM 327 nie wykazało żadnych błędów.

Zaczęliśmy od wyczyszczenia przepływomierza ,ojciec go wyczyścił.

Podpiąłem LM-a był błąd masowego czujnika przepływu powietrza,skasowałem go.

 

Auto niby chodzi na wolnych ale powyżej 4,5 tys nie ale tylko jak gwałtownie chce przyspieszyć naciskając mocno na pedał gazu.

Delikatne naciskanie gazu dojdzie do końca skali obrotomierza ;) to jest dziwne.

 

Adaptacja przepustnicy przeprowadzona odpalony silnik chodził na wolnych obrotach aż do momentu nagrzania się do 85 stopni.Natomiast nie było nim jeżdżone dopiero na następny dzień.

 

Nie sądzę aby ten przepływomierz miał jakiś wpływ przed czyszczeniem przepływki chodził okej na wysokich obrotach.

 

Jeszcze pytanie czy DDT 2000 działa na Almerze i kabel ten http://allegro.pl/show_item.php?item=4943340894

 

Proszę o pomoc ;) macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy lambda pracują wydaje się ze poprawnie bo pokazuje zakres pracy 0,01 do 0,9 volta.

 

Oprócz zmieniającego się napięcia, ważnym parametrem jest czas. Im częściej zmienia się napięcie tym lepiej. Minimalny czas, w którym zmienia się napięcie dla sprawnej sondy to jedna sekunda. Ważne też, aby sprawdzać pracę sondy przy w pełni nagrzanym silniku.

 

Zaczęliśmy od wyczyszczenia przepływomierza ,ojciec go wyczyścił.

 

Po wyczyszczeniu przepływomierza, pojawił się problem z wejściem na obroty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po wyczyszczeniu przepływomierza, pojawił się problem z wejściem na obroty ???

 

 

Tak po wyczyszczeniu przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po wyczyszczeniu przepływomierza.

Skoro wcześniej nie występował ten problem, a po tym zabiegu pojawiła się ta dolegliwość to masz już głównego podejrzanego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...