Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo rozsądne podejście do zakupu tego auta jeśli nie masz ciśnienia na "nowe moje". Ceny później już tak drastycznie nie spadają, ale pierwsze 2-3 lata to 40%-50% utratuy wartości i warto zaoszczedzić. Jesli lubisz czerwony, to róznica w cenie nie pokrywa sie z ewentualnymi "zniszczeniami" eksploatacyjnymi czy po prostu zużyciem,

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jeszcze inne kolory poza czerwonym,więc nie jest tak źle;). Generalnie jestem zwolennikiem kupowania nowych aut,a na 2 miejscu pewnych,używanych.Mam jeszcze jedno ogłoszenie http://otomoto.pl/nissan-qashqai-2-0dci-4x4-C26400348.html no ale autko nie jest bezwypadkowe,robiona prawa strona. W sumie fajne wyposażenie,automat,diesel,no ale to już jest auto naprawiane,które miało przygodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jechalem na jezdzie próbnej 1,6 benzyna qq +2 i powiem, ze po przesiadce z 2l hdi 110 km peugeot brakowało mi mocy momentami. Tak czy tak po analizie (wtedy miałem taki sam dylemat 1.6 czy 2.0) wybrałbym 1.6 ze względu na ekonomię. Większość trasy pokonuję po mieście, a tu 1.6 myslę, że spokojnie wystarczy. Dla kilku dalszych tras w roku mógłbym się "pomęczyć" z tym silnikiem. Nie uwierzę, że jeżdżąc po mieście 2.0 spali poniżej 10l! Tak na prawdę wszystko zależy co kto lubi. Jeden lubi wcisnąć do podłogi i cieczyć się jak się autko zbiera, inny woli jechać spokojnie i rzadziej odwiedzać stację. Na pewno nie kupiłbym 2.0l , żeby pakować do tego gaz. Zyczę udanego zakupu i trafionego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam QQ+2 2/0 benzyna. Spalanie praktycznie tylko po mieście na poziomie 8,3 l/100 km. Nawet przy jeździe w korkach przez dłuższy czas nigdy nie przekroczyło 9,0 l/100 km.

Przy silniku 1.6 benzyna, aby osiągnąć pdoobny efekt, trzeba mocniej "przycisnąć", co skutkuje wyższym spalaniem, więc nie przeceniałbym oszczędności wynikających z mniejszej pojemności.

 

Jechalem na jezdzie próbnej 1,6 benzyna qq +2 i powiem, ze po przesiadce z 2l hdi 110 km peugeot brakowało mi mocy momentami. Tak czy tak po analizie (wtedy miałem taki sam dylemat 1.6 czy 2.0) wybrałbym 1.6 ze względu na ekonomię. Większość trasy pokonuję po mieście, a tu 1.6 myslę, że spokojnie wystarczy. Dla kilku dalszych tras w roku mógłbym się "pomęczyć" z tym silnikiem. Nie uwierzę, że jeżdżąc po mieście 2.0 spali poniżej 10l! Tak na prawdę wszystko zależy co kto lubi. Jeden lubi wcisnąć do podłogi i cieczyć się jak się autko zbiera, inny woli jechać spokojnie i rzadziej odwiedzać stację. Na pewno nie kupiłbym 2.0l , żeby pakować do tego gaz. Zyczę udanego zakupu i trafionego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym mieście 8.3 jest abstrakcją ;) przedział niestety 10-11l z doświadczeń znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym mieście 8.3 jest abstrakcją ;) przedział niestety 10-11l z doświadczeń znajomych.

 

Potwierdzam, jeżdżę w Legionowie i okolicach (bez warszawskich korków) i nie schodzę poniżej 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jeżdżę w Legionowie i okolicach (bez warszawskich korków) i nie schodzę poniżej 10

 

dokładnie, a bywa w zimowe dni przy małych przebiegach kilkukilometrowych (parking-market-parking) że i 13-cie uda się łyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieje ze dostane konkretna odpowiedz.

Wybaczcie brak polskich znakow ale w pracy nie bede zmienial jezyka bo admin wszystko poblokowal.

 

Zaczne od tego ze mieszkam w Irlandii i nosze sie z zamiarem kupna QQ i tu podaje link:

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/3975564

 

Na co zwrocic uwage przy zakupie - tzn jakie sa najczestsze usterki tego modelu / rocznika

Jak wyglada realne spalanie - 90% male miasto, reszta trasa

 

Dodam ze jestem dosyc nowym kierowca - 4 lata prawo jazdy wiec prosilbym o proste aczkolwiek fachowe porady.

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym mieście 8.3 jest abstrakcją ;) przedział niestety 10-11l z doświadczeń znajomych.

 

Czy Gdańsk jest odpowiednio dużym miastem, żeby spalanie "w mieście" było miarodajne? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie rowniez trudno jest uwierzyc w spalanie rzedu 8,3 w jezdzie miejskiej,, do tego wersja +2 czyli wyzsza masa wlasna,.. Zanizone wskazania komputera maja jeden niezaprzeczalny plus - pozytywny wplyw na samopoczucie kierujacego :wave:

Edytowane przez Lenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy odkorkowane miasto (np. Gdańsk), np. w sobotę o 21 czy np. powroty z pracy o 16:30 z centrum do dzielnicy sypialnej :)

 

Ani w pierwszej, ani tym bardziej w drugiej opcji spalanie 8,3 L w duzym miescie nie jest realne.. Ja uzytkuje swoje QQ w Hiszpanii, Cieply klimat pozwala blyskawicznie osiagnac 90C, wiec krociutko pracuje na ssaniu, do tego pomieszkuje w takiej okolicy gdzie korzystam tylko z autostrady lub pobliskiej trasy szybkiego ruchu a na osiedlu mieszkalnym skrzyzowania sa rozwiazane w formie "rondo", co pozwala plynnie wiechac i opuscic krzyzowke,,, Srednie spalanie zazwyczaj mam zblizone do podanego przez kolege z forum, ale za to warunki jazdy diametralnie inne,.. Mysle, ze 10-11 L w miescie to absolutne minimum,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w pierwszej, ani tym bardziej w drugiej opcji spalanie 8,3 L w duzym miescie nie jest realne.. Ja uzytkuje swoje QQ w Hiszpanii, Cieply klimat pozwala blyskawicznie osiagnac 90C, wiec krociutko pracuje na ssaniu, do tego pomieszkuje w takiej okolicy gdzie korzystam tylko z autostrady lub pobliskiej trasy szybkiego ruchu a na osiedlu mieszkalnym skrzyzowania sa rozwiazane w formie "rondo", co pozwala plynnie wiechac i opuscic krzyzowke,,, Srednie spalanie zazwyczaj mam zblizone do podanego przez kolege z forum, ale za to warunki jazdy diametralnie inne,.. Mysle, ze 10-11 L w miescie to absolutne minimum,,,

no i tyle pali w Gdańsku w mieście, 10.5 często obserwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tyle pali w Gdańsku w mieście, 10.5 często obserwuję

 

..i taka informacje powinni przyjac za pewnik poszukujacy QQ z wersja silnikowa 2.0 PB :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam pytanie jakos niegdzie nie moge znalezc chociaz cienia odpowiedzi ktora rozwialaby moje watpliwosci: otoz mam na oku QQ 2007 1.6 benzynka - ogloszenie pisze ze 1 wlasciciel pelen serwis itd i przebiek 160.000km

Moje pytanie to - czy warto z takim przebiegiem brac to autko? zakladajac ze dane serwisowe beda prawdziwe?

 

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Przymierzam się do kupna QQ, ostatnie dni spędziłem na czytaniu testów, opinii, forum. Czy ktoś miał okazję obejrzeć to auto: http://otomoto.pl/nissan-qashqai-salonpl-vat-serwisaso-diesel-C27294670.html

To w sumie górna granica mojego budżetu, autko nadal na gwarancji. Kusi mnie. Co sądzicie, może ktoś oglądał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przymierzam się do kupna QQ, ostatnie dni spędziłem na czytaniu testów, opinii, forum. Czy ktoś miał okazję obejrzeć to auto: http://otomoto.pl/ni...-C27294670.html

To w sumie górna granica mojego budżetu, autko nadal na gwarancji. Kusi mnie. Co sądzicie, może ktoś oglądał ?

Fajny ale podstawowe wyposażenie.,a co do gwarancji to jeśli jak piszą 07.2011r kupiony,to gwarancja jest do 07.2014r a nie jak piszą do 2013,i to z możliwością przedłuzenia o kolejne 1lub 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przymierzam się do kupna QQ, ostatnie dni spędziłem na czytaniu testów, opinii, forum. Czy ktoś miał okazję obejrzeć to auto: http://otomoto.pl/ni...-C27294670.html

To w sumie górna granica mojego budżetu, autko nadal na gwarancji. Kusi mnie. Co sądzicie, może ktoś oglądał ?

 

Cóż,- po 1 .1/2 roku - przebieg raczej średni jak na diesla, jeśli sprawdzisz zawieszenie i okaże się że nie hałasuje, nic nie jest "wybite", a ze zdjęć wydaje się być dobrze utrzymany, to cena jest OK. Tylko jak mówię, trzeba przyjrzeć się z bliska samemu. - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale podstawowe wyposażenie.,a co do gwarancji to jeśli jak piszą 07.2011r kupiony,to gwarancja jest do 07.2014r a nie jak piszą do 2013,i to z możliwością przedłuzenia o kolejne 1lub 2 lata.

Hej, jeśli jest tak jak piszesz, że gwarancja do 2014 (z możliwością dalszego przedłużania) to tym bardziej mnie oferta wydaje mi się fajna. Wyposażenie wystarczy co jest, brakuje mi tylko czujników parkowania, ale podejrzewam że jak się uprę to będzie można zamontować.

Jeśli tak jest z gwarancją to w tym momencie już nawet przegląd zawieszenia wydaje się zbędny, no bo jeśli coś ma się dziać to na gwarancji wymienią. Chociaż przyznam się Wam szczerze, że przeraża mnie informacja o słabym zawieszeniu w QQ (w aso też potwierdzili że należy się temu przyglądać). Autko przecież przynajmniej z wyglądu zachęca do jazdy po szutrowych drogach. Mieszkamy akurat, gdzie asfalt jest nie wszędzie.

 

Cóż,- po 1 .1/2 roku - przebieg raczej średni jak na diesla, jeśli sprawdzisz zawieszenie i okaże się że nie hałasuje, nic nie jest "wybite", a ze zdjęć wydaje się być dobrze utrzymany, to cena jest OK. Tylko jak mówię, trzeba przyjrzeć się z bliska samemu. - powodzenia

Przebieg mnie trochę zastanawia. Piszą że auto zostało zarejestrowane w lipcu 2011. Ciekawe od kiedy stoi w komisie. Jeśli z pół roku to wyjdzie że poprzedni użytkownik zrobił 60 tysięcy w rok a to trochę sporo, znacznie ponad standard (20 - 30 tys). Chociaż 57 tysięcy i 1,5 roku to dla mnie wciąż pachnące nowością auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy QQ.

Jestem tutaj nowy, i trafiłem na to forum nie bez powodu :):)

Otóż chcialbym kupić QQ 2,0 PB z napędem 4x4. Znalazlem pare ogłoszeń na otomoto ale wydaja mi sie dziwne. Gdybym mógł prosić o Wasze opinie byłbym wdzięczny. A może ktoś akurat slyszał że jest na sprzedaż w/w samochod?? Na autko mam maks. 50k.

Oto linki.

http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zb5=b&zbb_od=2007&zfn_in=1231&zy3=6&zyr=152&zfn_in_1=1231&z4z_in_1=38&kod=12kjbf

http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zb5=b&zbb_od=2007&zfn_in=1231&zy3=6&zyr=143&zfn_in_1=1231&z4z_in_1=38&kod=12f3ha#none

 

Bede bardzo wdzięczny za opinie, może oferty.

dziekuje i pozdrawiam.

Jesli czegoś nie wypelniłem to z gory przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy QQ.

Jestem tutaj nowy, i trafiłem na to forum nie bez powodu :) :)

Otóż chcialbym kupić QQ 2,0 PB z napędem 4x4. Znalazlem pare ogłoszeń na otomoto ale wydaja mi sie dziwne. Gdybym mógł prosić o Wasze opinie byłbym wdzięczny. A może ktoś akurat slyszał że jest na sprzedaż w/w samochod?? Na autko mam maks. 50k.

Oto linki.

http://www.auto.pl/g...1=38&kod=12kjbf

http://www.auto.pl/g...kod=12f3ha#none

 

Bede bardzo wdzięczny za opinie, może oferty.

dziekuje i pozdrawiam.

Jesli czegoś nie wypelniłem to z gory przepraszam

 

 

W pierwszym linku nie otwiera u mnie zdjec, wiec trudno cos powiedziec,,

Druga oferta wydaje sie byc dosc ciekawa, auto wyglada na zadbane chociaz nalezy przyjrzec sie blizej oczywiscie,, Dosc fajnie wyposazony, natomiast z tymi xenonami to sprzedajacy chyba przesadzil, bo nie widze spryskiwaczy na leflektorach.. po drugie zapytaj w jakim celu wymieniany byl kompletny rozrzad.. w silnkikach 2.0 pb naped rozrzadu jest lancuszkowy, czyli przynajmniej w teorii bezobslugowy,,, A napewno nie trzeba przy nim grzebac przy takim przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym linku nie otwiera u mnie zdjec, wiec trudno cos powiedziec,,

Druga oferta wydaje sie byc dosc ciekawa, auto wyglada na zadbane chociaz nalezy przyjrzec sie blizej oczywiscie,, Dosc fajnie wyposazony, natomiast z tymi xenonami to sprzedajacy chyba przesadzil, bo nie widze spryskiwaczy na leflektorach.. po drugie zapytaj w jakim celu wymieniany byl kompletny rozrzad.. w silnkikach 2.0 pb naped rozrzadu jest lancuszkowy, czyli przynajmniej w teorii bezobslugowy,,, A napewno nie trzeba przy nim grzebac przy takim przebiegu

dziękuje za odp.

No właśnie też mi się wydaje to troszkę dziwne jeśli chodzi o rozrząd. Myslę jeszcze nad nowszym QQ. np:

http://otomoto.pl/nissan-qashqai-s-polska-4x4-serwis-aso-C25429270.html

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroce jeszcze w dwoch zdaniach do poprzedniej oferty ,,

Z tym rozrzadem to moze byc nadgorliwosc sprzedajeacego,, Handlarze lubia ubarwiac swoje ogloszenia takimi szczegolami jak wymiana wszystkich plynow ustrojowych, klockow, tarcz czy rozrzadu, a dopiero ogledziny face tu face weryfikuja te bzdety,, moze to ten przypadek :dribble:..

 

Natomiast co do ostatniej oferty zamieszczonej przez Ciebie, to zestawiajac te i poprzednie, ta ostatnia wydaje sie zdecydowanie najciekawsza,, roznica w cenie to tylko 10-12 tys pln, ale masz mlodszy o 3 lata, poliftowy, na gwarancji, z nizszym przebiegiem ect.. zauwaz, ze 2007 to pierwszy rok produkcji QQ a z tym wiaza sie rozne choroby jak to bywa w nowych modelach,,,

Jesli roznica w cenie jest dla Ciebie do zaakceptowania ( a cena modelu 2010 wydaje sie byc calkiem sensowna), to przestalbym sie zastanawiac i stawialbym na 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...