Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera Tino Spalanie LPG


Gość szy123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem gaz sekwencje w nissanie almera tino 2003, silnik 1.8.  Właśnie wyjeździłem pierwszy zatankowany bak (39 litrów) i przejechałem na nim 370km. Wychodzi spalanie 10,5L gazu. Benzyny spala mi 7,5 litra. I tak się własnie zastanawiam czy 10,5 litra gazu czy to nie aby za duzo troche. Wtedy stosunek benzyna/gaz wychodzi 64%. Jak myślicie czy to dobry wynik i czy może się coś zmienić przy kolejnych tankowaniach i czy wrócić do mechanika i coś przestawić ewentualnie? Być może to głupie pytania, ale nie znam się za bardzo na LPG. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jazda, po mieście, trasa czy mieszana.

Ale moim zdaniem jest w porządku.

Moje drugie auto z lpg przy ostrej jeździe po mieście przy pojemności 1.4 spalił 12,5 litra i uważam to za dobry wynik.

Wyszło Ci przy teraźniejszej cenie za gaz 100km za 20zl. nic tylko się cieszyć.

 

Druga kwestia to jeden test wiosny nie czyni, wpływ na spalanie ma też pogoda, używanie ogrzewania i ogólnie więcej prądu z czegoś ta moc musi zostać pobrana.

 

Uważam też że na gazie trzeba się nauczyć jeździć zwłaszcza jak nie miałeś do tej pory styczności z lpg ciskanie gazu sprawi że więcej go tylko spalisz a nie przełoży się to na większą moc zwłaszcza juz przy tak wiekowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie wyjeździłem pierwszy zatankowany bak

wyjeździj jeszcze ze dwa :D i wtedy zobaczymy co i jak, jaki masz tam zestaw 

 Właśnie wyjeździłem pierwszy zatankowany bak

wyjeździj jeszcze ze dwa :D i wtedy zobaczymy co i jak, jaki masz tam zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...