Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka silnika check engine


Rekze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wszystkich serdecznie witam bo to mój pierwszy post :)

 

Od 2 tygodni jestem posiadaczem Murano 3,5 V6 rok 2008 (wersja 2). Dziś zapaliła mi się kontrolka silnika (na pomarańczowo),

ale rzadnej innej informacji. W poniedziałek jestem umówiony na sprawdzenie tego na komputerze.

Może przed wizytą jesteście w stanie mi napisać co to potencjalnie może być.

Dzięki wielkie i życzę miłego weekendu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jeździ poprawnie to będzie pierdoła ,albo początek poważnych problemów ,,

 

auta od lat są wyposażone w system OBD co oznacza pokładowy system diagnostyki jak sama nazwa wskazuje coś go boli i wskazanie błędu z samej kontrolki jest jedynie w twoim przypadku możliwe

 

 

jeśli posiadał bym specjalistyczne urządzenie zwane ...................................... SZKLANĄ KULĄ pożyczone od pobliskiej wiedzmy .................................

 

 

 

będziesz miał kod będziesz wiedział co go boli ew możemy wskazać wtedy co może powodować ten błąd ... także powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a więc sam dla siebie nie mam dobrych informacji błąd wskazany to problem z katalizatorem.

Czy ktoś z forum miał z tym problem i czy jest w stanie mi pomóc, kwota o której przeczytałem doprowadziła mnie prawie do zawału.

Samochód kupiłem 1,5 tygodnia temu, przejechałem 680 km i wydaje mi się, że ktoś sprzedał mi bubla, a może z tym bublem

mogę coś zrobić, bo niezbyt się na tym znam.

Błąd jaki wyskoczył to P0430 (TW CATALYST SYS-B2).

Dzięki z góry wszystkim za pomoc!

Edytowane przez Rekze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być pierdoła a rozwiązanie to zastosowanie takich emulatorów czy jak się to zwie do sondy za katalizatorem, jednak może być gorzej i raczej tak będzie, że padły sondy przed katalizatorem a te już są ważne i pewnie trzeba je naprawić znaczy wymienić. 

Koszt 1 szt pewnie około 450 pln + wymiana która na pewno nie będzie prosta bo silnik poprzecznie umieszczony i miejsca tam nie ma za wiele. 

 

Na allgero poszukałem coś takiego http://allegro.pl/nissan-murano-3-5-katalizator-alternatywa-y-pipe-i5061780954.htmlale nie wiem czy ktoś sprawdzał ten temat. Bo jak katalizatory będą do wymiany to dochodzi koszt pewnie jakiś uniwersalnych po 300-400 pln.

 

Generalnie sprawa może się skończyć na kwocie 300 pln a może kosztować jednak więcej. 

 

Masz może LPG, bo jak auto było ustawione ubogo to sondy zwyczajnie się stopiły i przestały pracować. Podjedź może do elektronika samochodowego i niech oscyloskopem je sprawdzi. 

 

Tyle co się już dowiedziałem, bo mam taki sam problem :) też kupiłem auto niedawno, jednak liczyłem się z tym, że takie rzeczy mogą się wydarzyć bo te auta coś z pseudo ekologią mają wspólnego i niestety ciężko to pewnie ominąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VTG na pewno by pomogli w temacie wycięcia katalizatorów, i odinstalowanie sond, w końcu robili Z370 które wygrało zawody na 1/4 mili Grand Prix Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

sorki Kazik że dopiero teraz ale to ze względu na to że sam nie wiedziałem o co chodzi. Teraz już wiem.

 

Mianowicie, po skasowaniu błędu przejechałem jeszcze z 1.500 KM i kontrolka znowu się zaświeciła.

Pojechałem zatem do mechanika i rozłożył cały układ i co się okazało???? Ano ktoś wywalił cały wkład

z jednego katalizatora i przesunął sondę lambda na tylę aby ją trochę oszukać, jednak i ona się nie dała i wyłapywała check engine.

 

Teraz pytanie do ludzi którzy się znają na rzeczy, co teraz zrobić???? Montować jakieś zamienniki, może robić jeszcze coś innego, aby problemu nie było

generalnie to czy może nie być kata jednego, a reszta może być. A może zamontować oryginał.

Będę zobowiązany jeśli wypowie się ktoś kto miał podobny problem i znalazł  na niego złoty środek!

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kup wkład uniwersalny i włóż. Na pewno pomoże. Oryginalne wkłady pochodzą z USA i niestety u nas nie wytrzymują.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kup wkład uniwersalny i włóż. Na pewno pomoże. Oryginalne wkłady pochodzą z USA i niestety u nas nie wytrzymują.

A mozesz dac link do jakies aukcji na allegro np. co bedzie pasowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zmierzyć. Niech mechanik wyciągnie katalizator i sprawdzi jaki się tam zmieści. Nie znam dokładnych wymiarów wkładu katalizatora. Jak już będziesz miał wymiar to wtedy szukaj na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego tobie tan katalizator? Sprawdż czy sondy działają.Prawdopodobnie ,któraś jest walnięta.Masz po 2 na każdy rząd cylindrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego tobie tan katalizator? Sprawdż czy sondy działają.Prawdopodobnie ,któraś jest walnięta.Masz po 2 na każdy rząd cylindrów. 

 

No wlasnie pytam, ja nie musze miec, chce tylko zeby nie bylo non stop chceck engine na desce bo mnie wkurza, co proponujesz Robert, myslisz ze jak sonda bedzie git to jak nie bedzie

kata to bledu nie bedzie wywalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z błędem 430 bujałem się w poprzednim aucie.Katy miałem wydłubane i odsunięte sondy.Ale jednak pokazywał się 430 .Podjedz na dobrego kompa-a nie do pana Zdzisia.I zobacz czy pracują wszystkie sondy.U mnie były dwie do wymiany.Ja zakładałem używane-sprawne.Nowe kosztowały ok 200 pln za sztukę bez wtyczki(wtyczkę przekładasz ze starej).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z błędem 430 bujałem się w poprzednim aucie.Katy miałem wydłubane i odsunięte sondy.Ale jednak pokazywał się 430 .Podjedz na dobrego kompa-a nie do pana Zdzisia.I zobacz czy pracują wszystkie sondy.U mnie były dwie do wymiany.Ja zakładałem używane-sprawne.Nowe kosztowały ok 200 pln za sztukę bez wtyczki(wtyczkę przekładasz ze starej).Pozdrawiam.

A nie znasz moze kogos kto nie jest panem zdzisiem, a jak by byl z wawy to bylbym w niebowziety! :) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ze stolicy ale Wa-wa to wielkie miasto.Myślę,że jest sporo warsztatów ,które mają dobre kompy.Podjedz i powiedz,że chcesz sprawdzic,czy pracują sondy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...