Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,ja wczoraj obszywałem kierownice ,w Lublinie na przyjaźni ... 180 zł za obszycie ,ze zdjęciem i założeniem kierownicy .Wyszło bardzo ładnie ,zobaczymy jak z trwałością ...Ogólnie bardzo sprawnie to poszło ,musiałem tylko zostawić auto na 3 godziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ,ja wczoraj obszywałem kierownice ,w Lublinie na przyjaźni ... 180 zł za obszycie ,ze zdjęciem i założeniem kierownicy .Wyszło bardzo ładnie ,zobaczymy jak z trwałością ...Ogólnie bardzo sprawnie to poszło ,musiałem tylko zostawić auto na 3 godziny 

 

Hej możesz podrzucić jakieś zdjęcie? i adres dokładny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

post-107888-0-52087300-1524337291_thumb.jpg

Ja dzisiaj sam obszyłem kierownice w QQ, mam skóre ale zaczela mi sie delikatnie wycierac, wrecz kleic. Zamówiłem z Ali pokrowiec i dziaij 4 godziny obszywałem, jak dla mnie wyglada lepiej jak oryginał, szwy mi nie wyszly idealne ale jest ok. Na dole robiłem szwy co drugie oczko a u góry juz co kazde i jest lepiej, nie chcialo mi sie juz dołu poprawiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMG_20180421_150627.jpg

Ja dzisiaj sam obszyłem kierownice w QQ, mam skóre ale zaczela mi sie delikatnie wycierac, wrecz kleic. Zamówiłem z Ali pokrowiec i dziaij 4 godziny obszywałem, jak dla mnie wyglada lepiej jak oryginał, szwy mi nie wyszly idealne ale jest ok. Na dole robiłem szwy co drugie oczko a u góry juz co kazde i jest lepiej, nie chcialo mi sie juz dołu poprawiac.

Wygląda nieźle. Widzę, że przebieg masz tylko nieco większy, niż w moim aucie. U mnie jeszcze nie widać wytarcia kierownicy. Zona nim jezdzi, muszę ją uczulić aby zdejmowała wszystkie pierscionki i jak najmniej dotykała kierownicę.  Może się uchowa przez parę lat do sprzedaży auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle. Widzę, że przebieg masz tylko nieco większy, niż w moim aucie. U mnie jeszcze nie widać wytarcia kierownicy. Zona nim jezdzi, muszę ją uczulić aby zdejmowała wszystkie pierscionki i jak najmniej dotykała kierownicę.  Może się uchowa przez parę lat do sprzedaży auta :)

kupilem auto pol roku temu z przebiegiem ok 92tys i kierownica byla idealna, teraz jest ok 106tys i juz z lewej tam gdzie sie trzyma najczescie zaczela sie wycierac. Czyli zaczelo nagle postepowac. Dlatego zalozylem ten pokrowiec, zeby kiedy podczas sprzedazy dobrze to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trzeba konserwować? Wcierać krem nivea albo coś innego?

Moze przy prawdziwej skórze mialoby to sens a tak skutek moze byc odwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica w Qashqai-u jest obszyta skórą naturalną,ale wątpię aby jakieś kremy mogły zatrzymać  naturalne i nieuniknione ścieranie .

Poza tym smarowanie ,pryskanie czymkolwiek koła kierownicy jest niewskazane ze względów bezpieczeństwa .

Jak komuś zaburza wrażenia estetyczne wytarta kierownica ,najlepiej dać ją do obszycia fachowcowi.

Średni koszt to ok.200-250 zl,ale koło kierownicy wygląda jak nowe a często nawet dużo lepiej.

Można zlecić malowanie,wychodzi dużo taniej ale efekt jest krótkotrwały,ma to sens tylko przy sprzedaży auta.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica w Qashqai-u jest obszyta skórą naturalną,ale wątpię aby jakieś kremy mogły zatrzymać  naturalne i nieuniknione ścieranie .

Jakby była obszyta skórą naturalną, to by się tak nie wycierała. Są środki do konserwacji skóry (oczywiście nie krem nivea, jak wcześniej wspomniałem), które przedłużają jej dobrą kondycję. Jak najbardziej są one przeznaczone również skóry (prawdziwej) na kierownicy.

 

Poza tym smarowanie ,pryskanie czymkolwiek koła kierownicy jest niewskazane ze względów bezpieczeństwa .

Podobnie jak obszywanie jej czymś co nie wyszło z fabryki :)

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była obszyta skórą naturalną, to by się tak nie wycierała. Są środki do konserwacji skóry (oczywiście nie krem nivea, jak wcześniej wspomniałem), które przedłużają jej dobrą kondycję. Jak najbardziej są one przeznaczone również skóry (prawdziwej) na kierownicy.

 

Podobnie jak obszywanie jej czymś co nie wyszło z fabryki :)

W całości mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości mylisz się.

Tzn? Rozwiń swą myśl. W czym się mylę?

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest faktycznie skóra, to mega dziadowska. Nissan się nie popisał niestety. Dla porównania, w VW T5 którym często mam okazję kierować kiera jest w stanie idealnym, choć auto ma już ponad 600kkm przebiegu. Jak to pisał Edek kiedyś- jedni mają jakość a inni jakoś :D


Nie będę pisał jak wygląda kierownica w moim T30 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder,

Z tym stwierdzeniem:

"VW T5 którym często mam okazję kierować kiera jest w stanie idealnym, choć auto ma już ponad 600kkm przebiegu"

to z delikatnie tylko mówiąc, przegiałęś.No chyba ,ze kierownica jest cała z plastiku,ebonitu ;)jak dawniej bywało w autach takich jak Syrena czy Warszawa.

W swoim życiu miałem trochę aut i z doświadczenia wiem,że jak autko ma ponad 200tys.km najechane to ten przebieg widać na kierownicy-szczególnie pokrytej skórą.

W moim T31 mającym na liczniku już ponad 260tys.km,który kierownice ma identyczna jak Qashqai ,skóra jest bardzo mocno wytarta.

Wcale nie uważam ,ze jest kiepskiej jakości ,bo we wcześniejszym moich autach i to klasy premium- BMW X3 czy Audi  A6C6 ,skórzana kierownica po 200 tys.km była tak samo wytarta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wyślę Ci zdjęcie przy najbliższej okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeszcze zależy od tego jak kto tę skórę męczy.  :D

Bo jeden na ten przykład ma delikatne rączki pianisty i ledwo brzdąka na tej skórze,  :P za to inny, taki oderwany od pługa, z łapami jak bochny chleba i szorstkimi jak krowi jęzor :D, jak złapie za tę skórę, to szybko wyciśnie wszelkie soki, a przy okazji wytrze do krwi. :D

Czego by nie mówił, to jednak też mi się wydaje, że Grzmot coś dziś za dużo chlapnął albo zapatrzył się na gładką skórę jakiejś młodej białogłowy, która to jest jędrna i niewytarta jeszcze. Bo na pewno nie na tę z kierownicy z ponad półmilionowym przebiegiem, bo taka gładka już być nie może.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wyślę Ci zdjęcie przy najbliższej okazji :)

Pytanie podstawowe to czym jest pokryte koło kierownicy w omawianym T5 ?

Jak skórą ,to nie nie uwierzę,ze przy przebiegu 600 tys.km skóra nie bedzie wytarta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe auto jest w skórze, prócz sufitu, więc raczej nie plastik ;)


Kiera wyślizgana jest, to fakt, ale bez przetarć czy wżerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadacie. Porządna skóra na kierownicy wytrzyma pół miliona bez problemu. Serwisowalem kiedyś Mercedesa c klasa znajomego, co miał taki przebieg i kierownice bez śladów zużycia. Obecna c klasa teścia 300 tys czy a klasa żony 200 tys, również bez śladów zużycia. Jedynie nieco wyslizgana w miejscach gdzie się chwyta. Tak więc nie usprawiedliwiajcie nissana, bo po prostu wypuścił bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe to czym jest pokryte koło kierownicy w omawianym T5 ?

Jak skórą ,to nie nie uwierzę,ze przy przebiegu 600 tys.km skóra nie bedzie wytarta..

Fotki ;) post-68386-0-72005100-1525077030_thumb.jpgpost-68386-0-22784700-1525077096_thumb.jpgpost-68386-0-38370500-1525077175_thumb.jpg

Przykładając tą kierę do mojej, to moja nyska ma grubo ponad milion :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder,

Patrząc dokładnie na fotki jakie umieściłeś to moja kierownica wygląda praktycznie tak samo.

Wobec tego uważam,że określenie "wytarta kierownica" jest subiektywnym odczuciem,które dla każdego znaczy co innego.

Wchodząc w szczegóły to moja kierownica jest cała czarna ,świecąca ,w miejscach gdzie skóra na kole jest perforowana ,otwory są niemal już nie widoczne.

Natomiast skóra na nowej kierownicy w X-trailu jest matowa ,szorstka i ma wyraźna fakturę.

Tak więc akurat  dla mnie osobiście koło kierownicy w moim Nissanie uważam za wytarte,gdyż skóra ma startą fakturę,jest świecąca ,głatka i niewidoczna jest perforacja skóry .

Ale nie ma żadnych wytartych dziur ,skóra na kole kierownicy wygląda bardzo podobnie jak kierownica na fokach jakie umieściłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jaki ma przebieg ten wieśwagen. Nie wiem jak wyglądała ta kierownica jak był nowy, ale wg mnie nie miała perforacji. Na fotkach tego nie widać, ale jest idealnie gładka, na całym obwodzie jednakowo. Skóra sprawia wrażenie bardzo grubej. W moim T30 dziury zaczęły wychodzić w miejscach gdzie gładkie wytarło się do szorstkiego. Patrząc ta grubość tej skóry w moim Nissanie twierdzę że jest to badziew i w fiatach CC montowali lepsze.

Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jaki ma przebieg ten wieśwagen. Nie wiem jak wyglądała ta kierownica jak był nowy, ale wg mnie nie miała perforacji. Na fotkach tego nie widać, ale jest idealnie gładka, na całym obwodzie jednakowo. Skóra sprawia wrażenie bardzo grubej. W moim T30 dziury zaczęły wychodzić w miejscach gdzie gładkie wytarło się do szorstkiego. Patrząc ta grubość tej skóry w moim Nissanie twierdzę że jest to badziew i w fiatach CC montowali lepsze.

Przykre ale prawdziwe.

Kierownica w T5 ,której fotki umieściłeś nie jest perforowana ale koło kierownicy nie wytarte ma fakturę bardzo zbliżoną do tej na poduszce powietrznej.Więc wytarcie koła jest znaczne ,aczkolwiek nie jest zupełnie starta farba ze skóry.

Podobnie jest w moim Nissanie ,choć przebieg to "tylko"260 tys.km

W A6C6 Quattro przy przebiegu ok.240 tys.km kierownica miała zupełnie startą fakturę i była głatka jak szkło.

Kierownicę dałem do obszycia nowa skóra ,jakościowo znacznie lepszą niż była w oryginale .Mam kontakt z nowym właścicielem i najechał juz 150 tys.km.i kierownica wciąż wygląda jak nową.

Duże znaczenie ma tez kto autem jeździ ,jak będzie to budowlaniec czy mechanik co ma skóre na rekach jak papier ścierny,to po 50 tys.km wytrze koło w kierownicy jak kto inny po 0,5 mln km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że ten multivan nie jest traktowany delikatnie. To auto woziło już praktycznie wszystko i prowadzone było przez röżnych kierowców, i mało który mył łapki po załadunku gratów. Nie zmienia to faktu że materiały jakich używa Nissan są gorszej jakości. Auto jest dla mnie a nie ja dla auta. Nie będę jeździł w białych rękawiczkach by nie uszkodzić kierownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...