Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
piciu

Relingi do Qashqai J11 bez wiercenia

Recommended Posts

Strider

Moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza! No!

piciu

jak widzimy po wątku aspekty techniczne nie mają znaczenia - liczą się tylko emocje i to one nas nakręcają.

tak wybieramy samochody - przypisując do naszych emocji zdroworozsądkowe techniczne powody słusznej decyzji

tak też powstają gorące tematy na forum...

Edited by piciu

suszara

Piciu fajne masz te relingi , warte uwagi pomyśle ....

dambam

Hej piciu, hak relingi po 5 miesięcznym użytkowaniu? Auto nie jest głośniejsze? Spalanie nie wzrosło? Jak zachowały się po dachowaniu nie pytam ;)

piciu

relingi ciągle jak nowe,

spalanie u mnie od początku waha się między 8,9 a 9,0 ( miasto + autostrady).

Co do szumów to trzeba się mocno wsłuchiwać  i to tylko powyżej 120-140 i musi dodatkowo wiać z właściwej strony.

dachowania nie było.

rintelen

relingi ciągle jak nowe,

spalanie u mnie od początku waha się między 8,9 a 9,0 ( miasto + autostrady).

sporo Ci pali, czyżby ciężka noga?

Mi przy umiarkowanym użytkowaniu (jak trzeba depnę, ale staram się jechać ze stałą prędkością jak najdłuższe odcinki i raczej na cofniętym gazie niż dociśniętym. Na zasadzie: zmiana świateł, rura, rozpędzam auto i trzymam prędkość na ile można, często z 3 biegu na 6 wchodzę tak rozkręcam) i spalanie mam średnio ponad litr mniejsze, ok 7,5-7,8 litra w mieście (droga do biura ok 12 km głównie dwupasmówką ze światłami i skrzyżowaniami).

Edited by rintelen

piciu

czy ciężka- nie.

tyle pali.

Ale przyznać trzeba  ze zanim przejadę pierwszy km zatrzymuje się i ruszam jakieś 7 razy. Przy czym po 4-5 juz kończę jazdę. Na autostradzie 140-150 i średnia taka wychodzi...

rintelen

to wiele wyjaśnia, częste odpalania i ponad 140 na autostradzie, spalanie nie dziwi.

a co do relingów, mialeś okazję coś na nich wieźć, czy jedynie ozdoba?

piciu

ozdoba.

rintelen

a znacie może jakąś opcję bagażnika na dach dla QQ bez relingów? Ostatnio widziałem na ulicy J10 z belkami zamocowanymi bezpośrednio na dachu, jest takie cuś do J11?

robi173

a znacie może jakąś opcję bagażnika na dach dla QQ bez relingów? Ostatnio widziałem na ulicy J10 z belkami zamocowanymi bezpośrednio na dachu, jest takie cuś do J11?

Są, przymierzałem się do Thula, ale pewnie inni producenci też mają, popatrz w necie, albo podjedź do jakiegoś sklepu z bagażnikami.

piciu

W katalogu orginalnych akcesorii Nissan masz belki do montaży bezpośrednio na dachu.

http://www.nissan.pl/PL/pl/tool/brochure/qashqai.html

BAGAŻNIKI I AKCESORIA UŻYTKOWE ZEWNĘTRZNE (104) Poprzeczki dachowe aluminiowe KE730-4E510 (105) Poprzeczki dachowe stalowe KE730-4E500 (106) Poprzeczki dachowe do relingów KE732-4E510 (107) Uchwyt mocowania roweru aluminiowy KE738-80010 (108) Uchwyt mocowania roweru stalowy KE738-80100 (109) Uchwyt do nart, 6 pary / uchwyt do snowboardu KE738-99996 (110) Uchwyt do nart, 3 pary / uchwyt do snowboardu KE738-50001 (111) Uchwyt do nart, 4 pary / uchwyt do snowboardu KE738-50002 (112) Adapter T-track dla uchwytu do nart KE737-99932 (113) Stopień na koło KE930-0013

pedro609

W katalogu orginalnych akcesorii Nissan masz belki do montaży bezpośrednio na dachu.

http://www.nissan.pl/PL/pl/tool/brochure/qashqai.html

BAGAŻNIKI I AKCESORIA UŻYTKOWE ZEWNĘTRZNE (104) Poprzeczki dachowe aluminiowe KE730-4E510 (105) Poprzeczki dachowe stalowe KE730-4E500 (106) Poprzeczki dachowe do relingów KE732-4E510 (107) Uchwyt mocowania roweru aluminiowy KE738-80010 (108) Uchwyt mocowania roweru stalowy KE738-80100 (109) Uchwyt do nart, 6 pary / uchwyt do snowboardu KE738-99996 (110) Uchwyt do nart, 3 pary / uchwyt do snowboardu KE738-50001 (111) Uchwyt do nart, 4 pary / uchwyt do snowboardu KE738-50002 (112) Adapter T-track dla uchwytu do nart KE737-99932 (113) Stopień na koło KE930-0013

witaj kolego piciu zastanawiam się nad zakupem  takich jak ty relingów bez wiercenia  które mają w ofercie za 649 zł w Krakowie firma Top Tun . Moje obawy hamują zakup ponieważ chciałbym wozić  na nich box dachowy  co ty na to ? 

JACKO29

Poszukaj na allegro,można kupić nowe ze Swarzędza,można też kupić na Aliexpres,wiem ,że niektóre mają do 70 kg obciążenia.

Strider

witaj kolego piciu zastanawiam się nad zakupem  takich jak ty relingów bez wiercenia  które mają w ofercie za 649 zł w Krakowie firma Top Tun . Moje obawy hamują zakup ponieważ chciałbym wozić  na nich box dachowy  co ty na to ? 

Znów będzie, że jestem przeciwny wszystkim zmianom, ale no ludziieeeee.... Relingi bez wiercenia mają zastosowanie wyłącznie dekoracyjne. Ja uważam, że przewóz boxa na takiej konstrukcji to potężne ryzyko dla innych użytkowników drogi.

• Upvote 2

JACKO29

No niestety Strid,nie jesteś w tym mniemaniu odosobniony.

• Upvote 2

Marcin_1998

Zgadzam się. Jak już BOX na relingach, to wiercić. Wzmocnienia dachu pewno są standardem.

• Upvote 2

Fergul11

Ostatnim trzem kolegom komentującym pocisnąłem po punkciku , bo też nie wyobrażam sobie jak box dachowy miałby trzymać się na taśmie klejącej o całkowitej powierzchni styku 80cm2 ???  8X10 cm , a może nawet mniej .

Ludzie trochę wyobraźni !

• Upvote 2

colins

Nie żebym się chwalił albo liczył na plusa, ale co sądzę o mocowaniu relingów na przysłowiowy "super glue" pisałem już na początku tego tematu.

• Upvote 2

pedro609

Witam panowie pisałem o relingach nie na taśmę lecz system mocowania na kolki orginalnie wystające z dachu, te co są pod listwami ozdobnymi .Reling wizualnie wygląda jak orginał. 

Jednak zdecydowałem się na otwory i montaż orginału jestem zadowolony teraz tylko został mi do sprzedana orginał bazowy bagażnik  

• Upvote 2

Fergul11

Witam panowie 

Jednak zdecydowałem się na otwory i montaż orginału 

:claps: Bravo TY , nie ma druciarstwa 

JACKO29

Witam panowie pisałem o relingach nie na taśmę lecz system mocowania na kolki orginalnie wystające z dachu, te co są pod listwami ozdobnymi .Reling wizualnie wygląda jak orginał. 

Jednak zdecydowałem się na otwory i montaż orginału jestem zadowolony teraz tylko został mi do sprzedana orginał bazowy bagażnik  

Zamontowałeś  oryginały,opisz co i jak z montażem?

Strider

:claps: Bravo TY , nie ma druciarstwa 

Druciarstwu mówimy stanowcze: raczej nie! :D

JACKO29

No i chyba nie dowiemy się jak to Pedro zamontował.

Sam jestem ciekawy bo od dawna  chodziło mi to po głowie.

pedro609

Witam panowie  montaż jest bardzo prosty, ale nie ukrywam ze przymierzałem się bardzo spokojnie do tego,ponieważ w servisie koleś wprowadzl mnie w błąd ze modele bez relingów nie są wyposażone w wzmocnienia w dachu.Nieprawda dach jest taki sam jak w modelach z relingami z tym ze TEKNA i N-TEC posiadają panoramę.Porównałem dach i miejsca montażu z innymi dachami od strony wewnętrznej. Ważne  jest to wtedy jeżeli uda wam się kupić relingi wraz z listwami bo przymierzenie do wiercenia otworów będzie bardzo proste, ja miałem farta bo za komplet orginału używanych z demontażu zapłaciłem na allegro 650zł z listwami. Demontaż  starych listew-pikuś- trzeba podważyć i schodzą .Jeżeli chodzi o wnętrze, podsufitka też jest do zdemontowania ,spokojnie niema obaw trzeba ściągnąć wszystkie słupki na zatrzaskach i rączki na podsufitce rączkę jak się odchyli w pozycje jakbyśmy chcieli ją trzymać w trakcie podróży  wsuwamy płaski śrubokręt i podważamy plastik wysuwając go z zabezpieczenia,   3- kołki na tyle i osłonki słońca z przodu przykręcone śrubką na krzyżak - podsufitka sama opadnie . Ważne  przy wierceniu otworów założyć dystans na wiertło albo zabezpieczyć w inny sposób tak żeby nie uszkodzić Airbag - kurtyny. Na otwory użyć dobrego silikonu, a otwory zabezpieczyć farbą na rdze ja nie miałem farby i nie zabezpieczyłem czyli będę musiał chyba wszystko kiedyś jeszcze raz rozebrać. To chyba na tyle krótko i zwięźle :) 

• Upvote 2