Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

List wzywający do serwisu-


bort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś przegląd almerki w ramach "kumulacji" :) ASO Yama Osielsko.

 

Poduszka pasażera - jest ok, chłodniczka oleju wymieniona (stara była już odłączona jak kupiłem), mini przegląd zaliczony, dostałem nowe wycieraczki. Stare zostawili mi w aucie w pudełku z logo Nissan Genuine Parts.

 

Przegląd cały na zielono oprócz poziomo oleju, którego podobno dolali litr (dopłata 45). Rozumiem, że wymiana chłodniczki mogła trochę upuścić, ale przy odbiorze sprawdziłem poziom na bagnecie - powyżej maks. Najwyżej gdzieś tam wypluje, tak miałem kiedyś przy przelaniu i potem trzymał się na stałym poziomie poniżej kreski.

 

Dostałem wydruk z testu aku i klops, bo kupiony dokładnie rok temu Bosch S5 750A pokazuje sprawność poniżej 50% przy naładowaniu 90%, mam na wydruku 635A/12,62V czy to normalne? Auto stoi pod chmurka, temperatury jeszcze nie tragiczne ale w tygodniu robię krótkie odcinki.

 

Samochód odebrałem umyty, to standard w takich serwisach. Ale 3 akcje serwisowe dla starej almerki na raz prawie za free - bezcenne :)

 

 

2000214384.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi umyli pewnie dlatego, że naprawa chłodniczki oleju mogła być brudna, bo i olej i chłodziwo poleciało :)

 

Sama akcja z przeglądem plus wycieraczki była mam wrazenie ... upierdliwym dodatkiem.

 

Podobno godzina pracy serwisu kosztuje ponad 170zł. Zastanawiam się po Nissanowi takie akcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi umyli pewnie dlatego, że naprawa chłodniczki oleju mogła być brudna, bo i olej i chłodziwo poleciało :)

 

Sama akcja z przeglądem plus wycieraczki była mam wrazenie ... upierdliwym dodatkiem.

 

Podobno godzina pracy serwisu kosztuje ponad 170zł. Zastanawiam się po Nissanowi takie akcje?

 

Co miałeś z chłodniczką, co robili i za co placiłeś?

Mnie też cieknie spod chłodniczki i brudzi silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłodniczce dowiedziałem się przypadkiem - pytając o ta akcję z wycieraczkami.

 

Kupiłem tą almę rok temu. Przy wymianie oleju mechanik stwierdził, że jest coś takiego jak chłodnica oleju, ale.. ominięta :)

Rzeczywiście chłodnica była odłączona do teraz. Jeśli wierzyć ASO - podłączyli układ spowrotem. Z nową chłodniczką :)

 

MIrek - sprawdzałęś swoja przez VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie trafiłem na ten temat - właściwie przez przypadek :)

Mam X-Traila z 2003 roku więc chyba warto byłoby zrobić sobie taki przegląd.

Do kiedy w ogóle trwa ta akcja ?

 

-----------------------

Ok. Nie wiem dlaczego, ale w Rzeszotarach k. Legnicy - ten przegląd kosztuje 49 zł.

Zapisałem się na piątek.

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIrek - sprawdzałęś swoja przez VIN?

 

Tak ale o co dokładnie Ci chodzi? Chociaż i tak już na odpowiedź będzie za późno, bo zaraz wychodzę i jadę do serwisu.

Śrubki przyszły :thumbsup:  :thumbsup: !!!!  i jestem umówiony na 10-tą :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelekm, bo sa dwie akcje, jedna darmowa (o ktorej sami nie wiedza) i jedna platna za 49. Stoj przy swoim, ze chcesz akcje darmowa i zeby sie zorientowali w temacie, a nie kit wciskali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ok. Nie wiem dlaczego, ale w Rzeszotarach k. Legnicy - ten przegląd kosztuje 49 zł.

 

Ten co kosztuje 49 to przegląd zimowy. To nie jest ta akcja o której tu mówimy. NAsza jest darmowa i dają za free wycieraczki. W tym za 49 nie dadzą CI wycieraczek.

 

 

Ja Wam powiem po co takie akcje.

Po to żeby pochwalić się w przyszłości że:

 

przebadano w ciągu 6 miesięcy 20 tys samochodów 10-13 letnich. Stwierdzono w 70 % stan dobry lub bardzo dobry co znaczy że samochody Nissan są

bezawaryjne i służą ludziom długie lata.

Taki ironizm ale na bank o to chodzi ;)

O sprawdzenie stanu technicznego ich starszych aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale o co dokładnie Ci chodzi? Chociaż i tak już na odpowiedź będzie za późno, bo zaraz wychodzę i jadę do serwisu.

Śrubki przyszły :thumbsup:  :thumbsup: !!!!  i jestem umówiony na 10-tą :D .

 

Pomyślałem, że załapiesz się na wymianę chłodniczki jak ja :) Oczywiście sprawdzałeś, nie doczytałem.

 

 

Ja Wam powiem po co takie akcje.

Po to żeby pochwalić się w przyszłości że:

 

przebadano w ciągu 6 miesięcy 20 tys samochodów 10-13 letnich. Stwierdzono w 70 % stan dobry lub bardzo dobry co znaczy że samochody Nissan są

bezawaryjne i służą ludziom długie lata.

Taki ironizm ale na bank o to chodzi ;)

O sprawdzenie stanu technicznego ich starszych aut ;)

 

Pewnie tak :) No i taki klient wychodzi zadowolony z prezentem, może wróci na naprawę albo po nowy samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po darmowej akcji KAMPANII...

Wykręcono poduszkę, sprawdzono jej kody i nie podlega wymianie /partia produkcji dobra/. Potem przykręcono ponownie na te dwie nowe śrubki - jakieś specjalne na które czekałem ponad tydzień.

Stwierdzono 3 małe niedomagania;

-wyciek spod chłodniczki olejowej - ale o tym wiedziałem...

-zaczęło delikatnie się pocić przy lewej półośce...

-ślady oleju przy pokrywie rozrządu... muszę zobaczyć w którym miejscu i jak się do tego dobrać, bo być może coś zaczęło puszczać.

Ogólnie na wiek i przebyte kilometry-prawie 247ooo, stan samochodu dobry i zadawalający.

Po wycieraczki mam się zgłosić jutro, gdyż wczoraj sprzedali mój rozmiar. Wiadomo, mnie mają dać za darmo, więc wczoraj woleli komuś sprzedać niż stracić klienta.

Co do chłodniczki, to mam już mechanika, który mi to zrobi za 50zł (paskudne dojście). W serwisie w/g ich cennika to koszty.... oring 57zł + 220/240zł za robotę (tyle kosztuje rob/godz. w tym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ASO w Kielcach też nic o akcji nie wie. Tzn. niby coś słyszeli, ale nie mają żadnych wytycznych w jaki sposób to "rozliczać".

 

Jedyne co mogą zaproponować to "akcja zima" czyli zniżki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja skromna osoba zostanie przyjęta do salonu w Chorzowie. Pani - tak jak pisaliście chciała aby skorzystać z akcji zimowej za 49zł, ale po chwili oświadczyła, że oczywiście zostanę obsłużony zgodnie z akcją 2000-2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rozpisać, na czym polega akcja zima? Co sprawdzają, z jaką dokładnością, czy zaglądają pod maskę i podwozie (a nie tylko podpinają pod kompa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci podłączą pod kompa - to trochę kosztuje i w cenie 49 zł na pewno Ci tego nie zrobią.

Masz u siebie bardzo dobry serwis, więc osobiste dopytanie będzie najpewniejsze. Co salon, dealer i miasto, to zawsze coś innego. Ale jak czytałeś temat od początku i wszystkie posty-wypowiedzi, to pewnie się sam przekonałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po takim 'badaniu'. Zapłaciłem wprawdzie 49 zł i jestem zadowolony.

Auto było sprawdzane wg mnie dość długo, bo trwało to prawie 45 minut (!).

Oto co sprawdzono, zrobiono (mam na wszystko papiery):

- stan piór wycieraczek

- stan zewnętrzny (oświetlenie, szyby, nadwozie)

- przyrządy na desce rozdzielczej, wksaźniki, lampki, sygnały

- stan filtra powietrza

- poziom płynu hamulcowego

- poziom i jakość płynu chłodzącego

- poziom oleju silnikowego

- stan pasków napędowych

- kontrola akumulatora i sprawność ładowania (+ raport z testu)

- poziom płynu do spryskiwaczy

- klocki, tarcze

- wyciecki z silnika i skrzyni biegów

- stan przekładni kierowniczej i drążków

- stan elementów zawieszenia, amortyzatorów i wałów napędowych

- stan opon

- diagnostyka komputerowa (wg wydruku jest to: engine, intake, exhaust, cooling, fuel, air bag - sensors,

device (driver side), device (other), communication line, brake (ABS/VDC) - sensors, devices)

- badanie na ścieżce diagnostycznej (tzn. amortyzatory, skuteczność hamowania)

 

Po badaniu dają "papiery" z wynikiami i robią wpis w książce serwisowej (jak ktoś posiada...).

Oprócz tego dostałem jakieś 'zniżki'/'kupony' na wymianę części.

Jak na moją pierwszą wizytę w tym salonie (a czytałem negatywne opinie ......) to zostałem

potraktowany bez najmniejszego problemu. Ja nie mogę powiedzieć złego słowa.

 

Jak w cenie 49 zł to uważam, że zostało zrobione chyba bardzo dużo.

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale nie chciałem się już upierać na "darmową akcję".

W każdym razie do zrobienia mam hamulec ręczny (jedna strona praktycznie nie trzyma) i poci się miska olejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po takim 'badaniu'. Zapłaciłem wprawdzie 49 zł i jestem zadowolony.

Mi wymienił zaledwie kilka punktów z twojej listy. Muszę się przejechać. 49zł nie duża kasa, a jak mają sprawdzić tyle elementów, to jak najbardziej

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem auto w ramach "akcji zima". Zapytaj o coś takiego.

O to właśnie pytałem i gościu powiedział o sprawdzeniu płynów i świateł. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...