Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16][1,5dci] Czujnik na wylocie z obudowy filtra powietrza


lbarulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wylocie z filtra powietrza mam jakiś czujnik do którego nic nie jest podłączone, zastanawiam się co to za czujnik i gdzie ewentualnie mogę szukać kabla który powinien być do niego podłączony. Dodam że nigdzie żaden kabel nie zwisa.

 

post-96730-0-95307300-1451743034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przeplywomierz a służy do pomiaru ilości zasysanego przez silnik powietrza. Można w ten sposób określić stopień obciążenia jednostki napędowej w danym momencie. Dzięki temu sterownik silnika wie, ile paliwa podać silnikowi w danej chwili, aby skład mieszanki był zawsze optymalny. Nowoczesne silniki mogą być efektywne i jednocześnie spełniać rygorystyczne normy czystości spalin. W silnikach, które nie wymagają precyzyjnego pomiaru, nie stosuje się przepływomierzy. Do określania obciążenia silnika wykorzystuje się wtedy czujniki ciśnienia bezwzględnego, które cechuje prosta konstrukcja i mała awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Twoja odpowiedź nakierowała mnie na inne posty na ten sam temat, wygląda na to że raz na jakiś czas ktoś pyta o to na forum ale chyba jeszcze nikt nie odpowiedział gdzie ten kabel jest (o i w ogóle powinien tu być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest zaślepione. Kiedyś już komuś nawet fotkę robiłem. Możesz mieć obudowę filtra z innego dci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...