Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie skasowały się na pewno,bo zawsze porównuję ile przejechalem ,a ile jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu klemy tak,ale do wgrania softu klem nie zdejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie oleju z 5w 30 na 5 w 40 i wgraniu nowego softu  same problemy,

  - olej pojawił się ostatnio  na bagnecie w podziałce max przybyło  ?????

  - silnik pracuje na zimnym nierówno

  - zawiesza się na obrotach

  - słychać wyraźnie turbinę wcześniej jej prawie nie było słychać -

 - Przy redukcji z 5 biegu na 4  , czy  z  6 na 5 już przy 3,5 tys obrotów słychać dziwny odgłos strach jechać

 -   żadnej poprawy 120 km 5 bieg i żeby bezpiecznie wyprzedzić trzeba zredukować na 4 żeby mieć trochę zapasu pod nogą inaczej masakra auto w ogóle się nie zbiera.

za dwa tygodnie jadę na kontrolę po przejechanych 5 tys po zmianie softu ciekawe co wydumają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze z Bielska też wczytali soft,który tylko namieszał,ale już drugi,nowszy jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze z Bielska też wczytali soft,który tylko namieszał,ale już drugi,nowszy jest dobry.

 

Tak, potwierdzam bo to o mnie mowa. Mam nawet wydruk z informacją jaki miałem (jaką wersję) a jaki mam teraz - jak znajdę to podrzucę na forum.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przekodowali dwa razy najpierw, bo mam godziny podane na wydrukach  z 237014ED4C na 237014D5A  a następnie z 237014ED5A na 237014ED0D .

Czy u Ciebie też pojawiła się nadwyżka oleju i tak dziwne zachowanie pracy silnika i turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przekodowali dwa razy najpierw, bo mam godziny podane na wydrukach  z 237014ED4C na 237014D5A  a następnie z 237014ED5A na 237014ED0D .

Czy u Ciebie też pojawiła się nadwyżka oleju i tak dziwne zachowanie pracy silnika i turbiny.

 

W sumie nie narzekam na to ale tak - mam niewielką (max 1mm) nadwyżkę oleju ale miałem ją jeszcze przed zmianą oprogramowania, zaraz po wyjeździe z pierwszego przeglądu (założyłem że Panowie w ASO przelali ciutkę olej wlewając go do silnika). Co do turbiny - tak, czasem ją słychać ale tak jak pisałem, mi na razie nie przeszkadza a poza tym wydaje mi się że czasem ją słyszałem przed zmianą oprogramowania a nawet przed pierwszym przeglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę nie dolali,jak odstał po nocy to brakowało ok 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara odciągnij sobie nadmiar oleju i po kłopocie !! :D

Tak dla przykładu fachowców to mi chcieli wymieniać pasek klinowy 4 godziny!! to wymieniłem sobie sam w 40min i po kłopocie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie nie dolali ,u mnie wręcz przelali na bagnecie dużo poz.max .Przypuszczam kupowałeś ich olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Edek olej odciągnięty ,posłuchaj do czego zmierzam przypuszczam na pierwszym przeglądzie zalali tak samo nie byłem dociekliwy aż tak nie sprawdzałem bardzo dokładnie jak teraz ,nadmiar oleju gdzieś musi wylecieć ,teraz mam wyciek na pokrywie rozrządu  :devil: sprawdzajcie dokładnie stan oleju przed wyjazdem od serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak doj...oleju i ciśnienie znalazło najsłabsze ogniwo  :bezradny:

Dobrze że nie wlali 6 litrów bo by z więcej miejsc ciekło ....

Widzisz oni myśleli że ten nadmiar twój silnik szybko skonsumuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę nie dolali,jak odstał po nocy to brakowało ok 5mm

To ile dolałeś oleju żeby uzupełnić te 5mm. Specyfika tego bagnetu jest trochę dziwna,miałem inne auta było to bardziej dokładniejsze  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem serwisy tak mają zawsze naleją ful albo i ponad i odkąd pamietam we wszystkich wozidłach musiałem odessać,staram się aby było trzy czwarte miarki, w QQ było też troszkę ponad ful a to według mnie nie jest zdrowe,no chyba że to ful złocisty :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,że nie.U mnie nie dolali ok.5mm (chyba Eneos za drogi :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak zwykle masz farta trochę taki przewrotny on ci jest ale jest i nie musisz łapek strzykawką brudzić :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...