Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty wiesz o czym piszesz???Wiesz na co odpowiadasz???

Kiego mówi o przebiegu rzędu blisko 300tyskm,i nie zważa na studzenie turbiny i działa,a Ty wyskakujesz z wiernością do benzyny w przebiegu 10 tys przez trzy lata....ogarnij się człowieku,bo nawet w odpowiedzi nie zblizyłeś się z sensem do jednego wyrazu w poście Kiego.jak masz do dodania coś sensownego to bardzo proszę,ale jak jest to taki..... to lepiej nawet nie załączaj komputera.

Utwardzam grunt pod sprzedaż auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamaz,jest odczuwalne i to nawet bardzo po zmianie na pierwszy soft V11.Wiem co mówię.Przedtem pod górkę z trzema osobami na pokładzie trzeba było redukować na 5 bieg,a teraz nie ma problemu,wychodzi spokojnie jeszcze ma siłę ,żeby troszkę podnieść prędkość.

Tak sobie myślę, że skoro softem można tyle zdziałać to powinno być sporo firm tuningowych oferujących zwiększenie mocy i momentu tylko za pomocą softu bez grzebania w mechanikę.

Tymczasem chyba nie ma zbyt dużo ofert na rynku (ale może się mylę).

W hamowni gdzie badałem silnik powiedzieli, że nie mają żadnego softowego tuningu tych silników co trochę dziwi bo silnik popularny i już istniejący na rynku kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są,tylko chyba nikt nie zdecyduje się na wirusa w programie(bo tak to chyba się nazywa) Mając gwarancję,a tu chyba jeszcze wszyscy ją mamy.Prędzej z Boxem i wysterowaniem na hamowni,bo można to wypiąć i śladu nie ma.


A w moim przypadku po ostatniej ripoście ,Nissan nabrał wody w usta.Nawet pani konsultantka nabrała wody w usta...a może czegoś innego ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do reprogramowania , to wiem skąd inąd (nieoficjalnie) że można spokojnie żonglować softami do silnika - co prawda tracimy gwarancję ale da się wgrać np: zamiast najnowszego najstarszy soft. Co do przerabiania softu to już inna bajka - podejrzewam że jest on jakoś zabezpieczony sumą kontrolną i innymi pierdółkami (nie wspominając już o szyfrowaniu kodu) więc prawdopodobnie nie da się od tak grzebać w tych plikach bo pewnie ci co potrafią to już by to zrobili, ale oczywiście mogę się mylić - nie miałem w ręku tych plików to nie wiem ;).

Na koniec fakt: na ostatnim, najnowszym sofcie silnik działa przyzwoicie i nawet na 4-tym biegu pod górę autko przyspiesza, na 3-cim to spokojnie daje radę jak mam full-zapakowane (ludzie/bagaże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no...położyłeś mnie :D

Na 4 biegu ma rwać do przodu.Nawet pod górke.A co na 5 i 6 biegu? Jak z przyspieszeniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek zależy kto jaką górkę ma :) Jak ktoś jeździ do Zakopanego z centrum/północy to pewnie pamięta Rabkę Zdrój - dwa szerokie pasy i długa - 1 - 1,5 km. górka. Kaśką na 5 czy 6 na pewno nie podjedziesz - na czwórce raczej z gazem w oporze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to co innego! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko sprawdz swoj z tym nowycm softem koło szpitala górniczego. Ja ze starym softem miałem tam tak:

Jadę na 6-ce z Katowic sam z pełnym zbiornikiem paliwa 80km/h i na rozwidleniu wspomnianego miejsca jadac na Kraków dałem gaz do dechy. Na szczycie tego wiaduktu miałem 96km/h. 

Myślę że to może byc jako takie wiarygodne :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum Renault również pisał, że po aktualizacji jego Meganki do najnowszego softu nadmierny apetyt silnika na olej skończył się, a zmian na gorsze w pracy silnika nie zauważył.

Wszystko wskazuje na to, że chyba wreszcie zaczynam być gotów na poddanie mojego diabła aktualizacji. :D Poczekam jeszcze z miesiąc, dwa (bo pewnie przez ten czas jeszcze ze 3 wersje softu wyjdą :P) i uderzam do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj przynajmniej do jutra :D Jutro jadęna wczytanie nowej wersji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Gryzie mnie? Psuje się? Jest soft,niech wczytają.(a może całkiem się rozleci ) :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz wrażenia Jacek. Jestem strasznie ciekawy czy nissanowskim specom od kompów udało się wreszcie wypracować jakiś rozsądny kompromis z tym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty ! Ani myślę!  :dribble:  :P

Jedźcie se sami :P


Pogniewali się cy co!? ;)  :D


Dobra,no to tak na bieżąco:

przejechane 15km od zmiany więc niewiele moge powiedzieć,poza tym,że w dolnych zakresach zbiera się szybciej.Tzn...Przedtem,żeby można było poczuć jazdę trzeba było kręcić go od ok 2700 obr.W tedy miał wigor i chęć do współpracy.

Teraz widzę,że przy 2200-2300 juz mu się chce brykać i lepiej idzie.Spokojnie podgoniłem go pod 170/h i jeszcze miał ochotę(ja już nie bo mokro było...oczywiście na drodze)

Jak pojeżdżę dłużej to może więcej mnie coś oświeci.Ogólnie wydaje mi się ,że jest ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech Panie będzie już to co ma być, dalsza relacja wskazana a jak z pierwszych wrażeń wynika to jest to co powinno być idzie od dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się lepiej z tym softem.Nie jest to wielka zmiana,ale taka,którą mogę zaakceptować.Już zauważyłem,ze przy ruszaniu ze świateł,nikt mi nie odjeżdża,raczej jedziemy razem.Przedtem musiałem mocniej deptać żeby go zmusić do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać więcej bo już od rana kilkadziesiąt km zrobione.

Więc,tak jak pisałem,zbiera się ładnie i niżej niż poprzednio,oczywiście nie ma takiego szału jak po kupnie,ale jest dobrze.

Nikt mi nie odjeżdża :D Nie muszę deptać pod 3tys/obr bo juz przy 2200 ładnie się zbiera.Widać,że niutki i moc jest trochę cofnięta w dół.Co do góry,5tka idzie tak jak szła,ładnie z wyczuwalną mocą.6tka jest ciut słabsza niż była po pierwszej zmianie,ale też idzie i pod górkę nie słabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Jacko opisujesz ze niedlugo wszscy będą prosić o wgranie tego cudownego softu :)

Może juz zapomniałeś jak było pierwotnie

Ja jednak ciągle zostane chyba przy swojej wersji fabrycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuję do tego,co miałem wczytane pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pierwszy przegląd w serwisie, dzisiaj jest równo rok jak odebrałem pięknego czarnego QQ :icecream:. Doradca Serwisu zapytał się czy silnik zużywa sporo oleju, ja odpowiedziałem że przy przebiegu 10600km. nie dolewałem oleju i wszystko jest w normie i nie chcę zmiany oprogramowania silnika. Odpowiedź padła OK! nie ma sprawy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odjeżdża :D Nie muszę deptać pod 3tys/obr bo juz przy 2200 ładnie się zbiera.Widać,że niutki i moc jest trochę cofnięta w dół.Co do góry,5tka idzie tak jak szła,ładnie z wyczuwalną mocą.6tka jest ciut słabsza niż była po pierwszej zmianie,ale też idzie i pod górkę nie słabnie

Nie chciałbym krakać, ale coś mi to wygląda tak trochę na szukanie po omacku przez Nissana złotego środka. Może uznali, że za pierwszym razem przesadzili z obniżaniem momentu i silnik w niektórych przypadkach mógł brać oleum. Potem przesadzili w drugą stronę, bo silnik co prawda nie brał, ale też do 3 tys. obr nie miał wigoru. No to teraz wypośrodkowali i będą testować na Tobie czy nie bierze. Ciekawe Jacku, czy powtórne zhamowanie potwierdziłoby Twoje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już się pchać w koszta.Nissan i tak klienta olewa,więc czy bedę miał wykres,czy nie...bez róznicy.A w tej chwili mam to co odpowiada mi najbardziej.Jedyne co mogę zrobić to obserwować olej.I tak jestem umówiony z serwisem na kontrolę oleju,celem kolejnego testu,czy ubywa ,czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...