Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy to objaw pękniętej głowicy?


piotrlaz

Rekomendowane odpowiedzi

Na co wskazują te objawy? Mocno bąbluje. W chłodnicy nie widać płynu, sporo wywaliło do zbiornika wyrównawczego. W płynie chłodniczym nie ma śladów oleju, jest czysty. Płyn chłodniczy nie przedostaje się raczej do oleju ponieważ oleju nie przybywa. Poza tym silnik równo pracuje, auto jedzie normalnie. Proszę o sugestie.

 

Usterkę ilustruje film na Youtube pod tym linkiem:

https://youtu.be/aHDsXs02rsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że pękła.

Miałem tak w innym aucie. Jeździłem z popuszczonym korkiem zbiornika wyrównawczego, bo robiło się nadciśnienie.

Po zdjęciu głowicy okazało się że pękła przy wtryskiwaczu. Kompresja szła do płynu, jednak płynu nie ubywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też raczej płynu nie ubywa ale w chłodnicy robi się poduszka powietrzna po wywaleniu płynu do zbiorniczka wyrównawczego. Nic nie daje dolewanie płynu do chłodnicy, sytuacja się powtarza. Mam cichą nadzieję, że to może tylko uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby. A katowałeś auto?

U mnie tak się stało gdy samochód regularnie dostawał wciery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie katowałem ale przypominam sobie, że za namową mechanika kilka razy przydusiłem go na czwórce 120-140 km/h max 10 min żeby przedmuchać EGR.


Dzisiaj oddaję auto do warsztatu celem zdjęcia głowicy i diagnozy. Zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorry, że dopiero teraz piszę jak sprawa się skończyła. Okazało się, że puściła uszczelka pod głowicą i dodatkowo wyszło, że głowica miała jakieś mikropęknięcie. W Warszawie chcieli astronomiczne pieniądze ale mam zaprzyjaźniony warsztat w Koluszkach. Tam za rozsądną cenę wszystko naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...