Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai J11 1.6 dig-t - wymiana świec


derchef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas wymiany świec wymienialiście również uszczelkę kolektora wydechowego? Wiem, że obowiązkowo trzeba wymienić uszczelkę otworu dolotowego turbiny

Z tego co się orientuje oryginały mają numery:
144654p200 uszczelka otworu dolotowego turbiny
224011TT1C świece OEM NGK

Zamiennik świec OEM to też NGK o numerze 95003 - oprócz ceny nie wiem czym się różnią i czy NGK95003 jest tak samo dobry jak OEM

Uszczelka kolektora wydechowego to przykładowo dla 1.6 DIG-T:  REINZ 71-11211-00. Żeby wymienić świece trzeba zdemontować cały kolektor i zastanawiam się czy tą uszczelkę wymienia się tylko jak się coś dzieje, czy też można podmienić przy okazji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie powinno się dawać starych uszczelek,czasami można przez to robić dwa razy tą samą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okazało się, że tak zwana uszczelka kolektora dolotowego REINZ 71-11211-00 to metalowa blaszka, która znajduje się w innym miejscu silnika. Przy wymianie świeć powinno się wymienić tylko uszczelkę otworu dolotowego turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mao napisał:

Jaki przebieg przy wymianie świec ?

Książeczka gwarancyjna ma wpis. Chyba 100.000 km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze słyszę ze w 1.6 dig-t trzeba cokolwiek demontować tydzień temu wymieniałem w x-trialu oprócz demontażu cewek nic więcej. No chyba z w qashqai jest inaczej ale to ten sam silnik mr16ddt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.10.2023 o 22:18, JackSet napisał:

Książeczka gwarancyjna ma wpis. Chyba 100.000 km przebiegu.

tak, wymiana co 5lat lub 100tys km przebiegu, więc co pierwsze nastąpi. Ja wymienilem po 6latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, derchef napisał:

tak, wymiana co 5lat lub 100tys km przebiegu, więc co pierwsze nastąpi. Ja wymienilem po 6latach.

A ja nie. Za 2 mce będzie miał 8 urodziny i swieczki te same. Ale przebieg 75k.

Nie bardzo rozumiem ten przepis na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 5 lat i 75 tys i świeczki wymienię,pomny tego co stało się w moim poprzednim Qashqaiu,gdzie przy 57 tys urwała się elektroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie,że moment dokręcania świec w naszym przypadku(gwint 14) wynosi 28NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

A ja mam 5 lat i 75 tys i świeczki wymienię,pomny tego co stało się w moim poprzednim Qashqaiu,gdzie przy 57 tys urwała się elektroda.

Nieszczęścia sie zdarzaja. W almerze 10 lat bez zmiany swiec jeździł do 150k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...