Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jaki to silnik 2.2 YD22?


kic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym się z Wami przywitać i przeprosić, jeśli mój temat zaśmieca foru.

 

Mam do Kolegów prośbę o pomoc w rozpoznaniu silnika czy jest to wersja 114 czy 136 konna???

Czytałem trochę forum, ale chyba jestem za słaby i liczę na Waszą pomoc. Poniżej wstawiam fotki i mam nadzieję, że coś pomogą. Jeśli miałbym zrobić jakieś dodatkowe fotki to napiszcie, co mam sfotografować.

 

Ps. Mam jeszcze pytanie, co myślicie o oleju Gulf Formula FE 5W-30 ?????

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

136 koni, a co do oleju, taki był zalewany czy masz dopiero zamiar wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ekspres.

Sprawdzałem po vinie i wyszło mi 114 chyba, że coś źle rozumiem z dekodera.

Wklejam numer  vin może faktycznie coś źle robiłem JN1TENT30U0109386

 

Poprzedni właściciel lał 10w40, a że obok mam dystrybutora marki gulf i dobre rabaty po znajomości  to myślałem o tej marce. Co myślicie warto spróbować czy lepiej nie ryzykować i zalać opisywanego na forum shella ???


Dodam jeszcze tylko że w dowodzie mam wbite 84 a nie 100 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie silnika 114 KM. Porównaj nissan-xtrail-22dci-114-4x4-klima-alu-do

 


A olej, lepiej zostań przy tym jaki był zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne cyfry w dowodzie rej. się zgadzają, to nie rób nic. Tu możesz sprawdzić nr.Vin swojego auta. Kolega Mirek się tym zajmuje. Wystarczy poprosić.  https://forum.nissanklub.pl/topic/13677-numer-vin-rozkodowanie-strony-internetowe/page/22/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. karty pojazdu i Vin, czy jest taki sam w dowodzie i aucie. Auto pewnie sprowadzane było i ktoś popieprzył z mocą silnika.  Mirek odpisze jak będzie na forum ale nie wiadomo czy wyjdzie mu moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pisze że ETI to 114 KM?


Masz auto z czerwca 2004r, a to na 100% 100kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Ci w dekoderze YD22ETI a w nawiasie DDTi. To oznaczenie silników 114 i 136 KM. Oba mają zasilanie CR.


http://www.en.wikipedia.org/wiki/Nissan_YD_engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację z tym nawiasem. Ale jak będę zamawiał filtry to musiał bym znać oznaczenie silnika. A już na pewno przy zamawianiu jakiś części w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz nr. Vin. Ja tak robię i zawsze jest ok. Jak zamawiasz klocki hamulcowe to też musisz podać Vin, bo są różne rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fakt zobaczę przy zakupie filtrów czy mi odpowiednie dobiorą czy dostanę do wersji 114 koni, pytanie teraz czy prostować to w wydziale komunikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Vin podaje że masz auto z czerwca 2004, a 114 KM wkładali do połowy (ok) 2003r. Vin jest wybity na nadwoziu a nie na silniku, wiec nawet jak ktoś zmieniał silnik, to wymienił go na taki jak był wcześniej, czyli 136 KM. Bo taki masz na zdjęciach, prawda?


Jak masz czas to wyprostuj to w wydziale komunikacji. Tylko po co? Nie zmieni to faktu jaki masz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jaka to jest procedura w wydziale komunikacji czy warto to prostowac. Trochę się podłamałem tym silnikiem a byłem taki zachwycony nowym zakupem.

Wejdź w ten link i zobacz tam pisze ze silnik

YD22ETI

09.2003 - 10.2005

 

dziwne to wszystko


http://nissan-europe.epc-data.com/x-trail/t30/125-yd22eti/engine_mechanical/101/?frame_no=JN1TENT30U0109386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten to  ewidentnie dci 136km

Dla mnie najbardziej ciekawa w tym przypadku jest historia auta a przedewszystkim dlaczego jest inny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze fotki tabliczki znamionowej może to coś pomoże, ale raczej nie.

Czy powinna być ona zamontowana w tym miejscu???

 

Sam już nie wiem czy może powinienem oddać auto i pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku. Jaki rok produkcji pisze w dowodzie? Jak 2004 to znaczy że masz 136KM a wpisane jest błędnie do dowodu. Wyjaśnij to w urzędzie i będziesz zadowolony. A OD 09.2003 do 10.2005 jest ETI 136 KM . Później był montowany ETI z DPF-em.


Ja jak wpiszę Vin z mojego auta na Twój dekoder, wychodzi mi taki sam motor jak u Ciebie.


Tabliczka jest w dobrym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam tak

 

X-TRAIL 2,2 DCI 4WD

 

Rok produkcji 2004

 

Pierwsza rejestracja 02.09.2004 oczywiście za granicą

 

To ile było faktycznie tych silników w xsach???

 

Czy tabliczka wygląda Wam na oryginalnie zamocowaną???


To może dekoder coś nie taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego iż mieszasz tutaj równo.

Po VIN-e Ci sprawdzałem i proponowałem abyś się wstrzymał i podjechał do serwisu na konkretne Twoje niewiadome......

Po tych fotkach, co dałeś, to trudno jest coś wywnioskować, gdyż fotki góry silnika to nie wszystko.

Ważne jest również tył silnika /góra z tyłu - czyli listwa wtryskowa/, oraz dół silnika aby zobaczyć i ustalić jaka jest pompa.

W Twoim dziale X-Trail, poszukaj w wyszukiwarce temat o "ciężkim odpalaniu" lub poszukaj tematów kolegi @oguch, albo coś "koło tego".

On też zastanawiał się jaki ma silnik, wszystko było dokładnie opisane, podane rodzaje pompy i zaworów SCV /jeśli występowały/ były również fotki, oraz np czy to silnik jest DI czy DCi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis fajna sprawa, ale nie każdy mieszka w metropolii i ma serwis Nissana pod bokiem.

 

Czytałem te tematy, co podałeś o rozpoznawaniu silników, bo gdyby nie to to pewnie by mi nawet do głowy nie przyszło żeby prosić Was o rozpoznanie silnika.

 

Ja coś czuje, że błąd wystąpił w wydziale komunikacji albo w Polsce albo jeszcze w Niemczech. Bo wszędzie ludzie się mylą.

 

Dziś mam zamiar wjechać do mojego mechanika na kanał żeby dokładnie oblukał auto czy jeszcze cos mu nie dolega i wtedy postaram się zrobić jeszcze jakieś fotki, które umożliwiłyby dokładniejsze rozpoznanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis fajna sprawa, ale nie każdy mieszka w metropolii i ma serwis Nissana pod bokiem.

 

Czytałem te tematy, co podałeś o rozpoznawaniu silników, bo gdyby nie to to pewnie by mi nawet do głowy nie przyszło żeby prosić Was o rozpoznanie silnika.

 

Ja coś czuje, że błąd wystąpił w wydziale komunikacji albo w Polsce albo jeszcze w Niemczech. Bo wszędzie ludzie się mylą.

 

Dziś mam zamiar wjechać do mojego mechanika na kanał żeby dokładnie oblukał auto czy jeszcze cos mu nie dolega i wtedy postaram się zrobić jeszcze jakieś fotki, które umożliwiłyby dokładniejsze rozpoznanie. 

 

4. Parametry silnika

Silnik serii YD22DDTi

Rodzaj silnika diesel

Pojemność silnika, ccm 2184

Silnik line-up L4

Moc silnika 150PS

Standard mocy i momentu ustalenia DIN

Dodatkowe informacje dCi

 

6. Producent i produkcji

Kraj pochodzenia Japonia

Producent Nissan Motor Co Ltd (Tochigi roślin)

Adres producenta 6-17-1 Ginza, Chuo-ku, Tokio

Dodatki. Informacje o producencie Samochód Osobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Parametry silnika

Silnik serii YD22DDTi

Rodzaj silnika diesel

Pojemność silnika, ccm 2184

Silnik line-up L4

Moc silnika 150PS

Standard mocy i momentu ustalenia DIN

Dodatkowe informacje dCi

 

6. Producent i produkcji

Kraj pochodzenia Japonia

Producent Nissan Motor Co Ltd (Tochigi roślin)

Adres producenta 6-17-1 Ginza, Chuo-ku, Tokio

Dodatki. Informacje o producencie Samochód Osobowy

 

A co to za nowa wersja o mocy 150 km ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...