Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Traci moc i wysokie obroty na jałowym


Hanek.marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zazncze ,ze jestem tu nowy i mam problem. Jestem szczesliwym posiadaczem pathfindera od wczoraj i juz mam awarie. Auto traci moc po chwili pracy na biegu jalowym kreci sie do 3tys ale gdy zgasze iodpale problem mija czy ktos mial podobny problem? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i mam nadzieje ,ze to jest to. Jutro z rana serwis zobaczymy co powiedza bo raczej sam sie za to nie wezme. Dziekuje za podpowiedz ps p. Ile moze kosztowac naprawa?

Mechanik potwierdzil ze to zawor crv. Dziekuje za podpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co jest powodem padania tych zaworów?! zacierają się????

u znajomego padła pompa CR , diagnoza- zatarta!

dalej twierdzicie iz ropa gwarantuje dobre smarowanie? polecam dolewać olej 2T do ropy, każdy kto mnie posłuchał do dziś nie ma najmniejszego problemu z układem wtryskowym.

pzdr.

 

ile moze kosztować naprawa- kilkaset złotych zalezy od ceny zaworu i kosztow robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dalej twierdzicie iz ropa gwarantuje dobre smarowanie? polecam dolewać olej 2T do ropy, każdy kto mnie posłuchał do dziś nie ma najmniejszego problemu z układem wtryskowym.

pzdr.

 

ile moze kosztować naprawa- kilkaset złotych zalezy od ceny zaworu i kosztow robocizny.

W jakiej proporcji stosować 2T? Dajmy na to że tankuję 60 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest smarowanie tylko konstrukcja tego dziadostwa. Zawór ostatnio widziałem na Allegro po 350zł. Wymiana jest bardzo prosta a zajmuje może z godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder - ja leję powiedzmy 2 setki na 50l, i 3 setki na ponad 70l.

Mozna ciut mniej, jeszcze chyba nikt nie doszedł do tego ile lać,  od ładnych kilku lat dolewam do kazdego swojego diesla i jeszcze nigdy nie miałem problemów z pompą czy wtryskami.

W 1.9TDI PD VW po kilku mcach odczyty na VAG;u odnośnie dawek pompowtryskiwaczy poprawiły się. Olej dodatkowo ma właściwosci czyszczące.

 

Kumpel w BMW 530d po wymianie drugiego zatartego wtrysku tez zaczął dolewać oleju. :devil:  Moj path dochodzi pod 200tysi i jak narazie wszystko OK, choć przydałoby się skalibrować wtryskiwacze bo czasem je słychać na zimnym silniku. Dodatkowo leję olej silnikowy o ciut wyzszej lepkości w wyższej temp 5W-40, wg mnie to jedne z lekarstw na pózne gaśnięcie kontrolki ciśnienia oleju. Na takim oleju widzę róznicę, a przy przebiegu 14tys od wymiany jest jeszcze bardziej wyrazna.

A jak wyjezdzam z garazu to sie modlę- Boże chroń  mojego patha przed mechaniorami...... :D

 

sq- nie wiem jak ten zawór jest zrobiony jeszcze nie miałem okazji go wymieniać, i w czym tkwi problem. Jak padnie i u mnie to pierwsi się o tym dowiecie.

 

pzdr.

Edytowane przez KrisT
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder - ja leję powiedzmy 2 setki na 50l, i 3 setki na ponad 70l.

 

Teraz mi jeszcze powiedz, jakiś określony producent, czy nie ma znaczenia?

Tu mam dostęp tylko do produktów dla stihla,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia, ten olej i tak idzie na przepał, wiec nie warto przepłacać. Ja kupuję w tesco,kauflandzie i wszędzie tam gdzie jest 1l ponizej 20zł... 1l- srednio na 4 tankowania, czyli niecałe dodatkowe 5zł na bak....

czy warto? każdy robi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie to jednak nie zawór scv , wymiana nie pomogla wymiana filtra poliwa i dalej przechodzi w tryb awaryjy mechanik podejrzewa wtryski. Ma jeszcze ktos jakas podpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kasowali az w koncu sie udalo stracha mi napedzili wtryskami. Autko naprawione. Dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...