Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyciemniane szyby


Gość Chińczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy moze mi powiedziec, jak to jest w tych samochodach z oryginalnymi przyciemnionymi szybami???? Czy jest to folia, czy moze sa one opalane????? I jaki jest koszt tych opalanych????? Slyszalem, ze sa nie co drozsze, no i jakosc jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze syzby ciemnione piecowo sa dopuszczone do ruchu bez wgledu

na ich stopien przyciemnienia ..

jak wiadomo do folii sie przyczepiaja....

 

co do ceny... polsce zakladow ktore sie tym zajmuja jest nikoma ilosc...

z certyfikatem chyba tylko 1 ,w zielonej gore jak pamietam...

koszzt zrobienia szyb przyciemnianych to ok.500pln od szyby (chodzi o boczne)

{dane z 2004 roku}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze syzby ciemnione piecowo sa dopuszczone do ruchu bez wgledu

na ich stopien przyciemnienia ..

jak wiadomo do folii sie przyczepiaja....

Błąd... Przednie szyby nie mogą być w ogóle przyciemnione folią, natomiast piecowo do 30% przyciemnienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze syzby ciemnione piecowo sa dopuszczone do ruchu bez wgledu na ich stopien przyciemnienia ..
Błąd... Przednie szyby nie mogą być w ogóle przyciemnione folią, natomiast piecowo do 30% przyciemnienia...

Oba twierdzenia sa nieprawdziwe ...

Przednie boczne szyby wg przepisow musza przepuszczac 72% swiatla.

Najlepsze wyniki daje piecowe przyciemnianie poniewaz mozna uzyskac wiekszy stopien przyciemnienia przy zachowaniu przepuszczalnosci swiatla.

 

Dodatkowo bledne jest twierdzenie ze mozna zalozyc sobie folie ktora przyciemnia 28-30% poniewaz szyby juz fabrycznie nie przepuszczaja 100%. W niektorych samochodach na szybach jest oznaczenie ile % sa przyciemnione.. Napewno w matizach tak jest.

 

A co do szyby czolowej to wogole nie moze byc przyciemniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szyby czolowej to wogole nie moze byc przyciemniona.
Może być. Piecowo i tez jest jakiś limit (bodajże 75% przepuszczalności)

Tak.

Ale jak sprawdzisz jaka przepuszczalnosc ma ta szyba fabrycznie to sie okaze ze nie mozna jej tknac ... a jezeli wogole to bedzie to wogole niezauwazalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś poloneza oklejony cały bok tą samą folią ,dość jasną

efekt dość przyzwoity a i policja się nie czepiała...

 

co do stopnia przyciemnienia, na badaniu wyszło 64% przepustowości

czyli całkiem nieżle ale i tak mało, no i przegląd kosztował dyche więcej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprosstuj moja wypowiedz....

napisalem ze sie nikt nieprzzycepi bez wzgledu na stopien przyciemnienia piecowego..

--> zadna z firm na rynku nieprzyciemni przednich boczbych

i przedniej wiecej niz pozwalaja przepisy... bo mogliby utracic pozwolenia

na wykonywanie.....

dlatego jesli powiesz "njciemniej jak sie da" to i tak bedzie zgodnie z przepisami

wiec nikt niema prawa nic powiedziec...

 

Przednie szyby nie mogą być w ogóle przyciemnione folią

moga byc bo sa dopuszczone okleiny ochronne-antywlananiowe...

folia ktora przyciemnia dziala rowniesz spajajaco na szybe wiec wolno stosowac

z okreslonym sciemnieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
--> zadna z firm na rynku nieprzyciemni przednich boczbych

i przedniej wiecej niz pozwalaja przepisy... bo mogliby utracic pozwolenia

na wykonywanie.....

 

i tu sie mylisz przyciemnic ci przyciemnia bezproblemowo wczesniej cie poinstruujac co moze nastapic w chwili przegladu lub zatrzymania przez policje

zauwaz ze przyciemniajac dostajesz w takim wypadku certyfikat tylko na tylnie boczne i tylnia szybe na przednie boczne i przednia nie dostaniesz wiec jak im udowodnisz ze to oni ci przyciemnili i powinno sie im zabrac pozwolenie w wypadku jakiegos dochodzenia lub cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy folii:

 

Folie przepuszczające mniej niż 70% światła nie mogą być naklejane na szybach: przedniej i przdnich bocznych.

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej (z dnia 1.04.1999. Dz.U. nr 14. poz. 432). Przepisy Regulaminu nr. 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ oraz Regulaminu nr. 43 EKG ONZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy folii:

 

Folie przepuszczające mniej niż 70% światła nie mogą być naklejane na szybach: przedniej i przdnich bocznych.

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej (z dnia 1.04.1999. Dz.U. nr 14. poz. 432). Przepisy Regulaminu nr. 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ oraz Regulaminu nr. 43 EKG ONZ.

 

Błąd!

Szyby oklejone folią muszą przepuszczać nie mniej niż 70% światła! Tu nie chodzi o folię, tylko o oklejoną już szybę. W niektóych przypadkach naklejenie folii o przepuszczalności 90% już nie spełnia tego wymogu, bo niemal wszystkie szyby są już fabrycznie przyciemnione.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprzedają szereg folii i zastanawiam się czy z jakiejś oferty nie skorzystać. W wiekszości folie nie są termokurczliwe, a to podobno zasadnicza wada, a może mit?

 

Praktyczne porady - zawsze w cenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folie sa termokurczliwe pod warunkiem potraktowania je opalarka ale nie za mocno i formowania

jednak nie polecam ich !!

szkoda psuc wyglad tylko samochodu nimi bardziej nie widac z srodka niz z zewnatrrz rysuja sie nawet po przejechaniu palcem!! nie mowiac o wytarciu szyby szmatka

lepiej zakupic folie z certyfikatem niz to badziewie na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak folie na Allegro ale te z norauto po roku blakną po prostu przestaja byc przyciemnione słońce je wypławia i to dosyć nawet nierownomiernie, tak że szyby wyglądają łaciato....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba przyciemniac tak zeby bylo widac wszystko w srodku i szyby wtedy wygladaja ladnie jak z ciemnego szkla a nie jak niektorzy zakleja na czarno i malo co widza sami takie samochoy kojarza mi sie z dresowcami i rumunami

a daje sie to glownie zauwazyc w BMW i WW

czesto z takiego samochodu wysiada jakis rumun lub dres przynajmniej wy sobie tak nie przyciemniajcie i nie rubcie z sibie rumunow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość WOJTUSMAXIMUS02
bo trzeba przyciemniac tak zeby bylo widac wszystko w srodku i szyby wtedy wygladaja ladnie jak z ciemnego szkla a nie jak niektorzy zakleja na czarno i malo co widza sami takie samochoy kojarza mi sie z dresowcami i rumunami

a daje sie to glownie zauwazyc w BMW i WW

czesto z takiego samochodu wysiada jakis rumun lub dres przynajmniej wy sobie tak nie przyciemniajcie i nie rubcie z sibie rumunow

qurde to ja rumun jestem :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przyciemnienie jednej szyby to około 100 zł w profesjonalnym zakładzie i dostajesz certyfikat - wiec raczej bez sensu jest zabawiac sie samemu w przyciemnianie - szkoda coś spieprzyć i potem miec auto w ciapki :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu nie warto przyciemnac, bo faktycznie moze lipa z tego wyjsc, no i teraz sezon nie za bardzo sprzyja, gdyz jest wilgotno i folia moze nie trzymac szyby. Rok temu kolega w seicento w profesjonalnej firmie zajmujacej sie przyciemnianiem przyciemnil sobie szyby i musial ze 2 razy podjechac, zeby mu bomble polikwidowali. Tak wiec lepiej poczekac az sie ociepli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a może mi ktoś powie czy przednie szyby w N15 są fabrycznie przyciemniane bo po oznaczeniu nie mogę dojść do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...