Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyciemniane szyby


Gość Chińczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat umarł :) ja już decyzję podjełem jak będzie +10 to przyciemniam cały samochód łącznie z przednimi bocznymi ale delikatną folią prawdopodobnie najdelikatniejszą być może z refleksem muszę to jeszcze przemyśleć folia sun guard jedna z tańszych ale podobno ok koszt całego auta + pasek na górze przedniej szyby ok 450zł dodam że mam sedana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sun gard jest ekstra ;] u rodzicow w polo jest tak od trzech lat zrobiony tyl. nic sie nie rysuje, zadnych bombli, zero odbarwien.... i mam 6 lat gwarancji na to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie przekonałeś:D 6 lat gwarancji na co ? a tak wogóle to łatwo jest folię samemu zerwać w razie gdyby pały staneły okoniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie przekonałeś:D 6 lat gwarancji na co ? a tak wogóle to łatwo jest folię samemu zerwać w razie gdyby pały staneły okoniem ?

 

nie probowalem zryuwac :D a gwarancja na calosc ;] folia i montaz ;]

teraz jak bede mial kasiorke jade do tego samego kolesia ;] wtedy caly tyl w kombi (tylne w bagazniku i boczne przy tylnych drzwiach) kosztiowalo 350 ;] moze teraz tyle samo za alme lub ciut wiecej... tylko sie zastanawiam nad jakimis foliami napylanymi tez... nie takie czarne tylko tak jakby blyszczaca szyba (nie lustro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajna rzecz taka szybka z refleksikiem mi to głównie chodzi żeby się nie nagrzewał tak mocno ale wiadomo wyglądzik musi być :) już sie nie mogę doczekać efektu i sesji zdjęciowej :) przód też robisz? ja się zastanawiam jeszcze tylko czy na tył nie dać ciemniejszej foli... ale chyba ładniej wygląda autko jak jest jednolitą folią przyciemnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajna rzecz taka szybka z refleksikiem mi to głównie chodzi żeby się nie nagrzewał tak mocno ale wiadomo wyglądzik musi być :) już sie nie mogę doczekać efektu i sesji zdjęciowej :) przód też robisz? ja się zastanawiam jeszcze tylko czy na tył nie dać ciemniejszej foli... ale chyba ładniej wygląda autko jak jest jednolitą folią przyciemnione...

 

albo przod jasniejsza tyl ciemniejsza albo caly taka sama jesniejsza...

no ty masz plus ze samochod srebrny ;] ja mam czarny..... w lato mozna gotowac ;] a ja robie raczej dlugie trasy wiec nie majac klimy trzeba chociaz szybki zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciemnienie szyb bardzo fajna sprawa z wielu wzgledow:

złodziej nie widzi co masz w srodku

folia zabezpiecza przed stłuczeniem

w lato nie razi cie słonce i masz zimniej

I wcale nie jest tak ze nic nie widac, od srodka widac bardzo dobrze,

Oraz inny szczegoł przepustowosc swiatła musi byc 75% a tyle to juz ma oryginalna szyba lekko naprzykład zielona, wiec przyciemnienie przednich szyb na własne ryzyko co by dowodu nie zabrali lub na przegladzie nie podbili,

Tylne morzna nawet zamalowac na czarno pod warunkiem ze jest prawe lusterko. Pozdr. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lato nie razi cie słonce i masz zimniej

z tego co sie uczyłem to kolor czarny raczej przyciąga swiatło a nieodbija go ,wiec bardziej sie nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszysscy gadu gadu ale nik nie pokazał jak ma zrobione :D

 

ja miałem w toyocie folią ze sklepu czy też allegro... o ile montaż nie przyspożył problemu o tyle jej jakość budzi wątpliwości - tak jak ktoś już zauważył rysują się z byle powodu (a juz w szczególności podczas mycia)...

 

przyciemniałem tylko boczne przednie i tylne - tylne na jasny szary a przednie na niebiesko

głównie dlatego ze miałem włam do auta :?

 

 

o to foto:

 

e90034bo.th.jpg

 

wygląd ogólny

 

 

e90141ph.th.jpg

 

widoczna różnica niebieskiej szyby a widoku normalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lato nie razi cie słonce i masz zimniej

z tego co sie uczyłem to kolor czarny raczej przyciąga swiatło a nieodbija go ,wiec bardziej sie nagrzewa

 

Watpie mam przyciemnione i jest zimniej !!!

P.S.

A gdzie tego uczą ? Nie to żebym sie czepiał, ale kiedys wypowiadał sie mądry uczony człowiek własnie o kolorach, czarnym i białym i mowił odwrotnie na ten temat gdyz czarny pochłania a biały odbija i pobiera wiecej, czy cos takiego tam gadał.....

 

th_85986_DCAM1464_poprawiony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie mam przyciemnione i jest zimniej !!!

P.S.

A gdzie tego uczą ? Nie to żebym sie czepiał, ale kiedys wypowiadał sie mądry uczony człowiek własnie o kolorach, czarnym i białym i mowił odwrotnie na ten temat gdyz czarny pochłania a biały odbija i pobiera wiecej, czy cos takiego tam gadał.....

Namotałeś jak nie wiem ;)

Generalnie sprawa wygląda tak. Jak masz oryginalne szyby, to przepuszczają więcej światła powodując nagrzewanie się elementów wnętrza. Jak masz ciemne szyby, to one pochłaniają większość światła słonecznego, więc elementy wnętrza nagrzewają się mniej. Zrób sobie prosty test. Jak będzie świeciło słoneczko to dotknij palcem przedniej szyby ( nie przyciemnionej ), a potem jakiegoś elementu deski rozdzielczej na które pada światło przez przednią szybę. Potem zrób analogiczny test z szybą przyciemnioną i jakimś elementem nią zasłoniętym. Wnioski będą takie: Sumarycznie ilość ciepła będzie podobna w obu przypadkach, ale szyba biała będzie chłodniejsza, a deska cieplejsza. W przypadku ciemnej szyby to ona będzie cieplejsza, a element wnętrza chłodniejszy.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie i juz nie mieszam na ten temat bynajmniej z praktyki wiem ze przyciemnione szybki to bardzo fajna sprawa.

Pozdrawiam i sorki jak cos nie tak napisałem, podpis w moim avatarze wszystko tłumaczy " Nie bic jestem Nowy " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszeliscie o przyciemnianiu szyb metodą piecową?? Polecam :) choć nie mam.

 

Wszystko idzie znaleźć na necie 8)

 

no tak tak.... fajna metoda ;] ale cena zabija :/

ja osobiscie bede robic laminatem... ale coz... narazie ine wydatki :( a na szyby trzeba 550pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główne przeciw to chba cena.

Sam fakt ze zajmuje sie tym tylko jedna firma w Polsce (przynajmniej niedawno tak było),uświadami ze ich ceny są kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

moj znajomy kupil sobie folie z odcieniem flagi stanow dal 50$ zielonych

i sie zabral sam do roboty ,,,i po 20min roboty folia odpadla i podszla do kosza

i 50$ wplecy ,,,takto jest jak sie niewie jak sie wziasc do roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
ja będe madrzejszy i dam do oklejenia w zakładzie - po co sie samemu babrac i cos za***przyć

Ale jeśli chcesz też okleić przednie szyby w drzwiach, to w zakładzie Ci tego nie zrobią. W niektórych da się dogadać by nakleili, tylko bez homologacji. Raczej nie odmawiają bo mają przecież z tego kasę, ale musisz sam to zasugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość indygox

Już rozmawiałem z gosciem bez problemu przyciemni mi boczne przednie szybki - oczywiscie bede je tylko lekko ściemniał , natomiast tylnie boczne i tylnia szybke już troszke mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez będe przyciemniał folią - czekam tylko na ocieplenie, troche szkoda 4-stów no ale pewnie i tak bym na coś wydał :)

 

sam obrabiasz czy dasz komuś ?? i jakiej marki folią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość indygox

Nie no pisałem ze daje do zakładu - sam sie nie podejmuje , co do folli to jeszcze nie wiem jaką , czekam do wiosny i wtedy wybiore jakąś , w kazdym razie najlepsza folia koleś ceni 100 od szyby - jak sie zorientuje w nazwach tych foli to rzuce na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...